Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

LEKKOATLETYKA

14 maja 2018 r.
6:40

Dyscyplina dodatkowa: Kulą w rów. Czy stadion lekkoatletyczny jest gotowy na mistrzostwa?

0 11 A A
Otwarty w zeszłym roku stadion kosztował 38 mln zł<br />
Otwarty w zeszłym roku stadion kosztował 38 mln zł
(fot. Wojciech Nieśpiałowski)

Lubelski stadion nie jest w pełni gotów do organizacji lekkoatletycznych mistrzostw Polski, które mogą być przez to niewypałem – alarmuje „Przegląd Sportowy”. – To bzdura – odpowiadają w Ratuszu odpowiedzialnym za projekt i budowę obiektu. Stadionu broni również Polski Związek Lekkiej Atletyki.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Dokładnie 11 dni dzieli nas od Akademickich Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce, które będą rozegrane na nowym stadionie przy al. Piłsudskiego. A za niecałe 70 dni mają się tu zacząć Mistrzostwa Polski seniorów. Czy Paweł Fajdek, Anita Włodarczyk, Piotr Małachowski i inni czołowi lekkoatleci będą tu świadkiem organizacyjnej porażki? Tego obawia się „Przegląd Sportowy” pisząc, że stadion „nie jest w pełni przygotowany” na przyjęcie takiej imprezy.

– Bieżnia rozgrzewkowa została wciśnięta w miejsce, gdzie przeważnie na stadionach znajduje się przestrzeń dla kibiców. Ci, żeby wejść na trybunę, mają dwie możliwości, ale obie zakładają przecięcie ścieżek sportowców – czytamy w tekście.

– Totalna bzdura – odpowiada Marzena Szczepańska, która w lubelskim Ratuszu pilotowała projektowanie i budowę stadionu.

– Nie jest prawdą, że kibice mają dwie możliwości wejścia na trybunę. Dojście jest tylko z jednej strony, chodnikiem oddzielonym barierką od strony płyty stadionu – tłumaczy Joanna Bobowska z Urzędu Miasta. – Od strony bieżni treningowej nie przewidziano dostępu. Oczywiście nie ma tu ogrodzeń, bo nie ma takich wymogów i praktycznie nie jest to potrzebne.

Ale gazeta stawia więcej zarzutów. Pisze, że „koło do pchnięcia kulą znajduje się tuż przy rowie z wodą i tuż przy łuku.

Prawdopodobnie zawody będzie trzeba wstrzymywać na czas przebiegania zawodników. Kłopot mogą sprawić też skocznie do skoku w dal, które są wewnątrz bieżni”.

Urzędnicy punkt po punkcie odpierają zarzuty. – Lokalizacja wszystkich elementów była uzgadniana z PZLA. Co do umieszczenia koła przy rowie nie było uwag. Podobnie z lokalizacją skoczni – zapewnia Bobowska i podkreśla, że skocznie stoją zgodnie z przepisami.

Kolejny zarzut dotyczy bloków startowych. Według przytoczonego przez gazetę portalu nastadiony.pl bloki stoją za blisko ściany. Zamiast trzech metrów odstępu – jest metr. – Trzymetrowa strefa startu jest zapewniona, a w samym przepisie nie ma wyraźnego wymogu co do rodzaju nawierzchni w tej strefie. Gdyby takie wymagania były, to bez problemu można uzupełnić strefę o nawierzchnię kauczukową – odpowiada Bobowska. I także w tym przypadku przypomina, że wszystko uzgodniono ze związkiem lekkoatletycznym.

– Zatwierdziliśmy projekt, a stadion ma nasz certyfikat. Nie dało się go inaczej skonstruować. Koło do pchnięcia kulą rzeczywiście można było zbudować dalej od rowu z wodą, ale nie sprawia to problemu – komentuje Zbigniew Polakowski, wiceprezes PZLA. Publikację „Przeglądu Sportowego” kwituje krótko: – Tekst jest złośliwy.

– Wszystkie zarzuty są co najmniej wyolbrzymione – przekonuje Paweł Danielczuk, dyrektor AZS Lublin. – Zapewniam, że wejście na trybuny nie sprawi kibicom problemów, a zawody na pewno nie będą przerywane. Program jest ułożony w ten sposób, żeby konkurencje rozgrywane na bieżni nie kolidowały np. z pchnięciem kulą.

Pozostałe informacje

Tak głosują mieszkańcy Świdnika. Gdzie na Lubelszczyźnie frekwencja jest największa, a w której gminie najmniejsza?
WYBORY 2024
galeria

Tak głosują mieszkańcy Świdnika. Gdzie na Lubelszczyźnie frekwencja jest największa, a w której gminie najmniejsza?

Dzisiaj odbywają się wybory do Parlamentu Europejskiego. Frekwencja na Lubelszczyźnie należy do jednych z najniższych w kraju. Do południa głos oddało zaledwie 10,62 proc. uprawnionych. Mniej do urn poszło jedynie w Wielkopolsce (10,57 proc.). Głosowanie potrwa do 21:00.

Ludzie z żelaza opanowali Okuninkę. Wojciech Kopyciński z rekordem trasy
Zdjęcia

Ludzie z żelaza opanowali Okuninkę. Wojciech Kopyciński z rekordem trasy

Wojciech Kopyciński z Grębocina i Agnieszka Kropiewnicka z Warszawy wygrali dziewiąty Żelazny Triathlon, rozgrywany w Okunince nad Jeziorem Białym. Morderczą trasę: 750 m w wodzie, 20 km na rowerze i 5 km biegiem ukończyło ponad 120 zawodników i zawodniczek.

Polski Cukier Start Lublin czeka spora przebudowa. Jednak w drużynie na pewno pozostanie Jakub Karolak

Polski Cukier Start Lublin czeka przebudowa przed kolejnym sezonem

Tyler Persons znalazł się na celowniku Polskiego Cukru Start Lublin. Taką informację podał branżowy portalu super-basket.pl. Amerykański rozgrywający z Orlen Basket Ligą jest związany od kilku lat

- Mam nadzieję, że znajdą się rozwiązania, które są dla nas korzystne – mówi Wojciech Grudziński.
AKTUALIZACJA

Czy droga niezgody rozdzieli ogrody działkowe? Miasto zmienia decyzję

Na nowych planach mogą stracić działkowcy, którzy ogrody mają tutaj od ponad 40 lat. Początkowo Ratusz problemu nie widział, teraz jednak chce wycofać się ze swoich założeń.

Burze, grad i ulewy. IMGW wydał alert pierwszego stopnia

Burze, grad i ulewy. IMGW wydał alert pierwszego stopnia

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dla Lubelszczyzny. Prognozowane są burze, silne opady deszczu i grad, co z kolei może podnieść poziom wody rzek.

Umowy z przedstawicielami gmin i PGW Wody Polskie z ramienia Zarządu Województwa Lubelskiego parafował wicemarszałek Marek Wojciechowski.
Zdjęcia
galeria

Te inwestycje mają ochronić przed powodzią i suszą. W jakich gminach powstaną zbiorniki retencyjne?

9 gmin z regionu wybuduje lub przebuduje szesnaście zbiorników retencyjnych służących do gromadzenia wód opadowych i roztopowych. Pieniądze na ten cel otrzymały z samorządu województwa lubelskiego.

Kacper Łukasiak po spędzonym sezonie 23/24 wraca do Pogoni Szczecin

Pomocnik wraca z Górnika Łęczna do swojego macierzystego klubu

Piłkarze Górnika Łęczna po wymagającym sezonie przebywają na urlopach. Wiadomo już, że przynajmniej jeden z nich nie zagra w przyszłym sezonie w koszulce Górnika, a przyszłość kilku innych nadal nie jest w pełni przesądzona

Nie żyje Marzena Kipiel-Sztuka. Przegrała walkę z chorobą

Nie żyje Marzena Kipiel-Sztuka. Przegrała walkę z chorobą

Aktorka zasłynęła z roli Halinki Kiepskiej w serialu „Świat według Kiepskich”. Zmarła w wieku 58 lat.

Justyna Adamczuk (z piłką) ma w nadchodzącym sezonie odgrywać w Polskim Cukrze AZS UMCS Lublin bardziej istotną rolę

Justyna Adamczuk przedłużyła umowę z Polskim Cukrem AZS UMCS Lublin

20-letnia centerka była jednym z największych objawień poprzedniego sezonu

W hicie 29. kolejki Grom Różaniec zremisował u siebie z Hetmanem Zamość

Grom Różaniec podzielił się punktami z Hetmanem Zamość w meczu pełnym emocji

W hicie 29. kolejki Grom Różaniec zremisował na swoim boisku z pewnym awansu Hetmanem Zamość

Ekomobilizacja. Zbierają śmieci, pomogą niepełnosprawnym

Ekomobilizacja. Zbierają śmieci, pomogą niepełnosprawnym

Czy to będzie 100 zł czy 10 tysięcy, nie zmarnuje się ani grosz – mówi Dorota Mazur, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej z Wolicy Brzozowej w gm. Komarów-Osada. Placówka ma szanse na zastrzyk gotówki dzięki akcji zorganizowanej przez Zakład Karny w Zamościu.

Najlepsi z najlepszych ratowali życie na ulicach Lublina
Zdjęcia/Film
galeria
film

Najlepsi z najlepszych ratowali życie na ulicach Lublina

Wybuch gazu, urwana kończyna, wypadek komunikacyjny, urazy czaszki, rozcięcia, zakrztuszenia i udary - z takimi wyzwaniami w sobotę mierzyli się uczestnicy XXX Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża.

Wybieramy posłów do Parlamentu Europejskiego. Lubelskie z jedną z niższych frekwencji
WYBORY 2024

Wybieramy posłów do Parlamentu Europejskiego. Lubelskie z jedną z niższych frekwencji

O godzinie 7:00 rozpoczęło się głosowanie w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Województwo lubelskie w czołówce okręgów z najniższą frekwencją.

Melanż na dachu
foto
galeria

Melanż na dachu

Weekend w Lublinie nie musi być nudny. Zobaczcie, co się działo na Nocy Kultury w Przystań na dachu. Najbardziej imprezowy dach w Lublinie nie zwalnia tempa. Tak się bawi Lublin!

Zatańczyli pod gołym niebem. „Noc Świętojańska” z Kaniorowcami
Foto
galeria

Zatańczyli pod gołym niebem. „Noc Świętojańska” z Kaniorowcami

Tańce, muzyka i tradycyjne obrzędy. W Ogrodzie Saskim odbył się folklorystyczny koncert z okazji zbliżającego się słowiańskiego święta.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!