Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Styl życia - Moda

15 września 2014 r.
9:50
Edytuj ten wpis

Pierwszy taki bieg w Polsce. W sukniach ślubnych

Autor: Zdjęcie autora PAP Life

"Uciekająca panna młoda" to kinowy hit sprzed kilku lat z Julią Roberts w roli głównej. W niedzielę w warszawskim Parku Agrykoli odbyła się pierwsza edycja Biegu w Sukniach Ślubnych. Udział wzięło ponad 200 pań oraz...dwóch panów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Dystans, jaki musiały pokonać uczestniczki wynosił 500 metrów. Panie biegły w swoich sukniach ślubnych lub w białych tiulowych spódniczkach oraz welonach, które dostawały w pakietach startowych.

Pierwsze trzy miejsca zajęły Ewa Jacniak, Magdalena Gorzkowska i Kinga Jarzyńska - wszystkie trzy zawodowo związane z bieganiem. "Przewróciłam się na czerwonym dywanie, pięć metrów od linii mety. Ale to chyba na szczęście. Trenuję wyczynowo bieganie od 10 lat, ale jest to głownie bieżnia, teraz jest koniec sezonu i chciałam pobiegać dla siebie i dla radości. Ślubu nie planuję, ale teraz, kiedy wygrałam te ślubne prezenty, to chyba zacznę szukać narzeczonego" - śmiała się zwyciężczyni, która przebiegła dystans w czasie 1,22 minuty.

Na starcie pojawiło się również dwóch panów w sukniach ślubnych: "To jest masowy trening kobiet, który polega na tym, że uczą się uciekać sprzed ołtarza. Chcę być przygotowany na taką sytuację, więc trenuję razem z nimi - żartował Jacek Januszko.

Organizator biegu Bartłomiej Główczyński, szef kanałów lifestylowych w Discovery Network, opowiedział PAP Life skąd wziął się ten niecodzienny pomysł: "Chcemy angażować się w akcje charytatywne w Polsce, bo, mimo, że jesteśmy kanałem międzynarodowym to pragniemy być blisko naszych widzów. Od kiedy w telewizji TLC zaczęły powstawać programy związane z tematyką ślubną, pomysł pojawił się sam".

"Wybór był bardzo ciężki, bo potrzebujących jest bardzo dużo i to nie była łatwa decyzja. W Julii urzekł nas jej optymizm, bo, mimo, że los ją wystawił na ciężką próbę, to stara się żyć pełnią życia i daje temu dowody. Dziś będzie również uczestniczyć w biegu" - tłumaczy Główczyński.

Julia Torla, podopieczna fundacji "Zdążyć z Pomocą", w wyniku wypadku samochodowego doznała poważnego urazu kręgosłupa i musi poruszać się na wózku inwalidzkim. PAP Life zapytał bohaterkę o emocje, jakie jej towarzyszą podczas całej akcji: "Jestem bardzo szczęśliwa, że tyle osób zaangażowało się w bieg i to właśnie mnie wybrano spośród innych podopiecznych fundacji" - powiedziała.

Julia w tym roku została Miss Polski na Wózku. "Dodało mi to pewności siebie. Staram się motywować osoby niepełnosprawne, żeby wychodziły z domów i prowadziły aktywny tryb życia, a nie siedziały w czterech ścianach. Ja staram się być optymistką. W tym roku zaczynam studia, jeżdżę na rowerze, spotykam się ze znajomymi i żyję jak inni" - powiedziała PAP Life

Imprezę poprowadziła Joanna Jabłczyńska, zjawiło się również kilka aktorek, które biegły w rundzie honorowej wraz z Julią. "Zdecydowałam się na ten bieg, bo jest w szczytnym celu. Akcja jest super zorganizowana. Takich inicjatyw jest wciąż za mało, dlatego zachęcam organizatorów i fundacje, żeby się zgłaszały. Niestety nie biegłam w swojej sukni ślubnej, bo już jej nie mam, ale uwielbiam suknie Violi Piekut, są bardzo wygodne, więc myślę, że zawodniczki będą wkrótce biegały w jej strojach" - powiedziała Dorota Czaja, aktorka i tancerka.

"Ja dziś biegnę w stroju, który dostałam w pakiecie startowym, bo nie mam swojej sukni, nie wyszłam jeszcze za mąż. Gdybym wygrała, to na pewno byłby to dobry pretekst do ustalenia daty ślubu" - mówiła pytana o wrażenie Magdalena Jakubczak z Lesznowoli koło Grójca.

Dla wygranych zostały przewidziane atrakcyjne nagrody: voucher na suknię ślubną Violi Piekut, ulubionej projektantki gwiazd, bezpłatna organizacja ślubu i wesela, voucher na biżuterię od firmy Apart, komplety bielizny od Li Parie oraz tort weselny dla 80 gości.

Pozostałe informacje

Poławiacze Pereł w Fabryce Kultury Zgrzyt. Komediowa jazda bez trzymanki
improv

Poławiacze Pereł w Fabryce Kultury Zgrzyt. Komediowa jazda bez trzymanki

W najbliższy czwartek, 3 kwietnia, Fabryka Kultury Zgrzyt w Lublinie zamieni się w miejsce spontanicznego humoru, a to za sprawą Poławiaczy Pereł Improv Teatr i ich najnowszego, improwizowanego spektaklu komediowego "Każdy widz się liczy!".

Minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz w bazie wojskowej w Sochaczewie 
PAP/Marcin Obara

Program Wisła: umowa na wsparcie logistyczne dla polskich Patriotów

W poniedziałek w bazie wojskowej w Sochaczewie została zawarta umowa z USA na wsparcie logistyczne i techniczne dla polskich systemów Patriot.

Prawa człowieka na dużym ekranie. 23. Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS w Lublinie

Prawa człowieka na dużym ekranie. 23. Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS w Lublinie

Pierwszy weekend kwietnia upłynie w Lublinie pod znakiem kina zaangażowanego społecznie. W dniach 4–6 kwietnia 2025 r. w lubelskim klubie Baobab odbędzie się 23. Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie. Tegoroczny program festiwalu WATCH DOCS skupia się wokół trzech głównych tematów: neokolonializm, przemoc szkolna i równe traktowanie.

Dar i nadzieja w 20. rocznicę odejścia św. Jana Pawła II. Sympozjum i wystawa
galeria

Dar i nadzieja w 20. rocznicę odejścia św. Jana Pawła II. Sympozjum i wystawa

Naukowcy z Polski i zagranicy, przedstawiciele papieskich instytucji i goście zgromadzili się w poniedziałek na KUL na sympozjum „Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Edukacyjna: Dar i nadzieja w 20. rocznicę odejścia św. Jana Pawła II”.

Tak będzie wyglądała Szkoła Podstawowa Specjalna nr 26 im. Janusza Korczaka. przy ul. Hanki Ordonówny rozpoczyna się budowa nowej siedziby

Zaczyna się budowa nowej szkoły w Lublinie. Będzie gotowa za 2 lata

Dokumentacja jest gotowa, prace ruszą w tym tygodniu, a za dwa lata będzie gotowa nowa siedziba Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 26 im. Janusza Korczaka.

Wybory prezydenckie zaplanowano na 18 maja. Ewentualna druga tura zostanie przeprowadzona 1 czerwca.

Kto zostanie prezydentem Polski? Jest już 10 zarejestrowanych kandydatów

Tylu zarejestrowała już Państwowa Komisja Wyborcza. Pozostali mają czas do piątku, do godziny 16.

Krok w stronę miasta. Gmina złożyła wniosek do wojewody

Krok w stronę miasta. Gmina złożyła wniosek do wojewody

Wniosek do wojewody lubelskiego już złożony: Janów Podlaski stara się o prawa miejskie.

Spółdzielnia Mleczarska Ryki wdraża tę technologie pierwsza w Polsce

Spółdzielnia Mleczarska Ryki wdraża tę technologie pierwsza w Polsce

Wcześniej była metoda mikrofiltracji, teraz będzie technologia UV do oczyszczania solanki. Spółdzielnia Mleczarska Ryki wdraża ją jako pierwsza w Polsce.

Adam Kuś (w niebieskim stroju) rozpoczął sezon od świetnego występu

Zawodnicy Monogo Lubelskie Perła Polski błyszczeli w rywalizacji na czeskich szosach

W miniony weekend u naszych południowych sąsiadów rozegrano dwa wyścigi. W sobotę w okolicach Hlohovca rozegrano Trofeo Cinelli.

Tragiczny wypadek w Chełmie. 19-latek usłyszał zarzuty

Tragiczny wypadek w Chełmie. 19-latek usłyszał zarzuty

Zarzuty spowodowania katastrofy drogowej i jazdy po pijanemu usłyszał w poniedziałek 19-letni Szymon C. podejrzany o spowodowanie w Chełmie wypadku, w którym zginęło dwóch 18-latków, przewożonych w bagażniku auta. Samochodem tym podróżowało w sumie 10 młodych osób.

Uroczystość podpisania umowy w LCK

Miliardy w sieć i liczniki. PGE podpisała rekordową umowę

12,1 miliarda złotych zainwestuje Grupa PGE w sieć, nowoczesne rozwiązania cyfrowe i wiele innych dziedzin swojego biznesu. Pieniądze pochodzą z niskooprocentowanej pożyczki, w ramach KPO, której udzielił Bank Gospodarstwa Krajowego. Umowę podpisano dziś w Lublinie. Szefowie PGE obiecują, że olbrzymie pieniądze pozwolą obniżyć rachunki za prąd.

Niebezpieczne pamiątki z czasów II wojny światowej znalezione podczas budowy

Niebezpieczne pamiątki z czasów II wojny światowej znalezione podczas budowy

Podczas prac ziemnych na terenie gminy Zalesie odkryto pocisk artyleryjski pochodzący z okresu I wojny światowej. Niebezpieczne znalezisko zostało zabezpieczone przez policję i zneutralizowane przez saperów. Przypominamy, jak postępować w przypadku znalezienia niewybuchów.

Z trzema promilami na traktorze. Został złapany przez świadków

Z trzema promilami na traktorze. Został złapany przez świadków

Ponad 3 promile alkoholu w organizmie wykazało badanie alkomatem u 31-letniego kierowcy traktora. Dalszą jazdę maszyną uniemożliwili mu świadkowie zdarzenia.

Jak ma się rozwijać transport publiczny w mieście i gminie? Przyjdź na konsultacje

Jak ma się rozwijać transport publiczny w mieście i gminie? Przyjdź na konsultacje

Miasto chce poznać opinie mieszkańców na temat transportu publicznego. Można wypełnić ankietę i przyjść na konsultacje.

ZGL ma być spółką. Dotychczasowa formuła prawna wpędziła ZGL w problemy finansowe

ZGL ma być spółką. Dotychczasowa formuła prawna wpędziła ZGL w problemy finansowe

Zakład Gospodarki Lokalowej w Łukowie będzie spółką. Zdaniem władz miasta dotychczasowa formuła prawna się nie sprawdziła i wpędziła ZGL w problemy finansowe.