Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Majówka zbliża się wielkimi krokami. Biorąc zaledwie dwa dni urlopu zyskujemy aż 9 dni odpoczynku. Co przez ten czas można robić w województwie lubelskim? Podpowiadamy nieoczywiste, ale bardzo ciekawe miejsca turystyczne na Lubelszczyźnie.
Przed nami długi majowy weekend. Już od środy Polacy będą odpocząć i zrelaksować się. Ale czy zrobią wtedy zakupy? Sprawdzamy.
Tegoroczna, 18. już edycja festiwalu Nocy Kultury odbędzie się w nocy z soboty na niedzielę 1 i 2 czerwca. Poznaliśmy program tej imprezy. Będą się na niego składały projekty zgłoszone w otwartym naborze oraz wydarzenia specjalne Warsztatów Kultury.
Olimpijskie Potyczki - trwa trzecia edycja amatorskich zawodów wspinaczkowych dla dzieci i młodzieży zorganizowane w lubelskim Centrum Sportu Akademos.
Warsztaty Kultury poszukują wolontariuszy medialnych. To dobra okazja do zdobycia doświadczenia w mediach społecznościowych i sprawdzeniu się w roli fotografa i fotografki.
W Lublinie rozpoczęły się konsultacje społeczne Strategii Kultury Lublin 2030+. Swoje uwagi dotyczące dokumentu można do ratusza kierować do 30 kwietnia. Dla zainteresowanych będzie zorganizowane także spotkanie konsultacyjne.
AMW w Lublinie na jeden dzień otwiera swoje drzwi i zaprasza na wiosenną wyprzedaż. Na nowych właścicieli czeka towar z wojskowych magazynów – łopaty, mundury, skrzynie i wiele innych. Zyski ze sprzedaży wesprą Fundusz Wsparcia Sił Zbrojnych.
Niedługo w powietrzu czuć będzie zapach węgla i pieczonej kiełbaski. Ale co zrobić jeśli nie mamy domu z ogródkiem, gdzie można rozpalić grilla? Na uciechę mieszkańców blokowisk, jest kilka takich miejsc w Lublinie.
13 i 14 kwietnia w Targach Lublin odbędzie się targ roślin doniczkowych. Organizatorzy wydarzenia przygotowali dla uczestników wyjątkowe odmiany roślin prosto z hodowli, doniczki, środki ochrony roślin, a także ekologiczne nawozy.
Po zimowej przerwie mieszkańcy i turyści mogą odwiedzić nietypową, a za razem ciekawą atrakcję turystyczną Lublina.
Za miesiąc rusza jedna z największych imprez kultury studenckiej – Juwenalia. Na terenach zielonych Politechniki Lubelskiej wystąpią m.in. Kwiat Jabłoni, Paluch i Lady Pank, ale żeby ich posłuchać będziemy musieli zapłacić.
O koronę najpiękniejszej Polki powalczą 24 kandydatki z całego kraju. Wśród nich są dwie dziewczyny z województwa lubelskiego.
Do wojewódzkiego konserwatora zabytków trafiły kolejne archeologiczne perełki. Tym razem jest to fragment kamiennego topora i krzemienne płoszcze.
W piątek nagrodzono zwycięzców tegorocznej edycji konkursu ,, Nasz Sołtys”, dedykowanego liderom społeczności wiejskich województwa lubelskiego. Najlepszą panią sołtys została Sylwia Dudek z gminy Siedliszcze w powiecie chełmskim. Laureaci otrzymali pamiątkowe statuetki oraz nagrody pieniężne
Wrocław ma krasnale, Kraków smoki, a Lublin koziołki. Szlak co chwilę się powiększa i do koziołkowej rodziny dochodzą kolejne figurki. Czas na Janka i Jurka, którzy upamiętniają tragiczne wydarzenia związane z miastem.
Rejestr lubelskich zabytków powiększył się o kolejną pozycję. Tym razem na listę trafiła XVIII-wieczna kapliczka, która według miejscowych podań, miała chronić mieszkańców przed epidemią.
Amatorzy aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu mogą wziąć udział w biegu, który potrwa 13 godzin. Na wytrwałych czekają nagrody.
Prace konserwatorskie przy elewacjach kościoła pw. św. Franciszka Ksawerego w Krasnymstawie otrzymały główną nagrodę wręczaną przez ogólnopolski kwartalnik. W jury zasiadały osoby eksperci w dziedzinie konserwacji zabytków z całej Polski.
Lubelski Lider Bezpieczeństwa Szczepański po raz kolejny sprawdził bezpieczeństwo mieszkańców lubelskiego osiedla. Jak się okazało, zaledwie 12 proc. zna swojego dzielnicowego.
To symbol miasta produkowany w lokalnej fabryce. Teraz emeryt będzie służyć najmłodszym. Jednak na razie trzeba go nazwać.
Mieszkańcy Lublina muszą liczyć się z utrudnieniami na niektórych ulicach i w niektórych obiektach. Powodem jest ekipa filmowa, która ponownie zagościła w kozim grodzie.
Wielka Niedziela to najważniejszy dzień w kalendarzu chrześcijańskim. Obchodzona jest na cześć męki i zmartwychwstania Chrystusa i stanowi podstawę wiary
Zmiana czasu na letni nastąpi w nocy z sobotę na niedzielę, co oznacza, że przesuniemy zegarki o godzinę do przodu. W rezultacie będziemy spać godzinę krócej
Od jak dawna święcimy produkty w koszyczku? Co one symbolizują? Jakie panują zasady dotyczące wielkanocnej święconki? O tym wszystkim rozmawialiśmy z Iwoną Skibą, Anną Kołtunik i Magdaleną Mościcką z Koła Gospodyń Wiejskich w Długim.
W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego we wtorek odbyło się spotkanie wielkanocne. Życzenia gościom, wśród których byli m.in. pracownicy UMWL, władze lubelskich uczelni, duchowni, przedstawiciele służb mundurowych oraz wojska złożyli: marszałek Jarosław Stawiarski oraz metropolita lubelski arcybiskup Stanisław Budzik.