Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

I LIGA

28 lipca 2023 r.
8:22

Górnik Łęczna w piątek zmierzy się u siebie z Arką Gdynia

Autor: Zdjęcie autora bs
Po domowym remisie z Wisłą Kraków Miłosz Kozak i jego koledzy zagrają teraz także na swoim stadionie z Arką Gdynia
Po domowym remisie z Wisłą Kraków Miłosz Kozak i jego koledzy zagrają teraz także na swoim stadionie z Arką Gdynia (fot. PIOTR MICHALSKI)

Po zeszłotygodniowym remisie na swoim stadionie z Wisłą Kraków piłkarze Górnika do kolejnego spotkania również przystąpią w roli gospodarza. W piątek na otwarcie drugiej kolejki zaplecza PKO BP Ekstraklasy zielono-czarni podejmą Arkę Gdynia (godz. 18)

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W pierwszej kolejce piłkarze z Łęcznej zaprezentowali się bardzo korzystnie na tle „Białej Gwiazdy”. Górnik wyszedł w tym spotkaniu na prowadzenie po strzale Miłosza Kozaka, ale potem dwa gole strzelili rywale. Jednak w końcówce zielono-czarni, w dużej mierze za sprawą dobrze przeprowadzonych zmian, mocniej przycisnęli faworyta i Adam Deja skutecznym strzałem zapewnił im punkt.

Takim samym wynikiem zakończyło się spotkanie Arki z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza. Ekipa znad morza już w pierwszej minucie wyszła na prowadzenie, ale później musiała gonić wynik, bo gole dla „Słoników” zdobyli Maciej Ambrosiewicz i Bruno Wacławek. Pogoń okazała się skuteczna – w 80 minucie do remisu doprowadził Olaf Kubacki, ale gdyby nie pudło z karnego Adama Radwańskiego gdynianie na inaugurację zanotowaliby porażkę.

A jakie nastroje panują w Łęcznej przed starciem z ekipą z Gdyni? – Mecz z Wisłą był dla nas ważny, po jego zakończeniu przeprowadziliśmy analizę i przeszliśmy do przygotowań do spotkania z Arką. Czy będą zmiany w wyjściowym składzie na najbliższy mecz? Będziemy chcieli zaskoczyć przeciwnika, a na treningach cały czas trwa rywalizacja – mówi Ireneusz Mamrot, trener Górnika i doprecyzowuje jak wygląda sytuacja kadrowa zespołu. – Souleymane Cisse przepracował już z zespołem ostatni mikrocykl i mogę zdradzić, że będzie brany pod uwagę przy ustalaniu składu na najbliższy mecz – mówi Ireneusz Mamrot. – Nieco inaczej wygląda sytuacja z Piotrkiem Starzyńskim, który dłużej trenował indywidualnie – dodaje szkoleniowiec Górnika.

Warto przypomnieć, że obecnymi zawodnikami zespołu z Gdyni są dwaj byli gracze zielono-czarnych, którzy reprezentowali jego barwy podczas ostatniego pobytu klubu w PKO BP Ekstraklasie. Mowa oczywiście o Januszu Golu i Bartoszu Rymaniaku. Obaj piłkarze nie zagrali jednak przed tygodniem we wspomnianym meczu przeciwko Bruk-Betowi i nie wiadomo czy wybiegną na boisko także w Łęcznej.

Co ciekawe, w poprzednim sezonie Górnik wolał grać z Arką na wyjazdach. W Gdyni wygrał mecz ligowy 1:0 (bramka Kozaka), a w Pucharze Polski po remisie 0:0 wyeliminował rywali z rozgrywek po konkursie rzutów karnych. Ostatnie spotkanie obu ekip w Łęcznej zakończyło się wygraną rywali 2:1.

Początek piątkowego meczu, którego sędzią będzie Łukasz Szczech zaplanowano na godzinę 18. Spotkanie będzie można obejrzeć za pośrednictwem platformy Polsat Box Go. Link do płatnej transmisji internetowej dostępny będzie również na oficjalnej stronie Górnika w zakładce „centrum meczowe”.

CO Z TYM KOZAKIEM?

Miłosz Kozak zdobył gola na inaugurację i na pewno był jednym z najlepszych zawodników Górnika. Szybko pojawiły się informacje, że zawodnik znalazł się na celowniku kilku klubów. Tomasz Włodarczyk z portalu meczyki.pl poinformował, że 26-latek byłby mile widziany w… Wiśle Kraków, ale i Miedzi Legnica czy ekstraklasowym Ruchu Chorzów.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

W pierwszym meczu w 2025 roku Górnik Łęczna zremisował na swoim stadionie z ŁKS Łódź

Górnik Łęczna zaczyna rundę wiosenną od domowego remisu

Ciekawy, dynamiczny mecz w Łęcznej z udziałem tamtejszego Górnika, ale bez zwycięstwa. W niedzielę zielono-czarni na inaugurację rundy wiosennej zremisowali 2:2 z ŁKS Łódź. Zarówno gospodarze jak i ekipa z Łodzi po końcowym gwizdku mieli prawo odczuwać niedosyt

Częściowo wyburzona stołówka
Lublin

Zagadka remontu wojskowej stołówki na Majdanku

To jest niegospodarność. Najpierw wyremontowali cześć budynku, potem wstawili nowe okna, a na koniec wzięli za wyburzanie – tak czytelnik opisał nam sytuację, jaką zaobserwował na terenie kompleksu wojskowego przy ul. Męczenników Majdanka w Lublinie. Chodzi o remont wojskowej stołówki.

Motor w dwóch kolejkach w 2025 roku dopisał do swojego konta jeden punkt

Jagiellonia Białystok - Motor Lublin (relacja na żywo)

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Jagiellonia BIałystok - Motor Lublin. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.30.

Jarosław Niemiec - związkowiec podczas strajku głodowego

Jak będzie przyszłość górników z Bogdanki? Jutro zaczyna pracę specjalny zespół

Jutro, 17 lutego, zacznie pracę powołany w ubiegłym tygodniu Zespołu ds. transformacji regionów. Chodzi o przyszłość górników z Bogdanki, ale także energetyków z Połańca czy Kozienic. Tymczasem zarząd kopalni poinformował rekordowym odpisie w wysokości 1 miliarda 249 mln zł.

Padwa Zamość wygrała w Legnicy 35:34

Padwa Zamość wygrała w Legnicy, AZS AWF gorszy od Stali Mielec

Nasze drużyny po wielu tygodniach przerwy w końcu wróciły do walki o punkty. KPR Padwa Zamość pokonała Siódemkę Miedź Huras Legnica. AZS AWF Biała Podlaska nie dał za to rady Handball Stali Mielec.

Domicjan Grabowski to puławianin, artysta, twórca grafik nawiązujących symboli miejskich, autor map oraz krytyk estetyki przestrzeni publicznej

"Żeby Puławy były bardziej puławskie"

Twórca najbardziej znanej, autorskiej mapy powiatu puławskiego nie spoczywa na laurach. O jego nowych projektach, miejskiej przestrzeni, architekturze, puławskich muralach, grafice oraz powodach wyrzucenia go z jednej z grup na facebooku rozmawiamy z młodym artystą, Domicjanem Grabowskim.

Przed nami chłodna noc. IMGW ostrzega przed mrozem

Przed nami chłodna noc. IMGW ostrzega przed mrozem

Nawet do minus 15 stopni może miejscami spaść temperatura powietrza na Lubelszczyźnie w ciągu najbliższej doby. Ostrzeżenia przed mrozem dla ośmiu powiatów wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Zapowiadają konkurs na dyrektora Muzeum Nadwiślańskiego

Zapowiadają konkurs na dyrektora Muzeum Nadwiślańskiego

Zarząd województwa lubelskiego jeszcze w lutym ma zamiar ogłosić konkurs na dyrektora kazimierskiego muzeum. Od lata zeszłego roku pełniącą obowiązki dyrektora tej placówki pozostaje była starosta puławska, Danuta Smaga.

Fiesta Latina
foto
galeria

Fiesta Latina

Gorące latynoskie rytmy i atmosfera przyciągają Was co tydzień do El Cubano. Sobotni wieczór jest do tego najlepszą okazją. Zobaczcie, co się działo w ostatni weekend w El Cubano.

Młodzi lekarze uczą się leczyć urazy głowy. Na prawdziwych preparatach
zdrowie

Młodzi lekarze uczą się leczyć urazy głowy. Na prawdziwych preparatach

Będą lepiej diagnozować, szybciej interweniować i skuteczniej leczyć urazy czaszkowo-mózgowe. Na Uniwersytecie Medycznym trwa szkolenie „Neuro - Trauma Days”.

Wypadek na obwodnicy Lubartowa. Poszkodowana zabrana do szpitala

Wypadek na obwodnicy Lubartowa. Poszkodowana zabrana do szpitala

Dzisiaj przed godz. 11 na obwodnicy Lubartowa, drodze krajowej nr 19, zderzyły się dwa samochody. Na miejsce wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Utrudnienia w ruchu potrwają kilka godzin.

Do dobrej zabawy nie jest potrzebny alkohol. Tak się bawią na Balu Młodych
ZDJĘCIA
galeria

Do dobrej zabawy nie jest potrzebny alkohol. Tak się bawią na Balu Młodych

To nie jest typowy bal karnawałowy, ale cieszy się dużym zainteresowaniem. Już po raz 29. katolicy bawili się na Balu Młodych.

Narkotyki w Radzyniu i okolicach. Zatrzymano cztery młode osoby
galeria

Narkotyki w Radzyniu i okolicach. Zatrzymano cztery młode osoby

Amfetamina, mefedron, marihuana i niemal 1400 tabletek MDMA - łącznie ponad 1,5 kilograma narkotyków policjanci znaleźli u mieszkańców powiatu radzyńskiego. Zatrzymane osoby mają od 18 do 25 lat. Najbliższe miesiące spędzą za kratkami.

Skoki narciarskie. Stoch wrócił na Sapporo, najlepszy był Kobayashi

Skoki narciarskie. Stoch wrócił na Sapporo, najlepszy był Kobayashi

W miniony weekend Puchar Świata gościł w japońskim Sapporo, a na skoczni królował reprezentant gospodarzy – Ryoyu Kobayashi

Studniówka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. C.K. Norwida w Lublinie
zdjęcia
galeria

Studniówka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. C.K. Norwida w Lublinie

W sobotę, 15 lutego, na studniówce bawiły się ostatnie klasy Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. C.K. Norwida przy ul. Muzycznej w Lublinie. W odróżnieniu od większości szkół średnich, które swoje bale najczęściej organizują w hotelach i salach weselnych, "Plastyk" postawił na tradycję.

BETCLIC I LIGA
19. KOLEJKA

Wyniki:

Znicz Pruszków - Ruch Chorzów 2-3
Polonia Warszawa - Wisła Kraków 2-0
ŁKS Łódź - Arka Gdynia 0-2
Stal Rzeszów - Górnik Łęczna 0-3
Stal Stalowa Wola - Miedź Legnica 0-2
GKS Tychy - Kotwica Kołobrzeg 4-0
Wisła Płock - Warta Poznań 4-0
Bruk-Bet Termalica - Chrobry Głogów 3-2
Pogoń Siedlce - Odra Opole 0-1

Tabela:

1. Bruk-Bet 19 45 42-15
2. Arka 19 40 41-15
3. Miedź 19 38 37-18
4. Ruch 19 34 32-20
5. Wisła P. 19 33 33-26
6. Górnik 19 32 31-23
7. Wisła K. 19 30 33-19
8. Polonia 19 27 21-21
9. ŁKS 19 26 27-21
10. Stal Rz. 19 26 31-27
11. Znicz 19 25 27-27
12. Tychy 19 20 17-21
13. Warta 19 19 14-31
14. Odra 19 18 15-38
15. Kotwica 19 17 15-33
16. Chrobry 19 16 17-37
17. Stalowa Wola 19 11 14-37
18. Pogoń 19 9 17-35

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!