Rośnie kwota przeznaczona na budżet obywatelski w Puławach. W tym roku do podziału będzie już 1,7 mln zł. Co jeszcze się zmienia?
- Bardzo cieszymy się z frekwencji, bo przed rokiem w podobnym spotkaniu informacyjnym uczestniczyło około 50 miesz-kańców. Tym razem pojawiło się nieco więcej zainteresowanych i widać, że są postępy. Ludzie wiedzą po prostu, że ich pomysły zostaną zrealizowane i warto się w to zaangażować - mówi Konrad Niklewicz, współpracownik Instytutu Obywatelskiego i jeden z inicjatorów wprowadzenia budżetu obywatelskiego w Puławach.
Podczas spotkania wystąpili: prezydent Janusz Grobel i przewodnicząca komisji ds. budżetu obywatelskiego Teresa Gutowska. Prezydent podsumował poprzednią edycję programu i poinformował, że wszystkie zwycięskie projekty mają być zrealizowane jeszcze w tym roku. Chodzi o pracownię internetową w SP nr 11, siłownię na powietrzu w puławskim porcie Marina, remont przychodni onkologicznej, pracownię internetową ZSO nr 1 oraz zagospodarowanie ciągu pieszo-jezdnego na pobrzeżu Wisły.
Niklewicz podkreśla, że mieszkańcy Puław mogą być dumni z budżetu obywatelskiego. - Można powiedzieć, że Puławy nie tylko wprowadziły go jako pierwsze w województwie lubelskim, ale dodatkowo zrobiły to z sukcesem. Myślę, że za 10 lat mieszkańcy nie będą w stanie sobie wyobrazić, że kiedyś nie mieli takiej możliwości.