Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Studia

16 lutego 2020 r.
12:41

Lubelskie uczelnie zimą także zapraszają na studia. Kierunki i terminy dni otwartych

W ofercie Uniwersytetu Przyrodniczego znajdują się takie kierunki jak hipologia i jeździectwo
W ofercie Uniwersytetu Przyrodniczego znajdują się takie kierunki jak hipologia i jeździectwo

Na lubelskich uczelniach dobiegają końca zimowe nabory. W ofercie są głównie studia drugiego stopnia dla osób, które posiadają już tytuł licencjata.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

UMCS

Jeśli chodzi o zimową rekrutację, największa lubelska uczelnia jest już dosłownie na finiszu. – Podczas zimowego naboru zapraszamy do aplikowania na trzy kierunki. Rejestracja w systemie IRK trwa do 14 lutego – przypomina Aneta Adamska, rzecznik prasowy Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej.

45 miejsc na kandydatów czeka na studiach drugiego stopnia z gospodarki przestrzennej.

Po 15 indeksów przygotowano na fizyce technicznej oraz inżynierii nowoczesnych materiałów.

Niewiele czasu mają też osoby zainteresowane rozpoczęciem na UMCS studiów podyplomowych. Także dzisiaj mija termin składania dokumentów na kierunek programowanie i informatyka w szkole. 21 lutego zakończy się nabór na kierunku prawo dla tłumaczy przysięgłych i specjalistycznych.

– Kierunki studiów podyplomowych przygotowane zostały w oparciu o wymagania współczesnego rynku pracy oraz oczekiwania kandydatów, którym coraz częściej zależy na poszerzaniu swojej wiedzy, doskonaleniu umiejętności zawodowych, zyskaniu nowych kwalifikacji czy rozwijaniu własnych zainteresowań – podsumowuje Aneta Adamska.

Politechnika Lubelska

Na uczelni technicznej zimowy nabór miał potrwać do końca stycznia. Został jednak przedłużony do połowy lutego. Do wyboru wciąż jest 15 kierunków, między innymi architektura, budownictwo (także w systemie zaocznym), informatyka, inżynieria biomedyczna, mechanika i budowa maszyn czy zarządzanie i inżynieria produkcji.

– Wyniki zostaną ogłoszone 17 lutego. Semestr letni rozpocznie się 22 lutego – informuje Iwona Czajkowska-Deneka, rzeczniczka Politechniki Lubelskiej.

Uniwersytet Przyrodniczy

Jeszcze ponad tydzień na podjęcie decyzji mają kandydaci na Uniwersytet Przyrodniczy. Uczelnia w swojej ofercie ma 29 kierunków studiów drugiego stopnia, na których przygotowała 750 miejsc.

Propozycje są skierowane głównie do absolwentów studiów pierwszego stopnia z tytułem inżyniera. Po raz pierwszy w zimowej rekrutacji prowadzony jest nabór na doradztwo ogrodnicze oraz mleczarstwo.

Ponadto w ofercie znajdują się takie kierunki jak bioinżynieria, hipologia i jeździectwo, inżynieria środowiska, hortitechniki precyzyjne czy zielarstwo i fitoprodukty. Jest też anglojęzyczny kierunek o nazwie Green Urban Planning, który jako jedyny z tej listy jest płatny. Semestr nauki kosztuje 2 tys. euro.

– Jesteśmy zadowoleni z dotychczasowego zainteresowania kandydatów naszym zimowym naborem. Większość z nich to nasi studenci, którzy ukończyli studia pierwszego stopnia. Cieszymy się, że chcą kontynuować naukę na naszej uczelni. Ale widoczny jest także trend związany z wyborem naszego uniwersytetu przez osoby, które uzyskały tytuł licencjata w innych szkołach wyższych i decydują się na naszą ofertę – mówi Iwona Pachcińska, rzecznik prasowy UP.

KUL

Najstarsza lubelska uczelnia podczas zimowej rekrutacji skupiła się przede wszystkim na pielęgniarstwie, które było pierwszym kierunkiem z dziedziny nauk medycznych, jaki znalazł się w jej ofercie. Nabór dobiegł już końca. 

– Możemy mówić o dużym sukcesie, bo o jedno miejsce ubiegały się trzy osoby. Kandydaci przyjęci na studia rozpoczną naukę 24 lutego – informuje Lidia Jaskuła, rzeczniczka Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Cały czas trwa natomiast zimowy nabór na trzy kierunki studiów drugiego stopnia. Chodzi o architekturę krajobrazu, gospodarkę przestrzenną oraz inżynierię środowiska na Wydziale Zamiejscowym w Stalowej Woli. Dokumenty można składać do 24 lutego.

Dni otwarte

Choć na uczelniach trwają jeszcze zimowe nabory, to zbliża się rekrutacja na rok akademicki 2020/2021. Szkoły wyższe z Lublina szykują tradycyjne dni otwarte, by zaprezentować swoją ofertę tegorocznym maturzystom. Jako pierwsze zaczną Uniwersytet Przyrodniczy i UMCS.

Drzwi u przyrodników otworzą się w czwartek 5 marca. W uczelnianym Centrum Kongresowym będzie można zapoznać się z ofertą poszczególnych wydziałów a także kół naukowych i organizacji studenckich. Na uczestników wydarzenia czekają m.in. pokazy chemiczne, florystyczne, dietetyczne oraz związane z behawiorystką zwierząt. W programie są także warsztaty z zakresu biologii, chemii, fizyki i przyrody. Udział w zajęciach jest bezpłatny, ale obowiązuje wcześniejsza rejestracja miejsc. Szczegóły na stronie formularz.u.lublin.pl.

Dzień później, w piątek 6 marca swój dzień otwarty zorganizuje UMCS. Uczelnia, podobnie jak przed rokiem, zarosi maturzystów do Wydziału Ekonomicznego przy pl. Marii Skłodowskiej-Curie. Nie zabraknie stałego punktu programu, jakim od lat są spotkania z przedstawicielami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie. W ich trakcie zaproszeni goście będą omawiać matury z języka polskiego, matematyki i języka obcego. Obowiązują zapisy, a zgłoszenia indywidualne lub grupowe można przesyłać od adres beata.pawlak@umcs.pl. Dla kandydatów spoza Lublina organizatorzy przygotowali też m.in. wycieczki po uczelnianym kampusie. Grupy będą oprowadzane po polsku, ukraińsku i rosyjsku. Ponadto wykłady, warsztaty oraz pokazy będą odbywać się na wszystkich wydziałach oraz w jednostkach ogólnouczelnianych.

Trzy tygodnie później maturzystów zarosi do siebie Politechnika Lubelska. Tu Dzień Otwarty odbędzie się we Wschodnim Innowacyjnym Centrum Architektury. 16 kwietnia swoje drzwi otworzy natomiast Uniwersytet Medyczny. Tam tradycyjnie główna część wydarzenia odbędzie się w Collegium Maius przy ul. Jaczewskiego 4, ale kandydaci na studentów będą mogli także zobaczyć siedziby uczelnianych wydziałów i jednostek klinicznych.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Rosjanie cały czas atakują rakietami i dronami ukraińskie miasta. Na zdjęciu: uszkodzony po wtorkowym rosyjskim ataku rakietowym blok mieszkalny w Zaporożu. Jedna osoba zginęła, a 23 inne osoby zostały ranne, w tym czworo dzieci

Putin miał zaproponować zatrzymanie inwazji przeciwko Ukrainie. Czego chce w zamian?

Putin miał zaproponować zatrzymanie inwazji przeciwko Ukrainie na obecnej linii frontu – pisze brytyjski „Financial Times”, powołując się na źródła bliskie sprawie. Jeden z nich dodaje, że „Jest obecnie dużo presji wywieranej na Kijów, by ustąpił w pewnych kwestiach i żeby Trump mógł ogłosić zwycięstwo”.

Duch Witkacego w Lublinie
Spotkanie
23 kwietnia 2025, 17:00

Duch Witkacego w Lublinie

Już jutro (środa, 23 kwietnia) w Galerii Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińśkiego w Lublinie, za sprawą książki „Witkacy. Biografia” przywołany zostanie duch Witkacego. Wieczór zapowiada się nietuzinkowo – w stylu godnym bohatera książki, legendarnego artysty znanego z ekscentrycznego humoru i nieokiełznanej wyobraźni.

Ośrodek Szkolenia Policji został otwarty pod koniec stycznia

Brakuje policjantów. Ośrodek w Lublinie nie wystarcza. Policja otwiera kolejne

Problemem nie jest brak chętnych do służby w policji, lecz baza szkoleniowa. Pracujemy nad jej rozbudową – mówi szef Komendy Głównej Policji, nadinsp. Marek Boroń.

ChKS Chełm potrzebował pięciu setów aby wygrać pierwszy mecz półfinałowy play-off z KPS SIedlce

ChKS Chełm lepszy od KPS Siedlce

W pierwszym spotkaniu półfinałowym play-off ChKS Chełm pokonał KPS Siedlce 3:2. Tym samym prowadzi w rywalizacji do dwóch zwycięstw 1-0. W piątek drugie spotkanie, w Siedlcach

Pomnik w Emilcienie upamiętniający wydarzenia z 1978 roku

W Emilcinie znów szykują się na spotkanie z UFO

Propozycja dla tych, którzy oglądają serial „Projekt UFO”. I dla tych, którzy wciąż się zastanwiaja, co 47 lat temu zobaczył Jan Wolski w Emilcinie.

Wieczory Muzyczne w Kościele Pobrygidkowskim. Koncert Wielkanocny
Nasz Patronat
27 kwietnia 2025, 18:45

Wieczory Muzyczne w Kościele Pobrygidkowskim. Koncert Wielkanocny

W najbliższą (27 kwietnia), w Kościele Rektoralnym pw. Wniebowzięcia NMP Zwycięskiej w Lublinie odbędzie się wyjątkowy koncert wielkanocny – "Miłosierdzie".

Mundury, menażki i hamaki. AMW zaprasza majówkową wyprzedaż
galeria

Mundury, menażki i hamaki. AMW zaprasza majówkową wyprzedaż

Będą też łopaty saperskie, peleryny na namiot, manierki i na przykład stalowe talerze. Co jeszcze przygotowała Agencja Mienia Wojskowego w Lublinie?

Wierni na placu Świętego Piotra modlą się po śmierci papieża Franciszka

Kto zostanie nowym papieżem? To o nich watykaniści mówią najczęściej

Najważniejszym aspektem w medialnych spekulacjach przed planowanym na początek maja konklawe jest to, że spośród 135 kardynałów elektorów, 107 zostało mianowanych przez papieża Franciszka, 23 to nominaci Benedykta XVI, a pięciu to kardynałowie św. Jana Pawła II.

Początek maja w Zamościu to zawsze tłumy turystów
1 maja 2025, 0:00
galeria

Majówka 2025 w Zamościu. Codziennie inna impreza

To już tradycja, że długi majowy weekend otwiera w Zamościu sezon turystyczny. W tym roku miasto też liczy na gości. Jeśli przyjadą, nie będą się nudzić. Zaplanowano sporo różnych imprez.

 Czwórka poszukiwanych w jednym miejscu. Kogo zatrzymała policja?

Czwórka poszukiwanych w jednym miejscu. Kogo zatrzymała policja?

W jednym pensjonacie ukrywało się trzech mężczyzn i kobieta. Dwaj bracia byli poszukiwani między innymi za oszustwa. A najstarszy z mężczyzn: za udział w rozboju.

Będzie można podziwiać Bug z wieży widokowej

Będzie można podziwiać Bug z wieży widokowej

Na dolinę Bugu będzie można spojrzeć z szerszej perspektywy. W Gnojnie powstaje wieża widokowa.

Zmiana lokalizacji przystanku i duże utrudnienia w ruchu na lubelskiej dzielnicy

Zmiana lokalizacji przystanku i duże utrudnienia w ruchu na lubelskiej dzielnicy

Przez trzy dni kierowcy oraz pasażerowie komunikacji miejskiej będą musieli uzbroić się w cierpliwość jadąc przez ulicę Fabryczną w Lublinie.

Wiedźmin 3: Dziki Gon. Dodatkowe koncerty na 10-lecie gry

Wiedźmin 3: Dziki Gon. Dodatkowe koncerty na 10-lecie gry

Wiedźmin: Muzyka Kontynentu to część obchodów 10. rocznicy premiery gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Będzie Percival Schuttenbach, będą przygotowane specjalnie na tę okazję efekty wizualne i fragmenty rozgrywki z gry.

W tym miejscu dzieci są sobą. Rezerwat Dzikich Dzieci organizuje tydzień Ziemi
ZDJĘCIA
galeria

W tym miejscu dzieci są sobą. Rezerwat Dzikich Dzieci organizuje tydzień Ziemi

Z okazji Światowego Dnia Ziemi Rezerwat Dzikich Dzieci rozpoczyna Tydzień Ziemi. Jak mówi Michał Głos, jeden z opiekunów miejsca, inauguracja sezonu wiosennego to nie tylko symboliczne przebudzenie natury, ale przede wszystkim czas aktywnego działania: zarówno dla dorosłych, jak i dzieci.

Sekretne życie pingwinów

Dzień Ziemi: Sekretne życie pingwinów do zobaczenia

Z okazji Dnia Ziemi National Geographic Wild przygotował najnowszy program Bertiego Gregory’ego, cenionego odkrywcy oraz laureata nagród Emmy i BAFTA, „Sekretne życie pingwinów”. to trzyodcinkowa seria wyprodukowana przez Jamesa Camerona.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium