Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

5 lipca 2010 r.
14:58
Edytuj ten wpis

Dni Świdnika: Koncerty Hey, O.S.T.R i Budki Suflera

Autor: Zdjęcie autora (mm)
0 5 A A

O.S.T.R., Norbi, Hey, a na deser Budka Suflera – to tylko niektórzy wykonawcy, których będzie można posłuchać od piątku do niedzieli w Świdniku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Tegoroczne "Dni Świdnika” są połączone z obchodami XXX Rocznicy Świdnickiego Lipca. – Stąd bogatszy program imprezy. Chcieliśmy w ten sposób zaakcentować rocznicę, która dla świdniczan znaczy bardzo wiele – podkreśla Adam Żurek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Świdniku, organizator imprezy.

Pierwszego dnia na stadionie przy ul. Sportowej 2 w Świdniku wystąpią Comeyah, Acute-Mind, Diana Świder, Sofa i O.S.T.R. Ten ostatni muzyk cieszy się opinią najlepszego polskiego freestyle'owca.
– Zaprosiliśmy różnorodnych artystów. Tak, by każdy znalazł coś dla siebie. Pierwszy dzień będzie młodzieżowy, drugi rockowy. Wystąpią m.in. Londyn, Mietek Jurecki, Whisky. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Hey – zachęca dyr. Żurek.

Niedzielne koncerty zostały natomiast pomyślane z myślą o całych rodzinach. O godzinie 18 wystąpi Norbi, o 19.30 Tomasz Korfanty, a o godzinie 21 Budka Suflera.
Przewidziano też wiele imprez towarzyszących, m.in. Ogólnopolski Zlot Motocykli WSK, Zawody w Strzelectwie Sportowym, V Międzynarodowe Zawody Spadochronowe.

Ciekawie zapowiada się prezentacja obozu wojskowego "Ku Grunwaldowi”. Będzie można zobaczyć dwa zrekonstruowane namioty historyczne, kuchnię obozową i repliki ceramiki średniowiecznej. W ramach prezentacji odbędą się również pokazy szermierki oraz dawnego rzemiosła.
Bilety na koncerty w cenie 2 zł do nabycia w dniu imprezy.

PROGRAM IMPREZY

Piątek, 9 lipca

Godzina 15 – zespół COMEYAH. Zespół powstał w 2008 r. w Świdniku z inicjatywy Damiana Skoczylasa. Od momentu debiutu, grupa wystąpiła kilkanaście razy przed szerszą publicznością. Comeyah od samego początku podąża w kierunku korzeni muzyki reggae. W konkursie "Deutrykowisko” odbywającym się w 2009 r. w Świdniku zespół zdobył nagrodę publiczności.

Godzina 16.30 – zespół ACUTE-MIND. Zespół z Lublina powstał w lutym 2006 r. Acute - Mind wpisuje się w falę polskiego progresywnego rocka z metalowym zacięciem. Utwór grupy pt. Misery ostatnio uplasował się na pierwszym miejscu listy przebojów Radia Lublin oraz zajął jedenaste miejsce na Liście Przebojów Trójki.

Godzina 18.00 – DIANA ŚWIDER. Artystka pochodzi z Lipska/k Zamościa. Jest laureatką wielu festiwali oraz programów telewizyjnych: "Szansa na sukces” oraz "Droga do gwiazd”. Diana sama pisze i komponuje, sięgając po swoje ulubione gatunki muzyczne – soul, acid - jazz, funk, r&b.

Godzina 19.30 – zespół SOFA. Zespół powstał w 2003 r. Zespół zaczął kreślić swój styl będący mieszanką hip-hopu, neo soulu, funku i R&B. Latem 2007 r. zespół wystąpił na festiwalu w Opolu w Konkursie Premier z piosenką "Szkoda słów”. W lutym 2010 r. wydawnictwo uzyskało nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka w kategorii: album roku hip-hop/R&B.

Godzina 22.00 – O.S.T.R. Muzyk, raper, producent, absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi i laureat kilku renomowanych konkursów skrzypcowych. O.S.T.R. ma opinię najlepszego polskiego freestyle'owca. Jego debiutancka płyta "Masz to jak w banku” została okrzyknięta odkryciem. W 2006 r. O.S.T.R. otrzymał nagrodę BIS Polskiego Radia (tzw. "Biser”) w kategorii "Najlepsza energia na koncercie”. Album "7” zdobył w internetowym plebiscycie portalu www.hip-hop.pl i audycji WuDoo tytuł polskiej płyty hiphopowej roku 2006.


