Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

6 listopada 2019 r.
13:53

Nowy targ w Puławach już działa. Przyszły tłumy klientów [zdjęcia]

39 22 A A

Koniec z błotnistymi alejkami i ciasnotą. Puławianie, którzy w środy lubią robić zakupy na miejskim targowisku, mogą już korzystać z nowego, utwardzonego placu przy ul. Dęblińskiej

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Zgodnie z zapowiedziami, w pierwszą środę listopada otwarto nowe miejskie targowisko pomiędzy hipermarketem Leroy Merlin a węzłem „Dęblińska” na S12. Utwardzony plac zbudowała miejska spółka Nieruchomości Puławskie.

Efekt nowości

Debiut nowej lokalizacji można uznać za udany. Dopisała frekwencja, zarówno po stronie sprzedających, jak i kupujących. Szwankowała natomiast organizacja ruchu. Część kierowców zostawiała swoje auta w pobliżu wjazdu, podczas gdy na tyłach pozostawało sporo wolnych miejsc postojowych. Gdyby zadbano o odpowiednie oznakowanie, problemu prawdopodobnie by nie było. Jednak jak przyznawali przedstawiciele władz, nikt nie spodziewał się tak dużej liczby klientów już pierwszego dnia.

Sami sprzedawcy do nowego targowiska na razie podchodzą z rezerwą. Co prawda doceniają poprawę warunków handlu, ale jednocześnie nie kryją obaw o to, czy nowe miejsce polubią także ich klienci.

– Myślę, że dużo ludzi przyszło dzisiaj z ciekawości, zobaczyć jak to wygląda. Ale co dalej? Będzie dobrze, jeśli ludzie zachcą tu często przyjeżdżać – mówi pan Jerzy, jeden ze sprzedawców.

– Wszyscy są ciekawi, więc przyszli zobaczyć, co się dzieje – uzupełnia pan Andrzej z okolic Kurowa.

Warunki się poprawiły

Do samego placu większość zapytanych nie miała większych uwag. – Jeśli chodzi o warunki handlowania to jest w porządku, wszędzie ładna kosteczka. Niestety ja na razie stoję z „zerem”, a jestem tutaj od 6 rano. Czekam na pierwszego klienta – przyznaje pan Konrad ze stoiska ulokowanego przy jednej z bocznych alejek.

Do nowej lokalizacji z optymizmem podchodzi także pani Krystyna. – Bardzo mi się tutaj podoba. Jest schludnie, czysto, nie ma błota. Znacznie lepiej, niż to było w starym miejscu, na Składowej – podkreśla.

Sami klienci również nie narzekają. – Na razie jest ładnie, sucho. A nie tak, jak kiedyś, że chodziło się po błocie. Jest elegancko, ale dobrze by było, gdyby zrobili jeszcze jakieś zadaszenie – mówi pan Tadeusz z Puław.

W podobnym tonie wypowiada się pan Zenon. – Lepiej niż na Składowej. Jest więcej przestrzeni, naprawdę bardzo fajnie – mówi. Na pytanie, czy będzie tu wracał, zapewnia, że tak.

„Jedyna lokalizacja, jaka wchodziła w grę”

Podczas pierwszego dnia na targowisku można było dostrzec przedstawicieli władz miasta i powiatu. Zakupy robiła m.in. starosta Danuta Smaga. Szefowa zarządu powiatu zapewniła, że prywatyzacji tej działki nie ma w planach.

– To jest teren Skarbu Państwa, który do 2026 roku dzierżawimy miastu. Nie wyobrażam sobie, że po tym terminie miałby zostać zamknięty lub sprzedany na inne cele. Zdecydowaliśmy się na współpracę z miastem, żeby wspólnie stworzyć w Puławach godne warunki do handlu – podkreśla starosta Smaga.

A dlaczego targowisko trafiło właśnie na Dęblińską? – To była jedyna lokalizacja, jaka wchodziła w grę. Na błoniach zrobiliśmy teren rekreacyjny, pozostałe działki są w większości prywatne. Cieszę się więc, że ten teren udało się pozyskać i liczę na to, że kiedyś stanie się on własnością miasta – mówi prezydent Paweł Maj. – Myślę, że to miejsce będzie cieszyło się zainteresowaniem, nawet biorąc pod uwagę pewną odległość od centrum – dodaje.

