Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Rozrywka

7 kwietnia 2023 r.
11:26

Program TV na wielkanocny weekend. Co warto zobaczyć?

Autor: Zdjęcie autora Damian Drabik
0 A A
7 kwietnia 2023 20:00
(fot. kadr z filmu Pasja)

Wielkanocny weekend w naziemnej telewizji cyfrowej pełen będzie zróżnicowanych filmowych atrakcji. Wśród głośnych propozycji będzie na pewno "Pasja " Mela Gibsona, czy nominowane do Oscara "Boże Ciało" Jana Komasy. Poniżej prezentujemy kilka wybranych opcji filmowych na święta.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Piątek, 7 kwietnia:

Pasja, reż. Mel Gibson, Polsat, godz. 20

W Wielki Piątek Polsat zaprosi na poruszającą opowieść o ostatnich godzinach życia Chrystusa. To niezwykle brutalne kino ukazuje ze szczegółami mękę Jezusa z Nazaretu. W rolę główną wcielił się Jim Caviezel, który już od jakiegoś czasu zapowiada realizację kontynuacji "Pasji".

Ostatni skaut, reż. Tony Scott, TV Puls, godz. 20

Bruce Willis z powodu swojego złego stanu zdrowia zapowiedział już koniec aktorskiej kariery, jednak ma w swoim dorobku wiele ciekawych ról. Jedną z nich jest ta z filmu "Ostatni skaut". Aktor wcielił się w postać detektywa, który prowadzi śledztwo w sprawie morderstwa swojego przyjaciela. Pomaga mu były gwiazdor futbolu.

Rob Roy, reż. Michael Caton-Jones, TVP Kultura, godz. 20

Historia żyjącego w XVIII wieku szkockiego górala, który zostaje oszukany przez chciwych podwładnych angielskiego markiza i wyjęty spod prawa. Historyczny melodramat w gwiazdorskiej obsadzie. Na ekranie brylują m.in. Liam Neeson, Jessica Lange, Hohn Hurt i Tim Roth.

Cristiada, reż. Dean Wright, TVP 1, godz. 22.35

Andry Garcia i Oscar Isaac w opowieści o wydarzeniach, które miały miejsce w Meksyku lat 20. XX wieku, kiedy to chrystusowcy walczyli z restrykcyjnym i krwawym reżimem państwa.

Sobota, 8 kwietnia:

Maria Magdalena, reż. Garth Davis, TVN, godz. 15.25

Głośny film Gartha Davisa, twórcy "Lion. Droga do domu". To filmowy portret Marii Magdaleny, która dołącza do Jezusa podczas jego wędrówki. W rolę tytułową wcieliła się Rooney Mara, a na ekranie towarzyszą jej między innymi Joaquin Phoenix w roli Jezusa i Chiwetel Ejiofor w roli św. Piotra.

Mała Stopa, reż. Karey Kirkpatrick, TVN Siedem, godz. 15.40

Przygodowa animacja "Mała Stopa" przedstawia legendę o Wielkiej Stopie z zupełnie innej perspektywy, kiedy bystry, młody Yeti znajduje coś, co według niego nie istnieje - człowieka. Familijny przebój Warner Bros.

Zając Max ratuje Wielkanoc, reż. Ute von Münchow-Pohl, Puls 2, godz. 16.55

Animowana opowieść o zajączku, który trafia do Wielkanocnej Krainy. Bohater musi odkryć przedmiot dający zajączkom magiczną moc - Złotą Pisankę. Niemiecka produkcja odniosła spory sukces i doczekała się kontynuacji, która przed rokiem trafiła na ekrany kin.

Boże Ciało, reż. Jan Komasa, TVN, godz. 21.35

Nominowana do Oscara produkcja opowiada losy Daniela, który zostaje warunkowo zwolniony z poprawczaka. Wyjeżdża na drugi koniec Polski, żeby pracować w stolarni, ale zamiast tego zaczyna udawać księdza. To jeden z największych sukcesów polskiego kina ostatnich lat. W roli głównej Bartosz Bielania.