Sobota, 10 lipca

Godzina 14.00 – zespół AdHD. Zespół debiutował na dużej scenie podczas Dni Świdnika 2007. Po dwóch miesiącach koncertowania osiągnął pierwszy sukces - III miejsce na Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów Elsauria w Warszawie, debiutując kawałkiem "Feromon”.

Godzina 15.30 – zespół LONDYN. Grupa wykonuje rockowe, ale melodyjne piosenki, które nieustannie goszczą na antenach kilkudziesięciu polskich rozgłośni radiowych. Zespół w ubiegłym roku wystąpił także na Festiwalu w Jarocinie. Zdobywca wielu nagród, m.in. laureat festiwalu Przestrzeń Muzyki Live.

Godzina 16.45 – MIETEK JURECKI. Jeden z najlepszych polskich multiinstrumentalistów. Jego muzykę trudno zaklasyfikować do konkretnego gatunku. To mieszanka jazzu, rocka, instrumentalnych ballad. Mietek Jurecki na występy zabiera ze sobą kilka gitar (również basowych). Gra na nich także w nietypowy sposób. Jest współtwórcą wielu sukcesów Budki Suflera. Grał także w takich zespołach jak m.in. Perfect i Test.

Godzina 18.30 – zespół WHISKY. Zespół pochodzi z Lublina. Ich muzyka to klasyka rocka, funky, ciężkie brzmienia, klimaty floydowskie, a nawet reggae.

Godzina 20.00 – zespół THE-Q. Nowy zespół polskiej sceny rockowej. Powstał na przełomie 2009/2010 r.

Godzina 22.00 – zespół HEY. Grupa rockowa powstała w 1992 r. w Szczecinie. Ich debiutancka płyta "Fire” rozeszła się w ponad 200 tys. nakładzie. 10-lecie istnienia zespołu uświetniło wydanie drugiego w karierze zespołu albumu live pt. "Koncertowy”.


Niedziela, 11 lipca

Godzina 14.00 – HELICOPTERS BRASS ORCHESTRA. Orkiestra Dęta z bardzo bogatym doświadczeniem koncertowym (krajowym i zagranicznym). O randze zespołu świadczy powiększające się grono wielbicieli, coroczne zaproszenia od organizatorów festiwali w całej Europie m.in. w Rastede i Husum (Niemcy), Wilnie (Litwa), Debreczynie, Szombathely i Koeszeg (Węgry).

Godzina 15.00 – zespół TAŃCA NOWOCZESNEGO FUX. Został założony w listopadzie 2004 r. i prowadzony jest przez Iwonę Syrokę. W zespole tańczy ok. 60 dzieci i młodzieży w wieku 9-19 lat.

Godzina 15.30 – zespół wokalny FABRYKA POMARAŃCZY. Grupa działa przy Miejskim Ośrodku Kultury, jej instruktorem jest Jakub Piotrowski. Fabryka Pomarańczy ma na swoim koncie liczne koncerty i występy, bierze czynny udział w życiu kulturalnym regionu.

Godzina 16.30 – MUSICAL DLA DZIECI "Czerwony kapturek – zupełnie inna historia”. Rozśpiewana bajka muzyczna dla dzieci w wykonaniu artystów scen lubelskich.

Godzina 18.00 – NORBI. Artysta zadebiutował w 1997 roku piosenką "Kobiety są gorące”, stając się niekwestionowaną gwiazdą polskiej muzyki klubowej.

Godzina 19.30 – TOMASZ KORPANTY. Od niedawna mieszkaniec Świdnika, autor muzyki i tekstów, wokalista i gitarzysta. W 1997 r. wyjechał w trasę koncertową z Varius Manx. W 2003 r. został finalistą IV Twojej Drogi do Gwiazd. Od 2006 do 2009 r. był członkiem zespołu Andrzeja "Piaska” Piasecznego. W lutym 2009 r. artysta zdecydował się na karierę wokalną. Obecnie pracuje ze związanymi ze Świdnikiem muzykami: Tomaszem Deutrykiem oraz Jakubem Piotrowskim.

Godzina 21.00 – BUDKA SUFLERA. Zespół rockowy założony w Lublinie w 1974 r. W swojej karierze zespół często współpracował także ze zdolnymi wokalistkami m.in. z Anną Jantar, Izabelą Trojanowską, Urszulą. W sierpniu 2009 r. na deskach Opery Leśnej odbył się koncert w 35. rocznicę utworzenia formacji. Dwa miesiące później miała miejsce premiera najnowszego albumu pt. "Zawsze czegoś brak”.
Godzina 22.45 – POKAZ SZTUCZNYCH OGNI.


