Cement-Gryf Chełm podsumował rok 2020. Mimo pandemii koronawirusa chełmski klub ma powody do zadowolenia
Zapaśnicy i zapaśniczki chełmskiego klubu godnie reprezentowali miasto i region, a także kraj na arenach ogólnopolskich i międzynarodowych odnosząc po raz kolejny liczne sukcesy.
Przedstawiciele Cementu-Gryfa Chełm zdobywali medale we wszystkich grupach wiekowych począwszy od młodzika poprzez kadeta, juniora, młodzieżowca aż do seniora. Łącznie wywalczyli 82 krążki: 29 podczas mistrzostw Polski, 16 w turniejach międzynarodowych i 37 w zawodach o charakterze ogólnopolskim.
Bez wątpienia najjaśniej świecącą gwiazdą chełmskiego klubu jest Katarzyna Krawczyk, która w rozegranych w marcu mistrzostwach Europy seniorek zajęła piąte miejsce. Z kolei w grudniu stanęła na najniższym stopniu podium podczas Pucharu Świata w Serbii. W międzyczasie świętowała zdobycie Pucharu Polski, mistrzostwa kraju i wywalczenie srebrnego medalu w zawodach Poland Open.
Oprócz Krawczyk złote krążki w mistrzostwach Polski zdobyli: Szymon Szymonowicz, Wiktoria Kamela, Monika Dadas, Daniela Tkachuk, Danuta Lisiewicz, Anna Król i Marta Gajowniczek. Na podium MP stawali także: Urszula Piotrowska, Hubert Sidoruk, Wioleta Giers, Katarzyna Jargieła, Aleksandra Maziarczyk, Aleksandra Łysomirska, Małgorzata Małek, Joanna Barabas, Piotr Lewandowski, Igor Shepetun, Michał Biskupski, Maria Świeczak, Patrycja Dudek i Anna Urbanowicz.
Również w klasyfikacji klubowej Cement-Gryf Chełm ma powody do zadowolenia. W klasyfikacji zapasów kobiet w systemie sportu młodzieżowego prowadzonego przez Ministerstwo Sportu okazał się bezkonkurencyjny gromadząc 197,5 punktów zdobywając tym samym tytuł klubowego mistrza Polski.
Chełmski klub był także współorganizatorem mistrzostw Polski juniorek młodszych (15-17lat) rozegranych w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Młode zapaśniczki Cementu-Gryfa odniosły historyczny sukces zdobywając na matach Chełma cztery tytuły mistrzyń Polski i jeden brązowy medal oraz wygrywając klasyfikację klubową.
Nie byłoby takich sukcesów gdyby nie wsparcie finansowe i organizacyjne Urzędu Miasta Chełm, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS i oficjalnego sponsora klubu Cemex Polska. Swój wkład w sukces mieli także kibice i sympatycy zapasów oraz rodzice zawodników i zawodniczek. Ich zaangażowanie znacząco wspomaga prowadzony przez kadrę trenerską proces szkoleniowy.