Pora na drugi etap

Czynne targowisko oglądał także prezes Nieruchomości Puławskich, Andrzej Ryl. Jak podkreśla, to, co zostało zrobione to dopiero pierwszy etap. Kolejny planowany jest w przyszłym roku.

– Chcemy zamontować wiaty, utwardzić kolejną, znaczną część placu oraz dojazdy, a także postawić budynek administracyjny – wylicza prezes. – Myślę, że za rok o tej porze ta inwestycja będzie już zakończona.

Całość ma kosztować ok. 2 milionów złotych, z czego połowa może pochodzić z funduszu PROW, a druga z budżetu miasta. O tym, że powiększenie targowiska jest potrzebne wszyscy przekonali się już pierwszego dnia. Z braku miejsca wielu handlujących ustawiło swoje stragany przy ulicy, na trawie (najlepsze miejsca wymagają rezerwacji). Przydał się natomiast parking w pobliżu Leroy Merlin. Tak zapełnionego dawno nie widzieliśmy. 

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Torby, na które czekają organizatorzy akcji nie muszą być nowe, ale powinny być w dobrym stanie. Najmilej widziane są te duże, ale tak naprawdę także mniejsze również się przydadzą
Zamość

Wędrująca torba. Masz na zbyciu? Oddaj

Z ciekawą inicjatywą wyszła Zamojska Akademia Kultury. Zachęca mieszkańców do przekazywania używanych, ale jeszcze w dobrym stanie toreb na prezenty. Będą w nie pakowane upominki dla potrzebujących.

Powiat puławski ma już projekt budżetu na przyszły rok. Na inwestycje tym razem przeznaczy 37 mln zł, z czego lwia część trafi na drogi oraz dokończenie siedziby puławskiej PSP
Puławy
galeria

Nowy budżet mniejszy od starego. Połowa wydatków trafi na oświatę

Radni powiatu puławskiego otrzymali już projekt budżetu na 2025 rok. Przyszłoroczne dochody mają spaść z ponad 250 do niecałych 240 mln zł. Cięcie czekają również wydatki, zwłaszcza te na inwestycje. Najwięcej pieniędzy pochłonie oświata i wychowanie.

Niedoceniany zawód, choć jakże ważny. „Ludzie kojarzą nas z rozdawaniem darów”
galeria

Niedoceniany zawód, choć jakże ważny. „Ludzie kojarzą nas z rozdawaniem darów”

Dzisiaj obchodzimy Dzień Pracownika Socjalnego. To okazja do uhonorowania najbardziej zasłużonych oraz podjęcia dyskusji o zmianach, których potrzebują osoby wykonujące ten zawód.

Tysiące ludzi bez czystej wody. Sanepid potwierdza skażenie mikrobiologiczne
zdrowie

Tysiące ludzi bez czystej wody. Sanepid potwierdza skażenie mikrobiologiczne

Kilka tysięcy mieszkańców prawobrzeżnej części gminy wiejskiej Puławy obecnie pozbawiona jest wody pitnej z wodociągu. Sanepid potwierdza skażenie na ujęciu w Gołębiu, które zaopatruje sześć miejscowości. Samorząd udostępnia mieszkańcom wodę w butelkach.

"Warunek cudu" na Targowej – mozaika przypomina żydowską historię Lublina
Lublin
galeria

"Warunek cudu" na Targowej – mozaika przypomina żydowską historię Lublina

Na ścianie budynku przy ul. Targowej w Lublinie powstała mozaika „Warunek cudu”. Dzieło autorstwa Ingi Levi nawiązuje do żydowskiego dziedzictwa tej części miasta, przypominając o historycznym znaczeniu ulicy dla społeczności żydowskiej.