Imprezy towarzyszące

* Zlot Motocykli WSK
W sobotę od godz.13.00. W programie m.in.: wystawa motocykli w bazie zlotu, parada motocyklistów ulicami Świdnika, pokazy ratownictwa, konkurencje sprawnościowe oraz konkursy

* Mistrzostwa Polski w Trialu Rowerowym. W sobotę w godzinach 11.00–16.00 ( plac przed kinem "Lot”, tor przy skateparku)

* Zawody w strzelectwie sportowym. W sobotę w godzinach 14–18 na strzelnicy w Świdniku

* Akcja Honorowego Oddawania Krwi i Rejestracja Dawców Szpiku Kostnego "Krwiodawcy Dla Życia i Wolności”. W sobotę w godzinach 14–17 (pawilon sportowy Avii)

* V Międzynarodowe Zawody Spadochronowe. W sobotę i niedzielę na boisku treningowym Avii

* Rajd Samochodowy o Puchar Świdnika. W niedzielę w godzinach 9.00–18.00. Start i meta przy lotnisku

* "Ku Grunwaldowi” – prezentacja obozu wojskowego. W piątek w godzinach 15-20 oraz w sobotę i niedzielę w godzinach 14-20. Dwa zrekonstruowane namioty historyczne, kuchnia obozowa i repliki ceramiki średniowiecznej, podstawowe umeblowanie. W ramach prezentacji odbędą się również pokazy szermierki oraz dawnego rzemiosła.

* Animacje dla najmłodszych: nauka żonglerki, malowanie twarzy, zabawy i konkursy z nagrodami. W sobotę i niedzielę w godzinach 16.00–20.00.

Bilety w cenie 2 zł do nabycia w dniu imprezy

Pozostałe informacje

U zbiegu ulicy Nałęczowskiej i alei Kraśnickiej może stanąć 70-metrowy wieżowiec

Ma być najwyższym wieżowcem w Lublinie. Będą negocjacje z inwestorem

U zbiegu Nałęczowskiej i Kraśnickiej może stanąć 70-metrowa wieża - najwyższy budynek mieszkalny na Lubelszczyźnie. Żeby go postawić konieczne będą zmiany planistyczne, bo tak wysokie obiekty w tym miejscu Lublina nie były przewidziane. Co miasto chce uzyskać za ewentualną zgodę? Lista życzeń jest długa.

Torby, na które czekają organizatorzy akcji nie muszą być nowe, ale powinny być w dobrym stanie. Najmilej widziane są te duże, ale tak naprawdę także mniejsze również się przydadzą
Zamość

Wędrujące, używane torby na prezenty. Masz na zbyciu? Oddaj

Z ciekawą inicjatywą wyszła Zamojska Akademia Kultury. Zachęca mieszkańców do przekazywania używanych, ale jeszcze w dobrym stanie toreb na prezenty. Będą w nie pakowane upominki dla potrzebujących.

Powiat puławski ma już projekt budżetu na przyszły rok. Na inwestycje tym razem przeznaczy 37 mln zł, z czego lwia część trafi na drogi oraz dokończenie siedziby puławskiej PSP
Puławy
galeria

Nowy budżet mniejszy od starego. Połowa wydatków trafi na oświatę

Radni powiatu puławskiego otrzymali już projekt budżetu na 2025 rok. Przyszłoroczne dochody mają spaść z ponad 250 do niecałych 240 mln zł. Cięcie czekają również wydatki, zwłaszcza te na inwestycje. Najwięcej pieniędzy pochłonie oświata i wychowanie.

Niedoceniany zawód, choć jakże ważny. „Ludzie kojarzą nas z rozdawaniem darów”
galeria

Niedoceniany zawód, choć jakże ważny. „Ludzie kojarzą nas z rozdawaniem darów”

Dzisiaj obchodzimy Dzień Pracownika Socjalnego. To okazja do uhonorowania najbardziej zasłużonych oraz podjęcia dyskusji o zmianach, których potrzebują osoby wykonujące ten zawód.

Tysiące ludzi bez czystej wody. Sanepid potwierdza skażenie mikrobiologiczne
zdrowie

Tysiące ludzi bez czystej wody. Sanepid potwierdza skażenie mikrobiologiczne

Kilka tysięcy mieszkańców prawobrzeżnej części gminy wiejskiej Puławy obecnie pozbawiona jest wody pitnej z wodociągu. Sanepid potwierdza skażenie na ujęciu w Gołębiu, które zaopatruje sześć miejscowości. Samorząd udostępnia mieszkańcom wodę w butelkach.

"Warunek cudu" na Targowej – mozaika przypomina żydowską historię Lublina
Lublin
galeria

"Warunek cudu" na Targowej – mozaika przypomina żydowską historię Lublina

Na ścianie budynku przy ul. Targowej w Lublinie powstała mozaika „Warunek cudu”. Dzieło autorstwa Ingi Levi nawiązuje do żydowskiego dziedzictwa tej części miasta, przypominając o historycznym znaczeniu ulicy dla społeczności żydowskiej.

Rolnik wciągnięty przez rozdrabniacz słomy. Wezwano ratowniczy śmigłowiec
wypadek

Rolnik wciągnięty przez rozdrabniacz słomy. Wezwano ratowniczy śmigłowiec

Do tego nieszczęśliwego wypadku doszło wczoraj w Trzebieszowie Pierwsyzm w powiecie łukowskim. 37-letni rolnik obsługiwał rozdrabniacz słomy. W pewnym momencie znalazł się zbyt blisko podajnika. Na miejsce wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Edyta Majdzińska najprawdopodobniej będzie dalej prowadzić MKS FunFloor Lubin

Edyta Majdzińska (MKS FunFloor Lublin): Wierzę w kierunek mojej pracy i wierzę w ten zespół

Przedwczesne odpadnięcie z europejskich pucharów najprawdopodobniej nie wywoła burzy w MKS FunFloor. Wydaje się, że Edyta Majdzińska przetrwa ten okres niepokoju.

Kilka lat temu kino Bajka było popularnym miejscem spotkań studentów. Jak jest teraz - zapytaliśmy jego właściciela
magazyn
galeria

Jak radzi sobie lubelskie kino Bajka? "Nie wiem czy przetrwamy"

Po zakończeniu pandemii koronawirusa właściciele kin zauważają zmiany w preferencjach widzów dotyczących sposobu oglądania filmów. Czy mieszkańcy Lublina chętnie odwiedzają lokalne kina? Jak właściciele radzą sobie w nowej rzeczywistości? O sytuacji kina „Bajka” w Lublinie opowiedział nam Waldemar Niedźwiedź.

Jakie zadaszenie tarasu wybrać aby połączyć funkcjonalność i styl?

Jakie zadaszenie tarasu wybrać aby połączyć funkcjonalność i styl?

Zadaszenie tarasu to praktyczne rozwiązanie, które pozwala cieszyć się przestrzenią na świeżym powietrzu niezależnie od pogody. Odpowiednio dobrane chroni przed słońcem, deszczem oraz zapewnia prywatność. W tym artykule przyjrzymy się inspiracjom, jakie można wykorzystać przy wyborze zadaszenia tarasu.

Zbadaj piersi jeszcze dziś. Sprawdzamy, gdzie i kiedy zaparkuje mammobus

Zbadaj piersi jeszcze dziś. Sprawdzamy, gdzie i kiedy zaparkuje mammobus

Nowotwór piersi jest najczęstszą przyczyną przedwczesnej śmierci wśród polskich kobiet. Kluczem do zdrowia jest m.in. regularna mammografia. Będzie ją można zrobić w mobilnym gabinecie, który właśnie przejeżdża przez nasz region.

Czym są kampery i jak działają?

Czym są kampery i jak działają?

Kampery to specjalnie zaprojektowane pojazdy, umożliwiające komfortowe podróżowanie i nocowanie w różnych miejscach. Ich unikalna konstrukcja łączy funkcje samochodu z przestrzenią mieszkalną.

Niezwykły duet – Smolik//Kev Fox w Świdniku
koncert
22 listopada 2024, 18:00
film

Niezwykły duet – Smolik//Kev Fox w Świdniku

Smolik//Kev Fox to eklektyczny i wymykający się jasno określonym ramom duet Andrzeja Smolika – znakomitego polskiego producenta i Keva Foxa brytyjskiego songwrittera, który w najbliższy piątek zagra w Świdniku.

Będzie ślisko. Noga z gazu

Będzie ślisko. Noga z gazu

Będzie ślisko na drogach. Oblodzenie pojawi się w całym regionie.

Spalarnia przy Metalurgicznej. Jest decyzja środowiskowa i protest mieszkańców

Spalarnia przy Metalurgicznej. Jest decyzja środowiskowa i protest mieszkańców

Czwartkowe obrady Rady Miasta w Lublinie rozpoczęła gorąca, nieprzewidziana w programie dyskusja o budowie spalarni śmieci przy ulicy Metalurgicznej na terenie po dawnym zakładzie Ursus. Miasto decyzję środowiskową wydało, ale mieszkańcom ten pomysł się nie podoba. Co dalej z planami KOM-EKO?

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium