Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

16 grudnia 2019 r.
10:16

Spotkanie artystów i animatorów. Podsumowanie roku kulturalnego w Zamościu [zdjęcia]

Autor: Zdjęcie autora kyku

Artyści, animatorzy kultury, przedstawiciele świata nauki oraz instytucji i organizacji pozarządowych spotkali się w piątek na uroczystym Podsumowaniu roku kulturalnego w Zamościu

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Przy tej okazji złożono podziękowania i uhonorowano osoby, instytucje i organizacje najbardziej zasłużone dla zamojskiej kultury.

Lista nagrodzonych wraz z uzasadnieniami (za zamosc.pl)

W kategorii „Ambasador Kultury Zamościa”: Zamojski Dom Kultury za wydawanie od 35 lat Zamojskiego Kwartalnika Kulturalnego. ZDK w bieżącym roku świętuje 55-lecie działalności.

W kategorii „Animator Kultury Zamościa”: Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana w Zamościu

Działania Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana, realizowane od 22 lat, wychodzą daleko poza statutowe działania odwołujące się do kwestii wiary. Na szczególna uwagę zasługują organizowane lub współorganizowane wydarzenia o charakterze kulturalnym. Znajdziemy tu prezentacje naukowe, wystawy fotograficzne, spotkania poświęcone zagadnieniom architektonicznym. Wiele podejmowanych działań dotyczy budowania i wzmacniania tożsamości narodowej, lokalnego patriotyzmu.

Anna Antoszczak

Od ponad 25 lat nauczyciel zajęć tanecznych w Młodzieżowym Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu. Instruktor wielokrotnie nagradzanego zespołu „Raptis”. Włącza się w realizację akcji charytatywnych, społecznych i kulturalnych. Współpracuje z Orkiestrą Symfoniczną im. Karola Namysłowskiego przy realizacji „Poranka Muzycznego dla Dzieci”.

Wojciech Sternik

W galerii sztuki, którą od 2016 r. prowadzi w „Arte Hotel” prezentuje sztukę, określaną jako abstrakcyjną. Dzięki Wojciechowi Sternikowi możemy obcować z dziełami uznanych twórców, z dużym dorobkiem artystycznym, jak i artystów młodego pokolenia. Wojciech Sternik wspiera działania podejmowane przez różnych organizatorów życia kulturalnego w mieście.

Mirosław Berbecki

Od wielu lat współpracuje z Książnicą Zamojska im. Stanisława Kostki Zamoyskiego, angażując się w różnego rodzaju akcje czytelnicze, projekty i wydarzenia kulturalno-edukacyjne. Jest autorem licznych montaży poetycko-wokalnych, przygotowywanych dla czytelników i grup współpracujących z Książnicą. Konsekwentny w propagowaniu literatury i upowszechnianiu idei czytania książek, zwłaszcza wśród osób z niepełnosprawnością oraz działaniach dążących do budowania świadomości, integracji i tolerancji wobec tego środowiska.

Andrzej Czochra

Animator i organizator turniejów szachowych o charakterze społecznym, które uatrakcyjniają miejskie wydarzenia kulturalne oraz upowszechniają grę w szachy wśród dzieci i młodzieży. Organizator widowiska żywe szachy „Niebiańskie szachy – walka dobra ze złem”, prezentowanego na Rynku Wielkim w Zamościu. Właściciel kolekcji szachowej „Szachy Świata”, liczącej ponad 6 tys. eksponatów, w tym ponad 295 zestawów szachowych, przywiezionych z różnych zakątków świata. Zbiory prezentowane są w Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu.

W kategorii „Sponsor Kultury Zamościa”:

PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa Sp. z o.o.

Firma uhonorowana za wspieranie działań kulturalnych podejmowanych przez Miasto Zamość, Zamojski Domu Kultury i Muzeum Zamojskie.

Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski S.A.

Bank uhonorowany został z inicjatywy Zamojskiego Domu Kultury za wieloletnie wspieranie finansowe organizacji Zamojskiego Lata Teatralnego.

Piotr Poznański „Masket”

Firma wyróżniona została na wniosek Zamojskiego Domu Kultury za wsparcie finansowe Jarmarku Hetmańskiego.

Nagrody finansowe Prezydenta Miasta Zamość:

Maria Śliczniak

Wieloletnia, rzetelna praca Marii Śliczniak dla rozwoju talentów plastycznych dzieci i młodzieży naszego miasta zaowocowała licznymi osiągnięciami podopiecznych w konkursach plastycznych o randze regionalnej, ogólnopolskiej i międzynarodowej, wystawami oraz stypendiami artystycznymi.

Joanna Kołtun

Od 31 lat bibliotekarz całkowicie oddany młodym czytelnikom. Lider i koordynator akcji skierowanych na promocję czytelnictwa wśród najmłodszych mieszkańców oraz propagowanie wśród dorosłych idei czytania dzieciom. Pomysłowość i zaangażowanie, jakie wykazuje w podejmowanych działaniach z całą pewnością zapewnią właściwe wychowanie nowego pokolenia czytelników w pełni przygotowanego do aktywnego uczestnictwa w kulturze.

Piotr Redeł

Uznany muzyk. Koncertmistrz Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego od 2007 r. Założyciel i pierwszy skrzypek Zamojskiego Kwartetu Smyczkowego „OPTIMUM”. W 2011 r. zainicjował powstanie przy Orkiestrze, Orkiestry Kameralnej Symfoników Zamojskich, z którą koncertował w Zamościu, a także na terenie całej Polski. Z Jego inicjatywy odbywały się cykle koncertów pod tytułem „Wieczór z Koncertmistrzem w zamojskiej Morandówce”.

Maciej Szcześniak

Instruktor Zespołu Pieśni i Tańca „Zamojszczyzna” od 12 lat. Od 4 lat kierownik muzyczny Zespołu oraz kierownik Kapeli Ludowej przy Zespole. Autor wielu aranżacji muzycznych do wiązanek układów tanecznych wykonywanych przez grupy taneczne Zespołu. Bierze aktywny udział przy organizacji Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego „Eurofolk – Zamość” oraz warsztatów artystycznych i zgrupowań tanecznych ZPiT „Zamojszczyzna”.

Ks. Wiesław Mokrzycki

Od 25 lat współorganizator oraz dyrektor artystyczny Międzynarodowych Dni Filmu Religijnego „Sacrofilm”. Funkcję tę pełni społecznie. Dzięki aktywności ks. Wiesława Mokrzyckiego w wydarzeniu biorą udział wybitni twórcy filmowi, filmoznawcy, wykładowcy oraz przedstawiciele różnych wyznań. Ks. Wiesław Mokrzycki reprezentuje i promuje „Sacrofilm” podczas wielu wydarzeń filmowych w kraju i za granicą. Propagator ekumenizmu oraz filmów o szczególnych walorach artystycznych.

Radosław Turczyn

Związany z zamojskim kinem od 38 lat. Koordynator festiwali filmowych i projekcji plenerowych w Zamościu. Współautor sukcesów frekwencyjnych „Stylowego” jako organizator widowni. Zaangażowany nie tylko w pracę na rzecz zamojskiego kina, ale również realizację miejskich wydarzeń kulturalnych.

Katarzyna Wasilewska – Kowanek

Dyrygent Chóru Ziemi Zamojskiej „Contra” w Zamościu od 2015 r. Ogromny wkład pracy, zaangażowanie, konsekwencja Katarzyny Wasilewskiej - Kowanek zaowocowały licznymi sukcesami artystycznymi Chóru. Na szczególne słowa uznania zasługują przygotowania Chóru do wykonywanych z Orkiestrą Symfoniczną im. Karola Namysłowskiego dzieła muzyczne wielkich twórców. W tym roku Katarzyna Wasilewska - Kowanek obchodzi 20-lecie pracy artystycznej jako wokalistka i skrzypaczka zaprzyjaźnionej z Zamościem Lubelskiej Federacji Bardów.

Łukasz Zwolan

Autor kilkudziesięciu plakatów o tematyce muzycznej, teatralnej, społecznej, promujących ważne zamojskie wydarzenia artystyczne. Ambasador zamojskiej kultury w Polsce i poza jej granicami.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Wypadek w Chełmie

Tragiczny wypadek nastolatków. Chełm pożegna Filipa i Mateusza

Chełm pożegna nastolatków, którzy zginęli tragicznie w wypadku samochodowym w niedzielę. Pogrzeby odbędą się w środę i czwartek.

Małopolska Hodowla Roślin i Krajowa Grupa Spożywcza strategicznymi sponsorami KPR Padwa Zamość

Małopolska Hodowla Roślin i Krajowa Grupa Spożywcza strategicznymi sponsorami KPR Padwa Zamość

Zamojska piłka ręczna posiada silne wsparcie ze strony liderów polskiego sektora rolniczego i spożywczego. Małopolska Hodowla Roślin sp. z o.o. oraz Krajowa Grupa Spożywcza S.A. to strategiczni sponsorzy Klubu Piłki Ręcznej Padwa Zamość. To ważny krok dla rozwoju klubu i promocji piłki ręcznej w regionie.

Jan Paweł II na tronie papieskim na dziedzińcu KUL w czasie spotkania ze społecznością akademicką
galeria

Już 20 lat nie ma z nami Jana Pawła II. Miał dużo wspólnego z Lublinem

Dzisiaj przypada 20. rocznica śmierci św. Jana Pawła II – papieża, wykładowcy i profesora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Lubelski ratusz przypomina, że był Honorowym Obywatelem Lublina.

zdjęcie ilustracyjne

Linia 18 pojedzie dzisiaj objazdem

Linia 18 pojedzie dzisiaj objazdem. Ma to związek z przebudową drogi w Elizówce.

Dwie wyjątkowe inwestycje Gęsia 26 i Zielona 5A w ofercie Biura Ciesielczuk Nieruchomości
galeria

Dwie wyjątkowe inwestycje Gęsia 26 i Zielona 5A w ofercie Biura Ciesielczuk Nieruchomości

Biuro Ciesielczuk Nieruchomości oferuje możliwość zakupu mieszkań na rynku pierwotnym w dwóch prestiżowych inwestycjach znajdujących się na mapie Lublina: Gęsia 26 oraz Zielona 5A. Obie propozycje wyróżniają się nowoczesnymi, funkcjonalnymi mieszkaniami, które spełnią różne oczekiwania klientów.

Miasto rozdaje pieniądze na imprezy w dzielnicach. Projekt może złożyć nawet 10-latek

Miasto rozdaje pieniądze na imprezy w dzielnicach. Projekt może złożyć nawet 10-latek

Nawet 7 tysięcy złotych wsparcia na projekt. A do wydania jest 400 tysięcy złotych. W Lublinie rusza tegoroczna edycja programu „Dzielnice Kultury/Młodzież Inspiruje Dzielnice”.

Bogdanka LUK Lublin wygrała na wyjeździe z ZAKSĄ Kędzierzy-Koźle 3:0

Bogdanka LUK Lublin pozostaje w grze o półfinał

W drugim meczu ćwierćfinałowym play-off Bogdanka LUK Lublin pokonała ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle 3:1. Tym samym do wyłonienia półfinalisty konieczne będzie trzecie spotkanie, w niedzielę, w Lubinie. Początek o godzinie 14.45

Przemysław Kusiak to jeden z liderów Matematyki

LNBA: Potrzebne będą trzecie mecze

W sobotę rozegrano drugie mecze półfinałowe w Konferencji A. Zwycięstwa odniosły w nich zespoły Patobasket i Matematyki, co oznacza, że do wyłonienia finalistów będą potrzebne trzecie spotkania.

