Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

II LIGA

23 września 2022 r.
15:18

Motor w niedzielę zagra z Hutnikiem Kraków. Efekt nowej miotły szybko zacznie działać?

Jeżeli po porażce 2:6 można mówić o jakichkolwiek pozytywach, to na pewno jednym z nielicznych był występ Mikołaja Kosiora, który zdobył dwa gole dla Motoru
Jeżeli po porażce 2:6 można mówić o jakichkolwiek pozytywach, to na pewno jednym z nielicznych był występ Mikołaja Kosiora, który zdobył dwa gole dla Motoru (fot. Wojciech Szubartowski)

Nowy trener Motoru Goncalo Feio zadebiutuje na ławce żółto-biało-niebieskich już w niedzielę o godz. 11. Rywalem ekipy z Lublina będzie Hutnik Kraków, a spotkanie odbędzie się na „Suchych Stawach”. Transmisję będzie można obejrzeć w TVP Sport.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

To będzie mecz rywali ze strefy spadkowej. Hutnik jest w odrobinę lepszej sytuacji, bo do tej pory wywalczył 10 punktów. Rafał Król i spółka mają ich na koncie tylko siedem i zamykają tabelę eWinner II ligi. Trudno jednak mówić o tym, że zespół z Krakowa był ostatnio w lepszej formie.

Drużyna Andrzeja Paszkiewicza wygrała jedno z poprzednich siedmiu spotkań. W sześciu pozostałych nie tylko przegrywała, ale przegrywała też wysoko. Pięć goli Hutnikowi zaaplikował lider z Kołobrzegu, a po cztery: Zagłębie II Lubin, Polonia Warszawa i Garbarnia. Dopiero ostatnio defensywa spisywała się ciut lepiej, bo udało się wygrać z Olimpią Elbląg 2:1 i przegrać z Górnikiem Polkowice „tylko” 0:1.

Kto miałby być lekarstwem na kłopoty ze skutecznością, jeżeli nie najgorsza obrona w II lidze? Tak się właśnie składa, że Hutnik razem z Siarką Tarnobrzeg stracił do tej pory najwięcej bramek – aż 26. A Motor strzelił ich najmniej – tylko dziewięć.

Ostatnia wizyta żółto-biało-niebieskich na „Suchych Stawach” skończyła się wygraną 2:1. Wcześniejsze tak udane jednak nie były, bo to gospodarze wygrywali po kolei: 5:3, 1:0 i 5:0. Jak będzie tym razem? Wiadomo, że w Lublinie wszyscy liczą na to, że szybko zadziała efekt nowej miotły. Trener Feio pierwszy trening z zespołem prowadził jednak dopiero we wtorek. Przez kilka dni na pewno trudno odmienić grę drużyny, ale szkoleniowiec z Portugalii liczy, że to bardzo szybko mu się uda.

– Już na pierwszym treningu chcę widzieć w tym zespole różnicę. A później z każdym kolejnym dniem tych różnic ma być coraz więcej. Chcę, żeby w niedzielę na boisko wybiegł już mój Motor. Chcę zobaczyć inny zespół. Nie jestem zwolennikiem mówienia, że trener potrzebuje miesiąca, czy trzech miesięcy, żeby coś zmienić. To jest praca na alibi. Czy wszystko będzie idealne w niedzielę? Na pewno nie, w piłce tak to nie działa. W niedzielę na boisku musi jednak wyjść drużyna, z którą będziemy się identyfikowali – mówi Goncalo Feio.

Co od razu będzie chciał zmienić nowy opiekun drużyny? – W meczu z Wisłą Puławy najbardziej zawiodły fazy przejściowe. Często w tych fazach zespoły są niezorganizowane i można wykorzystać ten brak organizacji u przeciwnika. Na pewno nad tym będziemy dużo pracować. Druga rzecz, to zmiana struktury, jeżeli chodzi o bronienie stałych fragmentów gry. Do tej pory głównie drużyna opierała się na kryciu indywidualnym plus jeden-dwóch zawodników w strefie. My podejdziemy do tego zupełnie inaczej. Nie chcę zdradzać więcej, bo na pewno w Hutniku zainteresują się tą konferencją – uśmiecha się Feio.