Diabeł ubiera się u Prady, reż. David Frankel, Polsat, godz. 22.10

Początkująca dziennikarka wkracza do świata mody, dostając pracę asystentki redaktor naczelnej czasopisma „Runaway” - Mirandy Priestley, która trzęsie całym światem haute couture. Błyskotliwa adaptacja powieści Lauren Weisberger odniosła światowy sukces, otrzymują m.in. dwie nominacje do Oscara.

Zieja, reż. Robert Gliński, TVP 1, godz. 22.20

Andrzej Seweryn w roli księdza Jana Ziei, współzałożyciela Komitetu Obrony Robotników. Akcja produkcji rozgrywa się pod koniec lat 70., kiedy ksiądz był przesłuchiwany przez Służby Bezpieczeństwa. Retrospekcje ukazują burzliwe losy bohatera od wojny bolszewickiej 1920 roku.

Wielkanoc, 9 kwietnia:

Paddington 2, reż. Paul King, TVP 2, godz. 8

Miś Paddington powraca w drugiej odsłonie swoich filmowych przygód. Tym razem mały bohater trafia za kratki, pomyłkowo osadzony wśród typów spod ciemnej gwiazdy. Wszystko z powodu kradzieży wyjątkowej książki. Miś będzie chciał odszukać prawdziwego przestępcę, ale być może uda mu się także sprowadzić na dobrą drogę współosadzonych. Ciepłe, rodzinne kino dla odbiorców w każdym wieku.

Piotruś Królik 2: Na gigancie, reż. Will Gluck, Polsat, godz. 11.35

Druga część familijnego hitu o tytułowym króliczku, który jest złośliwy i niepokorny. Tym razem bohater musi przetrwać w obcym świecie, ale kiedy zobaczy, że jego rodzina ryzykuje wszystkim, by go odnaleźć, będzie musiał podjąć decyzję: jakim króliczkiem chce być.

Złote dziecko, reż. Michael Ritchie, TV Puls, godz. 12.30

Przygodowy klasyk z Eddie'em Murphym. Zajmujący się poszukiwaniami zaginionych dzieci Chandler zostaje namówiony przez tajemniczą Tybetankę na wyjątkowe zadanie. Ma odnaleźć chłopca, który jako jedyny może uratować świat przed zakusami potężnego demona.

Mission: Impossible - Rogue Nation, reż. Christopher McQuarrie, TV 4, godz. 13.05

Piąta odsłona przygód agenta IMF Ethana Hunta. Tym razem bohater wraz z resztą zespołu mierzy się z organizacją Syndykat. Propozycja dla miłośników szpiegowskiej rozrywki. Wkrótce na ekrany kin trafi kolejna odsłona serii.

Uciekająca panna młoda, reż. Garry Marshall, TVP 2, godz. 20

Maggie Carpenter już trzy razy uciekała sprzed ołtarza, wprawiając w osłupienie niedoszłych mężów. Nowojorski dziennikarz postanawia napisać o niej artykuł. Pokochany przez widzów "Pretty Woman" duet Julia Roberts-Richard Gere powraca w kolejnym romantycznym widowisku, które zdobyło w kinach ogromną popularność.

II Dzień Świąt, 10 kwietnia:

Księga dżungli, reż. Jon Favreau, Polsat, godz. 16.25

Fabularna wersja jednej z najsłynniejszych bajek Disneya. Opowieść o lwie Simbie, który w wyniku spisku, traci ojca i zostaje wygnany, została odświeżona z dużą wiernością wobec oryginału. Reżyseruje Jon Favreu, który wcześniej odświeżał w ten sposób m.in. "Księgę Dżungli", a jako aktor znany jest m.in. z serii filmów superbohaterskich Marvela.

Trolle, reż. Mike Mitchell, TVN, godz. 16.35

Barwne widowisko dla całej rodziny. Tytułowe Trolle to wesołe, rozśpiewane i bajecznie kolorowe stworki, które żyją w równie kolorowym lesie, niewiele wiedząc o otaczającym ich świecie. Księżniczka Poppy musi jednak wyruszyć w pełną niebezpieczeństw przygodę, żeby uratować przyjaciół i pomóc towarzyszowi odnaleźć radość.

Złota dama, reż. Simon Curtis, TVP Kultura, godz. 20

Oparta na prawdziwych wydarzeniach historia Marii Altmann, która walczy z rządem Austrii o zwrot słynnego obrazu Gustava Klimta. W rolach głównych Hllen Mirren i Ryan Reynolds.

Tomb Rider, reż. Roar Uthaug, TV Puls, godz. 20

Alicia Vikander jako ikoniczna postać znana ze świata gier komputerowych - Lara Croft. Bohaterka wyrusza w swoją pierwszą ekspedycję, aby odnaleźć zaginionego ojca na niezbadanej wyspie u wybrzeży Japonii. Propozycja dla wielbicieli przygody w stylu "Indiany Jonesa". To drugie podejście Hollywood do słynnej gry. Wcześniej w dwóch filmach rolę Croft zagrała Angelina Jolie.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Ostra sobota
foto
galeria

Ostra sobota

Ostra Sobota w Klubokawiarni OSTRO! Za didżejką stanął jeden z najlepszych didżejów w Polsce - 69beats oraz Szop-n! Jak zawsze było dużo fajnej muzyki. Jeśli jesteście ciekawi jak było, to zapraszamy do obejrzenia naszej fotogalerii.

Zimowe warunki na drogach zbierają żniwo. Wypadki w regionie

Zimowe warunki na drogach zbierają żniwo. Wypadki w regionie

Śliska nawierzchnia i niedostosowanie prędkości do warunków drogowych były przyczyną dwóch zdarzeń, do których doszło wczoraj i dziś rano w Chotyłowie i Białej Podlaskiej. Policja apeluje o ostrożność za kierownicą oraz dostosowanie stylu jazdy do panujących warunków atmosferycznych.

Górnik Łęczna zremisował ósmy mecz w rundzie jesiennej

Górnik Łęczna dwa razy prowadził z GKS Tychy, ale kompletu punktów nie wywalczył

Po 16. kolejkach Górnik Łęczna miał na koncie siedem remisów na zapleczu PKO BP Ekstraklasy. Tym razem do Łęcznej przyjechał GKS Tychy, a więc drużyna, która w tym sezonie punktami dzieliła się do tej pory aż 10-krotnie. W meczu padły aż cztery gole, ale obie drużyny solidarnie podzieliły się punktami po raz kolejny.

Raz, dwa, trzy "i,,...
galeria

Raz, dwa, trzy "i,,...

W dniach 23-25 listopada w Lublinie odbywa się 3. FIT – Festiwal Improwizacji Teatralnych, który zaprasza publiczność do świata spontanicznych spektakli, pełnych kreatywności i interakcji. Wydarzenie odbywające się w Domu Kultury LSM to wyjątkowa okazja, by doświadczyć magii, improwizacji i zabawy.

Stella Johnson wróciła do gry po przerwie spowodowanej kontuzją

Polski Cukier AZS UMCS do przerwy prowadził we Wrocławiu, a przegrał ze Ślęzą ponad 20 punktami

Polski Cukier AZS UMCS Lublin został rozgromiony we Wrocławiu. Zespołowi, który aspiruje do medali mistrzostw Polski takie porażki nie przystoją.

Świetny początek i wygrana Azotów z MMTS Kwidzyn

Świetny początek i wygrana Azotów z MMTS Kwidzyn

Azoty Puławy świetnie rozpoczęły mecz w Kwidzynie i ostatecznie pokonały Energę Borys MMTS 35:32

(Po lewej Radosław Dobrowolski, rektor UMCS w Lublinie. Po prawej Jakub Banaszek, prezydent Chełma.)

Oddział UMCS w Chełmie? Jest porozumienie między prezydentem a rektorem

Włodarz Chełma zadeklarował nawiązanie trwałej współpracy z Uniwersytetem Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Efektem tego porozumienia jest utworzenie Centrum Kompetencji Europejskich w mieście - miejsce, które ma stać się ważnym ośrodkiem edukacji i miejscem pracy w regionie.

Tak obecnie prezentuje się ulica Granatowa w Lublinie

Ulica Granatowa w Lublinie dziurawa jak ser szwajcarski. Niedługo może się to zmienić

Prace projektowe nad ulicą Granatową miały nabrać tempa, jednak mieszkańcy Węglina Południowego jeszcze poczekają na realizację obietnic. Radna Anna Glijer interweniuje w sprawie poprawy bezpieczeństwa i komfortu użytkowników tej ulicy i dopytuje o miejsca parkingowe. Miasto zapewniało, że prace ruszą, jednak pojawił się duży problem.

