Od piątku do niedzieli rozgrywane były Halowe Mistrzostwa Polski do lat 18 i 20. Zawodnicy z województwa lubelskiego w sumie wywalczyli siedem medali. Najmilej zawody będzie wspominać Paulina Zielińska
Zawodniczka Agrosu Chełm nie tylko zdobyła złoty medal w biegu na 400 metrów w kategorii U-20, ale dodatkowo wyrównała rekord Polski na tym dystansie, który należał do Anny Kiełbasińskiej. Walka w finale była bardzo zacięta. Zielińska na wyjściu z ostatniego wirażu zaatakowała Susane Lachele z Gwardii Piła. Wydawało się, że obie linię mety przekroczyły jednocześnie. Ostatecznie minimalnie szybsza była jednak zawodniczka z Chełma, która wyprzedziła rywalkę o 0,01 sekundy.
Co ciekawe, Zielińska przed zawodami mogła się pochwalić najlepszym wynikiem na poziomie 55,06. A w niedzielnym biegu uzyskała rezultat 54,16. – Czułam się dobrze od startu, byłam wyluzowana i pewna siebie. W Chełmie, gdzie mieszkam, nie ma obiektów lekkoatletycznych, tym bardziej cieszy ten sukces – mówiła zawodniczka Agrosu po zwycięskim biegu cytowana przez portal pzla.pl.
Jeżeli chodzi o klasyfikację klubową, to najwięcej medali wywalczył AZS UMCS Lublin. Bartosz Leszczuk wygrał konkurs trójksoku (kategoria U-20) z wynikiem 14,66 metra. Jakub Hołub wywalczył srebrny krążek w skoku wzwyż (kategoria U-18) z wynikiem 2,01 metra. Z kolei Weronika Muszyńska była trzecia w konkursie pchnięcia kulą (U-20) z rezultatem 12,55. Do srebrnego medalu zabrakło zaledwie 12 centymetrów.
Dwa medale z Torunia przywiozą zawodnicy Agrosu Zamość. Złoty w pchnięciu kulą wywalczył Kornel Warszawski (U-20) z wynikiem 18,98 metra. Drugi Wojciech Marok w najlepszej próbie uzyskał wynik 18,61. Kinga Głuchowska z Agrosu w biegu na 60 m (U-18) była trzecia z czasem 7,74 sekundy. Jako ostatnia z zawodniczek z województwa lubelskiego na podium mistrzostw Polski stanęła Wiktoria Oko z Wisły Puławy. Nastolatka była druga w biegu na 60 metrów przez płotki z czasem 8,70 sekundy. Pierwsza była Marika Majewska – 8,58.
Klasyfikację medalową klubów wygrał AZS AWF Warszawa. Lekkoatleci ze stolicy stanęli na podium tylko trzy razy, ale za każdym razem na najwyższym stopniu. Druga lokata przypadła Zawiszy Bydgoszcz – osiem krążków (dwa złote, oraz po trzy srebrne i brązowe). Trzeci był MKS Hermes Gryfino, którego zawodnicy uzbierali sześć medali, po dwa z każdego koloru.
W klasyfikacji województw najlepsze było śląskie z 22 medalami. Mazowieckie wywalczyło 15 krążków, a wielkopolskie 17, ale sześć razy stawali na najwyższym podium, przy siedmiu rywali. Zawodnicy z województwa lubelskiego siedem razy znaleźli się w czołowej trójce, a to dało im 10 lokatę.