Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

IV LIGA LUBELSKA

24 września 2023 r.
22:19

Tomasovia wreszcie u siebie, kolejna porażka Lublinianki i wyniki 9. kolejki IV ligi

Autor: Zdjęcie autora lukisz
Tomasovia pokonała w piątek rezerwy Górnika Łęczna 3:0
Tomasovia pokonała w piątek rezerwy Górnika Łęczna 3:0 (fot. tomaszów.pl)

Kibice w Tomaszowie wreszcie mieli w piątek więcej powodów do radości. Raz, że ich pupile wygrali z Górnikiem II Łęczna 3:0, a dwa, że mecz odbył się na stadionie w Tomaszowie, a nie na bocznym boisku, jak miało to miejsce w ostatnich miesiącach.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Niebiesko-biali dobrze zaczęli, bo od 26 minuty prowadzili 1:0. Po stałym fragmencie gry goście wybili pierwszy strzał sprzed linii bramkowej, ale w odpowiednim miejscu, o odpowiednim czasie znalazł się Kamil Duda, który dopadł do piłki i kropnął pod poprzeczkę.

Do przerwy nic się już nie zmieniło. Zanim minął jednak pierwszy kwadrans po przerwie kibice gospodarzy po raz drugi mogli krzyknąć jeeeest. Tym razem Maciej Żerucha przymierzył do siatki, po ziemi, z kilkunastu metrów. Na koniec Oskar Lasota przejął piłkę w kole środkowym i jeszcze ze swojej połowy ruszył na bramkę rywali. Mimo asysty obrońcy uderzył do siatki po krótkim rogu i ustalił rezultat na 0:3. Trzeba dodać, że wynik mógł być wyższy, bo gospodarze zmarnowali kilka dogodnych okazji. Najlepszą zepsuł Damian Szuta, który nie wykorzystał rzutu karnego. Mimo wszystko podopieczni Bohdana Bławackiego mieli sporo powodów do radości, bo zanotowali drugie zwycięstwo z rzędu i wskoczyli na dziesiąte miejsce w tabeli.

Co działo się na innych boiskach? Trwa świetna passa Janowianki. Beniaminek wygrał szósty mecz w sezonie, czwarty z rzędu i zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Tym razem drużyna Ireneusza Zarczuka pokonała na wyjeździe Granit Bychawa 2:0. W pierwszej połowie jedynego gola strzelił Sebastian Sprawka, a w końcówce zawodów wynik ustalił niezawodny Jurij Perin.

Szóstej porażki doznała za to Lublinianka, która w niedzielę musiała uznać wyższość Opolanina. Piłkarze Daniela Koczona do przerwy prowadzili 2:0, a ostatecznie pokonali rywali trzema bramkami.

Drugie zwycięstwo odniosła Stal Poniatowa, która w Zawadzie ograła Gryfa Gmina Zamość aż 3:0. Podopieczni Sebastiana Luterka po czterech kolejkach mieli na koncie komplet 12 punktów, a w pięciu kolejnych dołożyli do swojego dorobku tylko… „oczko”.

WYNIKI 9. KOLEJKI

Tomasovia Tomaszów Lubelski – Górnik II Łęczna 3:0 (Duda 26, Żerucha 58, Lasota 90+2) * Stal Kraśnik – Ogniwo Wierzbica 3:1 (Majewski 5, Skrzyński 63, 68 – Boczuliński 7) * Lewart Lubartów – KS Cisowianka Drzewce 1:3 (Myśliwiecki 19 – Antoniak 69, Kalita 76, 82) * Motor II Lublin – Kryształ Werbkowice 2:1 (Litwa 20, Siwiec 90+3 – Rybka 86) * Gryf Gmina Zamość – Stal Poniatowa 0:3 (Gąsiorowski 27, Tkaczyk 50, Wlizło 69) * Huragan Międzyrzec Podlaski – Start Krasnystaw 1:2 (Radziszewski 39 – Więczkowski 29, Pachuta 90+1) * Opolanin Opole Lubelskie – Lublinianka Lublin 3:0 (Drzazga 34, Sobstyl 45, Lipiński 81-z karnego) * Granit Bychawa – Janowianka Janów Lubelski 0:2 (Sprawka 12, Perin 90) * Grom Kąkolewnica – Łada 1945 Biłgoraj 2:4 (Jakimiński 26, Mielnik 90 – Dorosz 8, 23, 64, Josue 60).

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Orlęta Spomlek Radzyń Podlaski na wiosnę imponują skutecznością

Keeza IV liga: Szalony mecz rezerw Avii z Granitem, osiem goli Orląt, a w sumie 40 w weekend

Weekend na boiskach Keeza IV ligi obfitował w mnóstwo goli. W niedzielę na boiskach pojawił się śnieg, był porywisty wiatr, a efektem było aż 28 bramek. W sumie w ramach 22. kolejki padło ich 40. Najwięcej w Świdniku Dużym, gdzie Avia II pokonała Granit Bychawa... 6:3.

Od dzisiaj w Lublinie nowe rozkłady jazdy, więcej kursów - sprawdź szczegóły

Od dzisiaj w Lublinie nowe rozkłady jazdy, więcej kursów - sprawdź szczegóły

Dobra wiadomość dla pasażerów lubelskiej komunikacji miejskiej, którzy w dzień powszedni zyskają 170 dodatkowych kursów na jedenastu liniach. Zmiany najbardziej odczuwalne mają być w godzinach szczytu, a to był jeden z postulatów społecznych konsultacji.

Las Rejkowizna

Stop wycince w lesie Rejkowizna

Wiceminister Dorożała razem z mieszkańcami, społecznikami, przedstawicielami władz lokalnych i nadleśnictwa uczestniczył w piątek w spacerze po lesie Rejkowizna w Świdniku. Mieszkańcy protestują przeciwko wycince, którą kilka miesięcy temu rozpoczęły tam Lasy Państwowe.

Hala Globus oszalała ze szczęścia. Bogdanka LUK Lublin lepsza od ZAKSY
ZDJĘCIA KIBICÓW
galeria

Hala Globus oszalała ze szczęścia. Bogdanka LUK Lublin lepsza od ZAKSY

Co to był za mecz. Bogdanka LUK Lublin w trzech setach rozprawiła się z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle i tym samym wyeliminowała rywali z walki o medale w PlusLidze. Swoją cegiełkę do sukcesu gospodarze dorzucili kibice, którzy wspierali swoich ulubieców przez całe spotkanie. Sprawdźcie nasze zdjęcia z trybun.

Sokół Konopnica przegrał z Unią Bełżyce. Sytuacja skomplikowana, ale nie dramatyczna
ZDJĘCIA
galeria

Sokół Konopnica przegrał z Unią Bełżyce. Sytuacja skomplikowana, ale nie dramatyczna

Sokół Konopnica przegrał z Unią Bełżyce 0:2. Sytuacja w tabeli podopiecznych Tomasza Prasnala robi się dramatyczna.

Strzelcy rywalizowali o  puchary marszałka
galeria

Strzelcy rywalizowali o puchary marszałka

Na strzelnicy przy ul. Gospodarczej 27 w Lublinie w niedzielę, 6 kwietnia zorganizowano zawody strzeleckie.

Stal Kraśnik bez problemów pokonała w niedzielę Start Krasnystaw

Debiut Jakuba Rzeźniczaka, Stal Kraśnik w Krasnymstawie gonić nie musiała

Pierwszy raz w tym roku kibice Stali Kraśnik nie musieli się martwić o wynik. W niedzielę niebiesko-żółci łatwo wygrali na wyjeździe ze Startem Krasnystaw aż 5:0. W barwach przyjezdnych od pierwszego gwizdka zagrał debiutant – były reprezentant Polski Jakub Rzeźniczak.

Do Lublina przyjedzie kilka tysięcy górników z Bogdanki

Gorący wtorek. Górnicy zapowiadają manifestację w centrum Lublina

Już w najbliższy wtorek, 8 bm., kilka tysięcy górników z Łęcznej będzie manifestować w centrum Lublina. Wielki wiec protestacyjny organizują związkowcy z kopalni. Jest to wyraz frustracji załogi spowodowanej brakiem uzgodnień i pomysłów na przyszłość Bogdanki w związku z planami zamknięcia zakładu w roku 2049. Szykuje się paraliż miasta.

Bartosz Zmarzlik z Koroną Bolesława Chrobrego

Bartosz Zmarzlik z Koroną Bolesława Chrobrego

W niedzielę odbył się kolejny żużlowy spektakl. Na torze w Gnieźnie odbył się turniej o Koronę Bolesława Chrobrego, a zwycięzcą okazał się Bartosz Zmarzlik

Jarosław Milcz na jesieni w meczu z Huraganem zdobył dwa gole, a w niedzielę zaaplikował rywalom trzy

Huragan przegrywał z Lublinianką 0:3, ale dostał pomoc z góry i wywalczył punkt

Od 3:0 do 3:3. Lublinianka miała już solidną zaliczkę w Międzyrzecu Podlaskim, ale dopisała do swojego konta tylko punkt. A to oznacza, że strata do lidera z Kraśnika wzrosła do sześciu „oczek”.

Rozmowy i spotkania z posłanką Gromadzką

Rozmowy i spotkania z posłanką Gromadzką

W poniedziałek (7 kwietnia) panie z powiatu chełmskiego będą miały okazję do rozmowy z posłanką Małgorzatą Gromadzką.

Ciało mężczyzny wyłowiono z rzeki Bug. Czy to cudzoziemiec z Afryki?

Ciało mężczyzny wyłowiono z rzeki Bug. Czy to cudzoziemiec z Afryki?

Patrol Straży Granicznej natrafił na zwłoki w rzece Bug. Najprawdopodobniej to jeden z migrantów utonął kilka tygodni temu przy próbie nielegalnego przedostania się przez granicę z Białorusi do Polski.

 Nagrodzili najpiękniejsze palmy i pisanki
galeria

Nagrodzili najpiękniejsze palmy i pisanki

W niedzielę 6 kwietnia w foyer Sali Operowej CSK odbył się finał VI Wojewódzkiego Konkursu na Palmę i Pisankę Wielkanocną. Ideą tego wydarzenia było popularyzowanie zanikającego zwyczaju własnoręcznego tworzenia palm i pisanek wielkanocnych.

Bogdanka LUK Lublin zagra w półfinale play-off PlusLigi
ZDJĘCIA
galeria

Historyczny sukces: Bogdanka LUK Lublin zagra o medale PlusLigi

W trzecim decydującym spotkaniu ćwierćfinałowym play-off Bogdanka LUK Lublin pokonała ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle 3:0. Tym samym wywalczyła historyczny awans do półfinału wygrywając rywalizację 2-1. MVP wybrany został rozgrywający i kapitan gospodarzy Marcin Komenda

Dominik Kubera wygrywa Memoriał Alfreda Smoczyka w Lesznie

Dominik Kubera wygrywa Memoriał Alfreda Smoczyka w Lesznie

W niedzielę w Lesznie odbył się Memoriał Alfreda Smoczyka, w którym najlepszy okazał się Dominik Kubera dokładając kolejny sukces do sobotniego zwycięstwa w mistrzostwach Polski Par Klubowych

IV LIGA LUBELSKA
21. KOLEJKA

Wyniki:

Motor II Lublin - Górnik II Łęczna 2-2
Łada 1945 Biłgoraj - Avia II Świdnik 7-0
Opolanin Opole Lubelskie - Start Krasnystaw 1-0
Gryf Gmina Zamość - Janowianka 1-4
Granit Bychawa - Orlęta Spomlek 0-5
Sygnał Lublin - Kłos Gmina Chełm 6-1
Tomasovia - Huragan 3-0
Stal Kraśnik - Hetman Zamość 3-1
Lublinianka -  pauza

Tabela:

1. Stal 19 50 51-9
2. Lublinianka 18 46 53-17
3. Tomasovia 18 40 47-18
4. Hetman 20 39 39-26
5. Łada 19 38 53-20
6. Janowianka 20 36 43-30
7. Orlęta 20 35 53-28
8. Start 19 29 27-24
9. Motor II 19 24 32-42
10. Opolanin 20 24 20-38
11. Sygnał 20 21 36-54
12. Górnik II 20 21 34-39
13. Granit 20 19 26-47
14. Huragan 20 16 32-38
15. Avia II 19 13 14-60
16. Gryf 20 8 13-46
17. Kłos 19 5 9-46

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!