Duch Seattle w Lublinie ! Grunge’owy hołd w Zgrzycie
koncert
5 kwietnia 2025, 19:00

Duch Seattle w Lublinie ! Grunge’owy hołd w Zgrzycie

W lubelskiej Fabryce Kultury Zgrzyt w sobotę, odżyje duch Seattle lat 90. Ze sceny popłyną brudne gitarowe brzmienia i chropowate wokale – zupełnie jak w klubach Seattle sprzed trzech dekad. Znów powrócą wspomnienia przy takich utworach jak: „Smells Like Teen Spirit”, „Would”, „Jeremy”, „Alive”, „Black Hole Sun” i innych. To nie będzie zwykły koncert, lecz muzyczna podróż w czasie: w rocznicę śmierci Kurta Cobaina i Layne’a Staleya Lublin odda im szczególny hołd.

Moto Session 2025: Samochody, pokazy i goście specjalni

Moto Session 2025: Samochody, pokazy i goście specjalni

Szybkie, drogie i luksusowe. Przerobione i dopieszczone. Plus pokazy stuntu i driftu, czyli dwa dni z motoryzacją w najlepszym wydaniu. W weekend w Lublinie: Moto Session 2025.

Filip Wójcik to kolejny zawodnik, który zostaje w Motorze na następny sezon

Kolejny piłkarz Motoru Lublin podpisał nowy kontrakt

W ostatnich dniach Motor Lublin przedłużył umowy z trzema piłkarzami. Najpierw nowe kontrakty podpisali: Michał Król i Mathieu Scalet, a we wtorek żółto-biało-niebiescy poinformowali, że w klubie zostaje także Filip Wójcik. Wszyscy związali się z beniaminkiem PKO BP Ekstraklasy na kolejny rok.

Premiera w Teatrze Osterwy: Niewiarygodna historia Małej S.
foto
galeria

Premiera w Teatrze Osterwy: Niewiarygodna historia Małej S.

Trwają przygotowania do sobotniej premiery „Niewiarygodnej historii Małej S.” w lubelskim Teatrze im. J. Osterwy. Będzie to pierwszy – po dłuższej przerwie – spektakl przeznaczony dla najmłodszej widowni.

"Najważniejszy egzamin w ich życiu". Przyszli adwokaci mierzą się z zagadnieniami prawnymi
ZDJĘCIA

"Najważniejszy egzamin w ich życiu". Przyszli adwokaci mierzą się z zagadnieniami prawnymi

Egzamin jest bardzo długi i trudny - mówi przewodniczący komisji. Po studiach i trzech latach aplikacji przyszedł czas na cztery dni egzaminów z różnych zagadnień prawa. W Lublinie rozpoczął się egzamin adwokacki.

Koniec negocjacji z wykonawcami pierwszej polskiej elektrowni jądrowej

Koniec negocjacji z wykonawcami pierwszej polskiej elektrowni jądrowej

Zakończono negocjacje umowy pomostowej z wykonawcami pierwszej elektrowni jądrowej – poinformował we wtorek premier Donald Tusk. Obecny plan zakłada, że prąd z pierwszej polskiej elektrowni jądrowej popłynie do sieci w 2036 roku.

Jaki zawód na przyszłość? Dzień otwarty w ZSChIPS
ZDJĘCIA
galeria

Jaki zawód na przyszłość? Dzień otwarty w ZSChIPS

Cukiernik, optyk, ratownik medyczny, czy klasa psychologiczno-medyczna. Przed nami egzamin ósmoklasisty, a potem wybór szkoły średniej. Zespół Szkół Chemicznych i Przemysłu Spożywczego zaprosił swoich potencjalnych, przyszłych uczniów.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium