Matura 2016 z matematyki. Sprawdź sugerowane odpowiedzi i pobierz arkusze z zadaniami z CKE. Dziś drugi, i jak mówiło jeszcze rano wielu absolwentów lubelskich szkół ponadgimnazjalnych, najtrudniejszy dzień matur – pisemna matura 2016 z matematyki na poziomie podstawowym.
Zobacz arkusz, kliknij TUTAJ
Odpowiedzi - przewiń na dół artykułu
Mimo, że matura z matematyki zaczęła się o godzinie 9 wielu maturzystów było pod szkołami już godzinę wcześniej. – Bardzo się denerwuję – przyznawała Iza z II LO w Lublinie. – Zdaję sobie sprawę, że matematyka nie jest moją mocną stroną. Strasznie zazdroszczę rodzicom, którzy nie musieli zdawać jej na maturze. Zresztą nie rozumiem po co zmuszać do zdawania jej wszystkich uczniów. Chcę dostać się na anglistykę i matematyka nie jest mi do niczego potrzebna. Mam nadzieję, że uda mi się ją zaliczyć i jak najszybciej zapomnieć o tym koszmarze.
Matura 2016 matematyka odpowiedzi i arkusze z zadaniami - CKE
W czwartek uczniowie pisali maturę 2016 z matematyki na poziomie podstawowym. Matura rozszerzona z matematyki odbędzie się w poniedziałek 9 maja.
Jak poszedł Wam egzamin z matematyki? Zagłosujcie w sondzie. Czekamy też na Wasze odpowiedzi do matury 2016 z matematyki. Arkusze z zadaniami z matury 2016 z matematyki zamieścimy jak tylko pojawią się na stronie CKE.
Matura 2016 z matematyki. Jak poszło uczniom z Lublina?
Po wyjściu z egzaminu nastroje były już jednak znacznie lepsze. Już o godz. 10.45 (egzamin trwał do 11.30) wyszli Mateusz i Szymon, absolwenci klasy matematyczno – fizycznej III LO w Lublinie.
– Zaskoczyła nas trochę statystyka, ale matura nie była trudna – przyznają zgodnie. – Myśleliśmy, że będzie znacznie trudniej. Udało nam się jeszcze sprawdzić wszystko trzy, cztery razy żeby nie popełnić głupich błędów.
Po niespełna dwóch godzinach wyszedł także Mateusz Kukuryk, absolwent „Unii”. – Nie było trudno. Wydaje mi się wprawdzie, że w porównaniu z egzaminami z lat poprzednich zadania były nieco bardziej skomplikowane, ale dało radę. Może tylko pytanie z brył przestrzennych mogło niektórym sprawić większe trudności, ale nie było źle – uważa nastolatek. – Przede mną teraz jeszcze język obcy, rozszerzona matematyka i fizyka. O przyjęcie na studia Mateusz nie musi się martwić. Finalista olimpiady z astronomii otrzymał już indeks na Politechnikę Warszawską.
Ze swojej pracy zadowoleni byli jednak także uczniowie klas humanistycznych. – Poszło dobrze. Może nie dostanę 90 proc., ale myślę że dobrze rozwiązałam wszystkie zadania oprócz jednego otwartego ze skali Richtera. Zupełnie nie wiedziałam, jak się za nie zabrać. Pozostałe pytania były jednak w porządku. Matura nie była bardzo trudna, chociaż też nie banalna. Poziom średni. Taki jaki powinien być ta maturze. Moja klasa miała wspaniałą matematyczkę, panią Anię Karwat i dzięki niej żadnych jęków na sali nie było, bo dobrze nas przygotowała do egzaminu – śmieje się Wiktoria, absolwentka III LO.
A już w piątek kolejny egzamin - matura 2016 z języka angielskiego.