Lewart zakończył 2024 rok porażką

KS Wiązownica pokonał Lewart Lubartów w meczu o sześć punktów

Na koniec 2024 roku i na początek rundy wiosennej Lewart zagrał bardzo ważne spotkanie w Wiązownicy. Przed pierwszym gwizdkiem obie ekipy w tabeli dzieliło pięć punktów. Beniaminek z Lubartowa miał szansę, żeby znacznie ten dystans zmniejszyć. Niestety, goście przegrali 0:2. A to oznacza, że przerwę w rozgrywkach przezimują na przedostatnim miejscu.

Rafał Trzaskowski kandydatem Koalicji Obywatelskiej na prezydenta. Co myślą o tym wyborze lubelscy politycy?
wybory prezydenckie

Rafał Trzaskowski kandydatem Koalicji Obywatelskiej na prezydenta. Co myślą o tym wyborze lubelscy politycy?

Radosław Sikorski w starciu z Rafałem Trzaskowskim, tym żyła polska scena polityczna od kilku dni. Dzisiaj to, kto będzie kandydatem Koalicji Obywatelskiej na urząd prezydenta RP jest już jasne. Co o wyborze prezydenta Warszawy na kandydata myślą politycy z naszego regionu?

Nieudane pożegnanie Wisły Puławy ze swoimi kibicami

Nieudane pożegnanie Wisły Puławy ze swoimi kibicami

Po blisko dwóch tygodniach przerwy Wisła Puławy wróciła do walki o punkty. Jednak w ostatnim w 2024 roku na swoim stadionie podopieczni trenera Macieja Tokarczyka nie dali swoim kibicom powodów do radości. Marcin Stromecki i spółka przegrali aż 0:4

Nieudane pożegnanie stadionu, Chełmianka tylko zremisowała ze Starem

Nieudane pożegnanie stadionu, Chełmianka tylko zremisowała ze Starem

Chełmiance bardzo zależało, żeby pozytywnym akcentem zakończyć 2024 rok. Gospodarze przede wszystkim chcieli się zrewanżować Starowi Starachowice za porażkę na inaugurację aż 1:5. Dodatkowo w sobotę biało-zieloni żegnali się ze swoim stadionem, który będzie teraz remontowany. Pożegnanie nie do końca się jednak udało. Mecz zakończył się remisem 1:1, a kibice mieli sporo pretensji do działaczy, że nie wszyscy weszli na trybuny.

Nagrodzeni uczniowie III edycji programu "Aktywni Błękitni - szkoła przyjazna wodzie".

Nauka przez działanie. Startuje IV edycja programu „Aktywni Błękitni”

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Lublinie ponownie zaprasza do udziału w ogólnopolskim programie „Aktywni Błękitni - szkoła przyjazna wodzie”. Na uczestników czekają warsztaty, wycieczki - a dla najlepszych - konkursy z nagrodami.

Podlasie w końcówce jednak pokonało Świdniczankę
ZDJĘCIA
galeria

Szalona końcówka. Świdniczanka tylko przez 23 sekundy cieszyła się z remisu w derbach z Podlasiem

Po raz enty mają czego żałować piłkarze Świdniczanki. Po kwadransie meczu z Podlasiem mogli prowadzić 2:0, ale zmarnowali nawet rzut karny. Efekt? Po dramatycznej końcówce przegrali 1:2, a to była dla nich już szósta z rzędu porażka. Rywale z Białej Podlaskiej przełamali się za to na wyjazdach, bo wygrali drugie takie spotkanie w tym sezonie. Poprzednie 21 sierpnia w Chełmie.

Honoris causa na UMCS-ie. Nie każdemu podoba się decyzja uczelni

Honoris causa na UMCS-ie. Nie każdemu podoba się decyzja uczelni

Już w najbliższy poniedziałek (25.11) UMCS wręczy tytuły doktora honoris causa Anne Applebaum, Agnieszce Holland i Oldze Tokarczuk. Wcześniej odbędzie się jednak pikieta środowisk, którym ta decyzja nie przypadła do gustu.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium