Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Depresje, stany lękowe, ataki paniki – to tylko część z mnóstwa problemów z jakimi borykają się dzieci i młodzież. W Zamościu wsparcia udziela im Centrum Zdrowia Psychicznego, które od roku funkcjonuje na II poziomie referencyjnym. I właśnie podsumowało ten okres swojej działalności.
Za nami najcieplejszy dzień w 2023 roku! Najwyższą temperaturę stacje pomiarowe Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowego Instytutu Badawczego zarejestrowały dzisiaj w Legionowie i Ostrołęce.
Coś niebywałego. Sytuacja bez precedensu – tak radni Zamościa komentowali fakt, że miejska spółka postanowiła zaskarżyć ich decyzję. Temat stanął na sesji, którą specjalnie w tej sprawie zwołano na czwartek.
Już można głosować przez internet. Ale nie każdemu ta forma musi odpowiadać. Mieszkańcy Zamościa będą mogli swoje typy w budżecie obywatelskim wskazywać także w tradycyjnym głosowaniu. Znamy już harmonogram spotkań na osiedlach.
Do głównej inwestycji, już w okrojonym w stosunku do początkowych planów zakresie, trzeba było dołożyć kilkanaście milionów złotych. A teraz okazuje się, że unowocześnianie obiektów Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu może być jeszcze droższe.
Kiedy skończy się to bezhołowie? Pora postawić kres temu bezprawiu. Nikt tego nie kontroluje – to fragmenty listu, który mieszkaniec Schroniska dla Bezdomnych Mężczyzn im. św. Brata Alberta w Zamościu wysłał m.in. do naszej redakcji. W korespondencji postawił mnóstwo zarzutów.
We wtorek rozpoczął się 67 Międzynarodowy Wyścig Kolarski Przyjaźni Polsko-Ukraińskiej. Potrwa do piątku. Policja pilnuje, aby kolarze ścigali się bezpiecznie, ale też apeluje do zmotoryzowanych o ostrożność i uprzedza, że mogą być utrudnienia.
Wszyscy by chcieli, żeby było ładnie. Tyle że nie każdemu się chce się coś w tym kierunku zrobić. W Zamościu za najpiękniej zagospodarowane balkony, podwórka i ogródki będą rozdawać nagrody. Miasto i Zakład Gospodarki Lokalowej właśnie ogłosiły konkurs „Chcę, żeby było ładnie...”.
Aż 2 mln zł strat poniósł rolnik, u którego w niedzielę wybuchł pożar. Ogień strawił halę, w której był sprzęt rolniczy.
Pozytywne nastawienie, umiejętność pracy w zespole oraz zaangażowanie – tego oczekuje się od ludzi, którzy mieliby pracować przy organizacji dużego przedsięwzięcia. Rąk do pracy na zasadzie wolontariatu szuka miasto Zamość.
Cywilizujemy sytuację – tak decyzję o usunięciu z cmentarza komunalnego w Zamościu wszystkich małych koszy na śmieci tłumaczy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej, które zarządza nekropolią, ale też odpowiada za wywóz odpadów w mieście.
Nie było tak poważnie jak na północy województwa, ale również w powiecie zamojskim po niedzielnych burzach strażacy mieli co robić. Interweniowali kilkanaście razy. Najpoważniejsza była akcja w Cześnikach Kolonii, gdzie od pioruna zapaliła się hala magazynowa.
Kiedy Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi organizuje swoje akcje, to wiadomo, że będzie bardzo udana. Tak było też w niedzielę podczas „Rodzinnego oddawania krwi” w Mokrem.
Pieniądze na tę produkcję są już zgromadzone, realizację filmu organizuje Stowarzyszenie Rozwoju Lokalnego Zamojszczyzna. Obraz reżyserowany przez Magdaleny i Rafała Kołodziejczyków poświęcony będzie Józefowi Steglińskiemu ps. „Cord”.
Zgodnie z zapowiedziami synoptyków w niedzielę nad Lubelszczyzną przechodzą burze z intensywnymi opadami deszczu i gradem. Strażacy interweniowali dziś już blisko 120 razy. Sytuacja jest dynamiczna. Najgorzej jest w powiecie parczewskim, gdzie ratownicy musieli wyjeżdżać do akcji już 46 razy.
W Krasnobrodzie, Ciotuszy Starej i Bełżcu będą w niedzielę prowadzone zbiórki na rehabilitację strażaka z OSP Grabowica. Dariusz Byra miał wypadek. Od tamtej pory potrzebuje stałej rehabilitacji. A rodziny na jej finansowanie nie stać.
Podpalił audi warte 220 tys. zł. Uszkodził też dwa inne samochody. Za to wszystko 25-latkowi z Zamościa grozi nawet 10 lat więzienia, bo dopuścił się zniszczenia mienia znacznej wartości.
Stracili wolność, bo weszli w konflikt z prawem. I odsiadują wyroki. Ale kiedyś zza krat wyjdą. I co wtedy? Grupa skazanych z Zakładu Karnego w Zamościu ma już fach w ręku. Zdobyli go podczas odsiadki.
Ponad dwukrotnie przekroczył dopuszczalną prędkość. I miał pecha. Jego drogowe wyczyny wypatrzyli policjanci. Młody kierowca od razu stracił prawo jazdy i sporo pieniędzy.
Za mniej lub bardziej poważne przestępstwa sąd skazał ich na karę więzienia. Ale trzej mężczyźni skutecznie unikali wykonania wyroku. Aż zostali przez policję namierzeni. I trafili za kratki.
Niby tylko trzy dnia, a punktów programu mnóstwo: projekcje ponad 20 filmów w kinowych salach i w plenerze, spotkania z twórcami, retro-bajki dla dzieci i dorosłych, a na finał wyjątkowy koncert. 11. edycja Zamojskiego Festiwalu Filmowego „Spotkania z historią” już wkrótce.
Na ekrany lubelskich kin trafia druga część widowiska o przerośniętym rekinie - "The Meg". Będzie można zobaczyć również nową filmową wariację na temat Żółwii Ninja, tym razem w wersji animowanej. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.
Naród rusza do lasów. Za chwilę media społecznościowe spuchną od ogromu borowików, kurek, podgrzybków etc. Specjaliści jednak przestrzegają: grzybiarz niczym saper - myli się tylko raz. I zwykle bywa to grzybiarz doświadczony. Poza tym: nie każdy może jeść nawet te jadalne grzyby.
Zamość jest jednym z 18 miast w Polsce, do których już dotarły albo jeszcze dotrą koncerty telewizyjnej Dwójki. A że cykl jest zatytułowany Roztańczona Polska, to ze sceny przed Ratuszem rozbrzmiewać będzie w niedzielę głównie muzyka taneczna. Kto zaśpiewa?
Nie w rytmie disco polo i nie dance, do żadnych współczesnych hitów, ale przy ludowej muzyce, granej i śpiewanej na żywo bawić się będzie można jesienią w kilku miejscowościach województwa. Bo cztery ośrodki kultury i stowarzyszenia dostały na to pieniądze z Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi.