Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

INNE

1 września 2020 r.
8:16

W Parczewie odbyły się mistrzostwa Polski Masters i Cyklosport

0 0 A A
Zwycięzcy zawodów w Parczewie
Zwycięzcy zawodów w Parczewie (fot. Tomasz Ostapiuk/Materiały prasowe organizatora)

Impreza na starcie zgromadziła mnóstwo zawodników z całej Polski

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Silna był oczywiście reprezentacja województwa lubelskiego, ale na starcie pojawili się nawet zawodnicy z Pomorza Zachodniego. Organizatorzy przygotowali dla uczestników trasę idealną do jazdy indywidualnej na czas, ponieważ była zupełnie płaska. Nie było na niej żadnych podjazdów, więc rozpędzony zawodnik mógł utrzymywać jednostajne tempo praktycznie przez cały wyścig.

Najwięcej emocji wzbudziła rywalizacja mężczyzn w kategorii M30, gdzie o złoto walczyli Piotr Klin oraz Michał Ładosz. Obaj to bardzo utytułowani kolarze. Klin, na co dzień zawodnik Inżynierii Rowerowej Lublin, jest aktualnym rekordzistą świata amatorów UCI w jeździe godzinnej na czas na torze. Ładosz jest z kolei specjalistą od tandemów, gdzie wspólnie z Marcinem Polakiem zdobył wiele medali mistrzostw świata zarówno na szosie, jak i na torze. Duet Polak-Ładosz to zresztą jedna z nadziei polskiego kolarstwa na medale Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio. Z tego pojedynku zwycięsko wyszedł Klin, który wyprzedził Ładosza zaledwie o 14 sek. Jego średnia prędkość na liczącej 20 km trasie przekroczyła 51 km/h.

Warto też wspomnieć o Michale Kostuchu, mistrzu Polski kategorii M 40. On również jechał w fantastycznym tempie, a trasę pokonał ze średnią prędkością przekraczającą 50 km/h.

Panie również nie ustępowały panom, chociaż jeździły trochę wolniej. Wśród kobiet najbardziej wartościowy wynik uzyskała Anna Rząsowska. Na co dzień jest urzędniczką, a do kolarstwa trafiła w wyniku wypadku na koniu. Rząsowska to czołowa kolarka-amatorka na świecie. Nic więc dziwnego, że zwyciężyła w Parczewie i osiągnęła średnią prędkość blisko 44 km/h. W sobotę w kategorii K 30 dzielny opór stawiała jej Alina Myłka z RSC Aaretal Munsingen, która do Rząsowskiej straciła tylko 23 sek. W kategorii K 20 wartościowy wynik uzyskała Marianna Hall, która pewnie zdobyła złoty medal.

Mistrzowie Polski

Kobiety – kategoria CK 20: Marianna Hall, K 30: Anna Rząsowska, K 40: Monika Szotowicz (STC Stargard), K 50+: Małgorzata Czerny (Serafin Team). Mężczyźni – kategoria CM 20: Michał Brauliński (Power of Science Performance Lab Team), M 30: Piotr Klin (Inżynieria Rowerowa Lublin), M 40A: Michał Kostuch, M 40B: Grzegorz Golonko (Active Jet), M 50A: Adam Muzyczuk, M 50B: Robert Krawczyk (Mayday Team Lublin), M 60A: Mirosław Jaszkowski (Merx Team Wągrowiec), M 60B: Leszek Sadowski (FTI Racing Team), M 70A: Zygmunt Pfeifer (Rawex Energy Saving), M 70B: Stanisław Paterka (Team Merx Wągrowiec), M 80B: Józef Misiak (Rycerze Rolanda Maciejewski Team).

Brożyna bez sukcesu

Ewa Brożyna w piątek wystąpiła w mistrzostwach Europy juniorek w Plouay. Zawodniczka Mayday Team Lublin nie zdołała jednak utrzymać się w peletonie i na metę wpadła z ponad 10 minutami straty do grupy zasadniczej. Ostatecznie dało jej 45 miejsce. Wygrała Włoszka Eleonora Camilla Gasparrini, która wyprzedziła Marith Vanhove z Belgii oraz inną Belgijkę Katrijn de Clercq. Najlepsza z Polek, Natalia Krześlak, była 21.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo. Bezpłatne sprawdzanie świateł w ramach kampanii

Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo. Bezpłatne sprawdzanie świateł w ramach kampanii

W najbliższą sobotę, 23 listopada, kierowcy w całej Polsce będą mieli okazję bezpłatnie sprawdzić stan i ustawienie świateł w swoich pojazdach. Akcja jest częścią tegorocznej edycji kampanii „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”, która ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa na drogach poprzez poprawę widoczności pojazdów.

Lublin żyje teatrem
galeria

Lublin żyje teatrem

W Lublinie trwa Festiwal Teatrów Niewielkich, który od 2005 roku przyciąga do miasta twórców i miłośników sztuki scenicznej z całej Polski. To ogólnopolskie wydarzenie o charakterze konkursowym jest miejscem spotkań aktorów zawodowych i amatorów, łącząc różne pokolenia i style teatralne.

Samuel Mraz zdobył w piątek swojego ósmego gola w tym sezonie

Motor nie do zatrzymania. Beniaminek pokonał w Lubinie Zagłębie

Trzecie zwycięstwo z rzędu piłkarzy Motoru. Tym razem podopieczni Mateusza Stolarskiego pokonali w Lubinie tamtejsze Zagłębie 2:1. Zwycięskiego gola dla gości zdobył były napastnik "Miedziowych" Samuel Mraz.

Piesek wybrał się na spacer i zaginął. Wybawcą dzielnicowy
Kraśnik

Piesek wybrał się na spacer i zaginął. Wybawcą dzielnicowy

Wczoraj wieczorem w Kraśniku, w części fabrycznej miasta, zagubił się mały, niedowidzący piesek. Dzięki szybkiej reakcji asp. Łukasza Guściory z lokalnego komisariatu, czworonóg szybko wrócił do swojej właścicielki, a cała sytuacja zakończyła się szczęśliwie.

Radni na „tak”. Dwie podstawówki i jedno liceum przed dużymi zmianami
Lublin

Radni na „tak”. Dwie podstawówki i jedno liceum przed dużymi zmianami

17 „za” i 13 „przeciw” – taki był wynik trzech głosowań nad przyszłością kilku lubelskich szkół na czwartkowej sesji Rady Miasta. SP19 i SP25 mają być teraz jedną szkołą. Na zmiany czeka również IV LO.

Szkoła z wartościami i tradycją – „Szóstka” świętuje jubileusz
ZDJĘCIA
galeria

Szkoła z wartościami i tradycją – „Szóstka” świętuje jubileusz

Szkoła Podstawowa nr 6 im. Romualda Traugutta w Lublinie w tym tygodniu obchodzi 90. urodziny. W uroczystościach uczestniczyli dawni i obecni uczniowie.

Pijany uderzył w latarnię w Dęblinie. To nie było jego jedyne przewinienie

Pijany uderzył w latarnię w Dęblinie. To nie było jego jedyne przewinienie

Ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu, narkotyki w kieszeni i pozytywny wynik testu na obecność środków odurzających – to bilans poniedziałkowej jazdy 26-latka z powiatu ryckiego. Mężczyzna, kierując Hondą, stracił panowanie nad pojazdem i zakończył swoją podróż na przydrożnej latarni przy ul. Podchorążych w Dęblinie.

Witajcie w Polsce! Łydka Grubasa akustycznie
koncert
23 listopada 2024, 20:00

Witajcie w Polsce! Łydka Grubasa akustycznie

To będzie prawdziwa petarda! Po raz pierwszy Łydka Grubasa zagra wyłącznie program akustyczny. Usłyszymy nowe aranżacje i nowe instrumenty. Jak brzmią stare utwory w nowych aranżacjach? Przekonamy się już w najbliższą sobotę.

Lubelscy pracodawcy wyróżnieni za dbałość o bezpieczeństwo pracy

Lubelscy pracodawcy wyróżnieni za dbałość o bezpieczeństwo pracy

Ponad 40 pracodawców oraz trzech Społecznych Inspektorów Pracy uhonorował Okręgowy Inspektorat Pracy w Lublinie podczas piątkowej gali. Wyróżniono także gospodarstwo rolne z powiatu łukowskiego, które uczestniczyło w ogólnopolskim konkursie. Gala była okazją do podsumowania działalności w zakresie ochrony pracy.

Motor lepszy od Zagłębia, Samuel Mraz dalej strzela (zapis relacji na żywo)

Motor lepszy od Zagłębia, Samuel Mraz dalej strzela (zapis relacji na żywo)

Trzecie zwycięstwo z rzędu piłkarzy Motoru. W piątkowy wieczór beniaminek z Lublina ograł na wyjeździe Zagłębie Lubin 2:1.

Spektakl „W maju się nie umiera…” na Lubelszczyźnie
teatr
24 listopada 2024, 18:00

Spektakl „W maju się nie umiera…” na Lubelszczyźnie

Krasnystaw, Zamość, Szczebrzeszyn i Drelów, to miejscowości w których, w najbliższych dniach będzie można zobaczyć wyjątkowy spektakl „W maju się nie umiera. Historia Barbary Sadowskiej” opowiadający przejmującą historię matki Grzegorza Przemyka.

30 lat minęło. Liceum im. Jana III Sobieskiego w Lublinie świętuje jubileusz
galeria

30 lat minęło. Liceum im. Jana III Sobieskiego w Lublinie świętuje jubileusz

Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego w Lublinie świętowało 30-lecie swojej działalności podczas uroczystej gali, która odbyła się w czwartkowy wieczór w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

Droga eskpresowa S12

Jest decyzja środowiskowa dla S12 na zachód od Puław

Na tą decyzję czekali kierowcy z całego powiatu puławskiego, a także zwoleńskiego i Radomia. Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Warszawie wydał decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy drogi ekspresowej od obwodnicy Puław do Radomia.

Ostatnie posiedzenie sądu w sprawie Łukasza W. odbyło się w piątek, 22 listopada, na dzień przed 35. urodzinami mężczyzny
wyrok

Strzały padły pod wiejską remizą. Łukasz W. winnym usiłowania zabójstwa

Nie miał bezpośredniego zamiaru pozbawienia życia mężczyzny, którego postrzelił, ale jest winnym usiłowania zabójstwa – orzekł sąd. I skazał mieszkańca wsi Zadębce, również za groźby karalne, na łączną karę 8 lat i 7 miesięcy więzienia.

Znowu może być ślisko. IMGW ostrzega
Ostrzeżenia pogodowe

Znowu może być ślisko. IMGW ostrzega

Dzisiaj od popołudnia do jutrzejszego poranka mogą występować oblodzenia na drogach i chodnikach w naszym województwie. Ostrzeżenia dotyczą wszystkich powiatów.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!