Rolnik wciągnięty przez rozdrabniacz słomy. Wezwano ratowniczy śmigłowiec
wypadek

Rolnik wciągnięty przez rozdrabniacz słomy. Wezwano ratowniczy śmigłowiec

Do tego nieszczęśliwego wypadku doszło wczoraj w Trzebieszowie Pierwsyzm w powiecie łukowskim. 37-letni rolnik obsługiwał rozdrabniacz słomy. W pewnym momencie znalazł się zbyt blisko podajnika. Na miejsce wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Edyta Majdzińska najprawdopodobniej będzie dalej prowadzić MKS FunFloor Lubin

Edyta Majdzińska (MKS FunFloor Lublin): Wierzę w kierunek mojej pracy i wierzę w ten zespół

Przedwczesne odpadnięcie z europejskich pucharów najprawdopodobniej nie wywoła burzy w MKS FunFloor. Wydaje się, że Edyta Majdzińska przetrwa ten okres niepokoju.

Kilka lat temu kino Bajka było popularnym miejscem spotkań studentów. Jak jest teraz - zapytaliśmy jego właściciela
magazyn
galeria

Jak radzi sobie lubelskie kino Bajka? "Nie wiem czy przetrwamy"

Po zakończeniu pandemii koronawirusa właściciele kin zauważają zmiany w preferencjach widzów dotyczących sposobu oglądania filmów. Czy mieszkańcy Lublina chętnie odwiedzają lokalne kina? Jak właściciele radzą sobie w nowej rzeczywistości? O sytuacji kina „Bajka” w Lublinie opowiedział nam Waldemar Niedźwiedź.

Jakie zadaszenie tarasu wybrać aby połączyć funkcjonalność i styl?

Jakie zadaszenie tarasu wybrać aby połączyć funkcjonalność i styl?

Zadaszenie tarasu to praktyczne rozwiązanie, które pozwala cieszyć się przestrzenią na świeżym powietrzu niezależnie od pogody. Odpowiednio dobrane chroni przed słońcem, deszczem oraz zapewnia prywatność. W tym artykule przyjrzymy się inspiracjom, jakie można wykorzystać przy wyborze zadaszenia tarasu.

Zbadaj piersi jeszcze dziś. Sprawdzamy, gdzie i kiedy zaparkuje mammobus

Zbadaj piersi jeszcze dziś. Sprawdzamy, gdzie i kiedy zaparkuje mammobus

Nowotwór piersi jest najczęstszą przyczyną przedwczesnej śmierci wśród polskich kobiet. Kluczem do zdrowia jest m.in. regularna mammografia. Będzie ją można zrobić w mobilnym gabinecie, który właśnie przejeżdża przez nasz region.

Czym są kampery i jak działają?

Czym są kampery i jak działają?

Kampery to specjalnie zaprojektowane pojazdy, umożliwiające komfortowe podróżowanie i nocowanie w różnych miejscach. Ich unikalna konstrukcja łączy funkcje samochodu z przestrzenią mieszkalną.

Niezwykły duet – Smolik//Kev Fox w Świdniku
koncert
22 listopada 2024, 18:00
film

Niezwykły duet – Smolik//Kev Fox w Świdniku

Smolik//Kev Fox to eklektyczny i wymykający się jasno określonym ramom duet Andrzeja Smolika – znakomitego polskiego producenta i Keva Foxa brytyjskiego songwrittera, który w najbliższy piątek zagra w Świdniku.

Będzie ślisko. Noga z gazu

Będzie ślisko. Noga z gazu

Będzie ślisko na drogach. Oblodzenie pojawi się w całym regionie.

Spalarnia przy Metalurgicznej. Jest decyzja środowiskowa i protest mieszkańców

Spalarnia przy Metalurgicznej. Jest decyzja środowiskowa i protest mieszkańców

Czwartkowe obrady Rady Miasta w Lublinie rozpoczęła gorąca, nieprzewidziana w programie dyskusja o budowie spalarni śmieci przy ulicy Metalurgicznej na terenie po dawnym zakładzie Ursus. Miasto decyzję środowiskową wydało, ale mieszkańcom ten pomysł się nie podoba. Co dalej z planami KOM-EKO?

Olimpia Miączyn i Kryształ Werbkowice nie mogą zaliczyć rundy jesiennej do udanych

Od zera do 149, czyli liczby zamojskiej klasy okręgowej

Rudna jesienna zamojskiej klasy okręgowej za nami. Z tej okazji tradycyjnie podsumowaliśmy rozgrywki "najciekawszej ligi świata" w liczbach

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium