Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

EKSTRAKLASA KOBIET

25 sierpnia 2023 r.
21:22

Szybkie gole i wysoka wygrana piłkarek Górnika Łęczna ze Śląskiem Wrocław [zdjęcia]

Autor: Zdjęcie autora Kamil Kozioł

GKS Górnik Łęczna w piątkowe popołudnie zrealizował wszystkie swoje cele. Tym najważniejszym było wywalczenie kompletu punktów w starciu ze Śląskiem Wrocław.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Z tym podopieczne Roberta Makarewicza nie miały najmniejszego problemu, bo wygrały aż 5:1. Gospodynie wyszły na boisko w bardzo ofensywnym ustawieniu, a na szpicy zagrała Aleksandra Posiewka. Ta niezwykle zdolna 18-latka szybko spłaciła kredyt zaufania i w pierwszych 9 min dwa razy trafiła do siatki rywalek.

W 20 min efektownie w pole karne weszła Katja Skupień i podwyższyła na 3:0. To sprawiło, że emocje na stadionie w Łęcznej praktycznie się skończyły, a licznie zgromadzonym kibicom pozostało czekać na tzw. momenty. Najważniejsze z nich miały miejsce chwilę po przerwie. W 55 min na boisku pojawiła się Marcjanna Zawadzka, dla której był to pierwszy występ na stadionie w Łęcznej po trwającej ponad rok przerwie spowodowanej kontuzją.

– Tydzień wcześniej zagrałam już w Gdańsku, co dla mnie akurat było szczególnie ważne, bo tam się wychowałam i zaczynałam grać w piłkę. Czekałam jednak na mecz w Łęcznej. Nie biegałam po tej murawie sporo czasu, dlatego dziś smak każdej minuty był nieziemski – przyznała Marcjanna Zawadzka.

Jej wejście na boisko zbiegło się bramkowymi zdobyczami po stronie obu ekip. Najpierw w 56 min Śląsk nieco zbliżył się do Górnika za sprawą Marceliny Buś, ale już w kolejnej akcji wrocławianki na ziemię sprowadziła Klaudia Fabova.

Kolejnym ważnym momentem było wejście na boisko w 78 min Jayde Brown. Zawodniczka z Belize mogła w pierwszych kontaktach z piłką zdobyć dwa gole, ale za pierwszym razem chybiła, a za drugim trafiła w golkiperkę rywalek. – Jest bardzo szybka i skoczna. Musimy jednak popracować nad jej przygotowaniem taktycznym – charakteryzuje nową podopieczną Robert Makarewicz.

Trzeba pamiętać, że Brown pojawiła się na murawie już przy stanie 5:1, bo w 70 min do siatki trafiła inna rezerwowa, Nikola Dębińska. – Myślę, że mamy się z czego cieszyć. Chciałyśmy dobrze wejść w sezon na własnym boisku i to się nam udało – dodaje Aleksandra Posiewka, najlepsza zawodniczka piątkowych zawodów.

GKS Górnik Łęczna – WKS Śląsk Wrocław 5:1 (3:0)

Bramki: Posiewka (1, 9), Skupień (20), Fabova (58), Dębińska (70) – Marcelina Buś (56)

Górnik: Urbańczyk – Cyraniak (55 Zawadzka), Kazanowska, Głąb, Skupień, Kłoda (67 Dębińska), Ratajczyk, Rapacka, Hałatek (78 Brown), Fabova (67 Dereń), Posiewka (55 Derus).

Śląsk: Bocian – Węcławek, Maskiewicz, Iwaśko, Buś Marcelina (78 Watral), Buś Martyna, Żurek, Dudziak, Czudecka, Lewicka (46 Półrolniczak), Adamek.

Żółte kartki: Posiewka, Cyraniak, Głąb, Dereń – Węcławek, Martyna Buś. Sędziowała: Biernat. Widzów: 400.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Julia Szeremeta w dobrym stylu wróciła na ring

Julia Szeremeta nie dała rywalce szans w ćwierćfinale Pucharu Świata

Julia Szeremeta w wielkim stylu rozpoczęła udział w Pucharze Świata w brazylijskim Foz de Igacu. Polka pokonała w ćwierćfinale Alyssę Mendozę.

P+R na Węglinie w godzinach szczytu.
news dziennika wschodniego

Park & Ride w Lublinie: Czy kierowcy w ogóle z tego korzystają?

Z obserwacji jednego z naszych Czytelników wynika, że kierowcy nie korzystają z parkingów P+R. Dopytuje, czy jest szansa na to, aby to się zmieniło. Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego tego problemu jednak nie widzi.

Miasto Chełm po ewentualnym poszerzeniu granic administracyjnych

Zmiana granic Chełma. Rada Miasta jest "za". Czas na decyzję MSWiA

Mimo wyraźnego sprzeciwu mieszkańców gminy Chełm, Rada Miasta Chełm podjęła decyzję o rozszerzeniu granic administracyjnych. Sprawa trafi na biurko Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, które podejmie ostateczną decyzję. Czy ministerstwo uwzględni wolę mieszkańców?

Inflacja: Może nie wszystko będzie tak szybko drożeć

Inflacja: Może nie wszystko będzie tak szybko drożeć

Napływające informacje sygnalizują, że inflacja w kolejnych kwartałach może być niższa niż wcześniej oczekiwano – zapowiada Rada Polityki Pieniężnej w środowym komunikacie. Ale też Rada podkreśla, że w najbliższych miesiącach inflacja będzie wyższa od celu inflacyjnego.

Muzyczna podróż z Grzegorzem Tarwidem i jego trio
jazz
10 kwietnia 2025, 19:00

Muzyczna podróż z Grzegorzem Tarwidem i jego trio

Już w czwartek (10 kwietnia), w ramach projektu Jazz w CSK wysłuchamy na żywo jednego z najciekawszych pianistów młodego pokolenia – Grzegorza Tarwida. Artysta zaprezentuje program oparty na swoim debiutanckim albumie „Flowers”, który ukazał się nakładem prestiżowej wytwórni płytowej – Clean Feed. Poniżej zamieszczamy rozmowę z artystą.

Wschodni ślad – Tusk o cyberataku na system informatyczny Platformy

Wschodni ślad – Tusk o cyberataku na system informatyczny Platformy

Służby intensywnie pracują w związku z incydentem cyberbezpieczenstwa dotyczącym Platformy Obywatelskiej; sprawa jest poważna – poinformował w środę wicepremier i minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski. Wcześniej premier Donald Tusk informował o cyberataku na system informatyczny PO.

Autor pieśni powstańczych patronem skweru w Lublinie
galeria

Autor pieśni powstańczych patronem skweru w Lublinie

Jan Markowski, autor melodii wielu znanych pieśni powstańczych, takich jak „Mała dziewczynka z AK” czy „Sanitariuszka Małgorzatka” jest patronem skweru w Lublinie. Dziś uroczyście odsłonięto tablice z jego nazwą.

Cristiano Ronaldo w grze Fatal Fury: City of the Wolves
GRAMY
film

Fatal Fury: Cristiano Ronaldo w bijatyce (wideo)

Gra Fatal Fury: City of the Wolves swoja premierę będzie miała już 25 kwietnia. To klasyczna bijatyka 2D, a jedną z dostępnych postaci będzie właśnie Cristiano Ronaldo.

Lubelskie obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu rozpoczął „niebieski spacer”,
galeria

Plac Litewski będzie niebieski. Zaczynają się Lubelskie Dni Autyzmu

Wszystko zaczęło się w środę, 2 kwietnia, od „niebieskiego spaceru. To wspólne przejście ulicami Lublina w geście solidarności z osobami ze spektrum autyzmu oraz ich rodzinami.

Trzeci mecz w rywalizacji Bogdanki LUK i ZAKSY zostanie rozegrany w niedzielę

Powiedzieliśmy sobie w sobotę, że nic się jeszcze nie skończyło. Opinie po meczu ZAKSA - Bogdanka LUK

Świetny występ Bogdanki LUK we wtorkowy wieczór spowodował, że w ćwierćfinale fazy play-off jest remis 1:1. Ekipa z Lublina w drugim starciu pokonała na wyjeździe ZAKSĘ Kędzierzyn Koźle 3:0. Decydujące starcie zostanie rozegrane w najbliższą niedzielę o godz. 14.45, w hali Globus.

Bradly van Hoeven też zostaje w Motorze na kolejny sezon

Bradly van Hoeven też zostaje w Motorze

Kolejny dzień i kolejny nowy kontrakt w klubie z Lublina. W środę Motor poinformował, że umowa Bradly van Hoevena również została przedłużona na sezon 2025/2026.

Kaczyński w szpitalu. NFZ nie dopatrzył się nieprawidłowości

Kaczyński w szpitalu. NFZ nie dopatrzył się nieprawidłowości

Przyjęcia pacjentów nie odbiegały od normy, a leczenie na kardiologii nie było ograniczone – Lubelski NFZ nie dopatrzył się nieprawidłowości szpitala w związku z pobytem prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego na oddziale kardiologii w lutym tego roku. Do Funduszu nie wpłynęły też skargi pacjentów.

Miał blisko 5 kg amfetaminy. Uciekając potrącił policjantów

Miał blisko 5 kg amfetaminy. Uciekając potrącił policjantów

Grupa ze Śląska rozprowadzającej narkotyki całym kraju. Lubelscy policjanci zatrzymali 4 osoby: u jednej znaleziono prawie 5 kilogramów amfetaminy.

Kalejdoskop dźwięków w Teatrze Starym
koncert
9 kwietnia 2025, 19:00

Kalejdoskop dźwięków w Teatrze Starym

Nene Heroine to jazzowo-psychodeliczny kolektyw pochodzący z Gdańska, który w środę (9 kwietnia) w Teatrze Starym zaprezentuje nowoczesne oblicze jazzu. Występy na żywo Nene Heroine są cenione przez publiczność z powodu spontaniczności i muzycznej energii.

zdjęcie ilustracyjne

Wypadek w pracy? ZUS zwiększył stawki odszkodowania

Od kwietnia wzrosła kwota odszkodowania z ZUS za każdy procent uszczerbku na zdrowiu w wyniku wypadku przy pracy lub choroby zawodowej. Obecnie można liczyć na 1636 zł odszkodowania. To o 205 złotych więcej niż dotychczas.

ORLEN EKSTRALIGA KOBIET
16. KOLEJKA

Wyniki:

UKS SMS Łódź - Skra Częstochowa 3-0 (wo)
Resovia - Czarni Sosnowiec 0-6
GKS Katowice - Pogoń Szczecin 2-1
Stomilanki Olsztyn - Śląsk Wrocław 1-2
Rekord Bielsko-Biała - APLG Gdańsk 2-1
Pogoń Tczew - Górnik Łęczna 2-4

Tabela:

1. GKS Katowice 16 48 53-4
2. Czarni Sosnowiec 16 39 70-11
3. Pogoń 16 36 44-16
4. Górnik Łęczna 16 32 36-16
5. Śląsk 16 31 37-22
6. UKS SMS Łódź 16 23 20-11
7. Gdańsk 16 18 22-28
8. Rekord 16 17 15-32
9. Stomilanki 16 12 17-49
10. Tczew 16 11 13-43
11. Resovia 16 7 10-53
12. Skra 16 3 5-57

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!