Za nami dopiero 10 kolejek, a drużyna z Lublina wystawiła już do gry trzech bramkarzy. Paweł Budzyński i Michał Furman mieli lepsze i gorsze momenty. Dlatego w minioną niedzielę debiut zaliczył Igor Bartnik. I chociaż trudno go obwiniać za stratę któregoś z goli, to w końcu przyjął ich aż sześć. Pozycja bramkarza od początku sezonu nie była mocną stroną Motoru, dlatego do zespołu dołączył 31-letni Łukasz Budziłek. Pytanie jednak, czy od razu dostanie szansę? Trzeba pamiętać, że ostatni mecz o coś rozegrał… 1 grudnia 2021 roku.

e-Wydanie
Czytaj więcej o:

Pozostałe informacje

Lubelscy karatecy mają mnóstwo powodów do radości

Lubelscy karatecy zdobyli Szczecin

Reprezentacji Lublina z KKT Chidori i Akademii Karate Daniela Iwanka po raz kolejny znakomicie spisali się w mistrzostwach Polski w karate tradycyjnym, które odbywały się w Szczecinie.

Lewart stracił zwycięstwo w Lubaczowie w doliczonym czasie gry

Lewart był blisko wygranej w Lubaczowie

Lewart zdobył w sobotę piętnasty punkt w sezonie. Po wizycie w Lubaczowie mógł ich mieć jednak siedemnaście. Tamtejsza Pogoń-Sokół dopiero w doliczonym czasie gry wyrównała stan meczu na 2:2.

Gdzie szukać pomocy medycznej w święta i dni wolne? Lubelski NFZ przypomina

Gdzie szukać pomocy medycznej w święta i dni wolne? Lubelski NFZ przypomina

Okres świąteczny to czas odpoczynku i spotkań z najbliższymi. Niestety, nawet w tym wyjątkowym czasie mogą przydarzyć się nagłe dolegliwości zdrowotne – od gorączki po ból brzucha. Lubelski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia przypomina, gdzie można uzyskać pomoc medyczną poza standardowymi godzinami pracy przychodni.

Orlen Oil Motor Lublin pokonał na własnym torze Krono-Plast Włókniarza Częstochowa
ZDJĘCIA
galeria

Orlen Oil Motor Lublin pokonał na własnym torze Krono-Plast Włókniarza Częstochowa

Po pogromie w Zielonej Górze Orlen Oil Motor po raz pierwszy w tym sezonie wystąpił przed własną publicznością. Bartosz Zmarzlik i spółka byli zdecydowanymi faworytami do pokonania Krono-Plast Włókniarza Częstochowa. I z tego zadania świetnie się wywiązali, choć i gościom po tym spotkaniu należą się słowa uznania.

Co za emocje przy Z5! Tak kibice dopingowali żużlowców!
ZDJĘCIA
galeria

Co za emocje przy Z5! Tak kibice dopingowali żużlowców!

Kibice Motoru Lublin znów pokazali klasę. Stadion zamienił się w żółto-biało-niebieskie morze. Zobaczcie jak kibicowaliście przy Z5 i szukajcie się na zdjęciach!

Start łatwo ograł Dziki
ZDJĘCIA
galeria

PGE Start Lublin nie miał problemów z rozbiciem warszawskich Dzików

Wojciech Kamiński nie był zadowolony po porażce w Zielonej Górze i chyba pozytywnie wpłynął na swoich podopiecznych. Ci w sobotnim meczu z Dzikami Warszawa grali bardzo dobrze i pewnie wygrali 86:69.

Świdniczanka prowadziła w Nowym Sączu, ale nie zdobyła nawet punktu

Świdniczanka powalczyła z Sandecją. „Za dobre wrażenie punktów nie dają”

Świdniczanka prowadziła w Nowym Sączu z Sandecją 1:0, w drugiej połowie też napsuła rywalom sporo krwi. Niestety, ostatecznie to gospodarze cieszyli się z wygranej 3:2.

Bez fajerwerków, ale z trzema punktami. Motor wygrał z Widzewem
ZDJĘCIA, WIDEO
galeria
film

Bez fajerwerków, ale z trzema punktami. Motor wygrał z Widzewem

Rewanż za porażkę z pierwszego meczu? Jest. Rehabilitacja za ostatnie spotkanie z Lechem? Też jest. Motor zrealizował swoje plany na „świąteczną” kolejkę i w sobotę ograł w Łodzi Widzew 2:1.

Awaria na kolei. Wstrzymany ruch na stacji Lublin. Nawet 3-godzinne opóźnienia

Awaria na kolei. Wstrzymany ruch na stacji Lublin. Nawet 3-godzinne opóźnienia

Nieprzejezdna jest stacja kolejowa Lublin. Powodem jest awaria urządzeń sterowania ruchem kolejowym.

Kontrole z ziemi i powietrza. Efekt? 100 mandatów i zabrane 40 dowodów rejestracyjnych

Kontrole z ziemi i powietrza. Efekt? 100 mandatów i zabrane 40 dowodów rejestracyjnych

W piątek lubelscy policjanci z powietrza oraz ziemi sprawdzali czy kierowcy ciężarówek jeżdżą zgodnie z przepisami. Efekt? 200 kontroli, połowa z nich zakończona mandatami, a także odebraniem dowodów rejestracyjnych.

Orlen Oil Motor Lublin - Krono-Plast Włókniarz Częstochowa [zapis relacji na żywo]

Orlen Oil Motor Lublin - Krono-Plast Włókniarz Częstochowa [zapis relacji na żywo]

Zapraszamy do śledzenia relacji z pierwszego domowego meczu Orlen Oil Motoru w PGE Ekstralidze w tym sezonie. O godzinie 18 lubelskie "Koziołki" podejmą Krono-Plast Włókniarza Częstochowa

Arkadiusz Maj zdobył w sobotę drugiego gola dla Avii

Prezent od bramkarza, Avia lepsza od Podlasia

Avia poszła za ciosem. Po wysokiej wygranej w Dębicy tym razem żółto-niebiescy rozstrzygnęli na swoją korzyść derby z Podlasiem Biała Podlaska. Gospodarze bez większych problemów pokonali rywali 2:0.

Motor chce się zrewanżować Widzewowi za domową porażkę 3:4

Udany rewanż beniaminka. Widzew Łódź - Motor Lublin (zapis relacji na żywo)

W drugim starciu Motoru Lublin z Widzewem Łódź fajerwerków nie było, ale piłkarze Mateusza Stolarskiego zgarnęli trzy punkty po wygranej 2:1.

Lubelski parkrun czyli ucieczka od świątecznej krzątaniny
ZDJĘCIA
galeria

Lubelski parkrun czyli ucieczka od świątecznej krzątaniny

Oderwali się od świątecznych przygotowań i wybiegli do parku Saskiego. W Wielką Sobotę pobiegli w Lublinie 231 parkrun.

Świąteczny spacer z historią w tle – odwiedź Muzeum Wsi Lubelskiej

Świąteczny spacer z historią w tle – odwiedź Muzeum Wsi Lubelskiej

Święta to idealny moment, by choć na chwilę zwolnić tempo i nacieszyć się spokojem. Ale ile można siedzieć przy stole. Warto wykorzystać ten czas na spacer.

BETCLIC II LIGA
26. KOLEJKA

Wyniki:

Świt Szczecin - Wisła Puławy 2-4
Polonia Bytom - Skra Częstochowa 5-3
GKS Jastrzębie - Wieczysta Kraków 0-1
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Chojniczanka Chojnice 1-1
Pogoń Grodzisk M. - Zagłębie Sosnowiec 3-2
Olimpia Elbląg - Olimpia Grudziądz 1-1
Hutnik Kraków - Rekord Bielsko-Biała 1-1
KKS Kalisz - Resovia 0-2
ŁKS II Łódź - Zagłębie II Lubin 0-3

Tabela:

1. Pogoń G.M 26 64 54-21
2. Polonia B. 26 58 53-24
3. Wieczysta 26 57 56-18
4. Chojniczanka 26 47 34-21
5. Zagłębie S. 26 39 41-40
6. Hutnik 26 37 34-46
7. Świt 26 36 43-45
8. Kalisz 26 35 26-30
9. Podbeskidzie 26 34 30-31
10. Resovia 26 33 37-41
11. ŁKS II 26 31 31-41
12. Olimpia G. 26 30 33-37
13. Rekord 26 28 37-44
14. Wisła 26 27 34-52
15. Jastrzębie 26 26 28-30
16. Zagłębie II 26 25 40-44
17. Skra 26 18 25-48
18. Olimpia E. 26 18 23-46

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!