Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Taka ładna, nowa, gładka i szeroka, a rozpędzić się na niej nie można. Na całym przebudowanym odcinku tzw. małej obwodnicy Zamościa obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. A jeszcze przed remontem można tam było miejscami jechać o 20 km/h szybciej.
Z pozoru nic nadzwyczajnego. Ot, paprotka o nietypowych liściach. A jednak to, że dwie takie rosną na łące w Roztoczańskim Parku Narodowym, jest wydarzeniem. Bo to długosz królewski – gatunek, którego dotychczas tutaj nie było.
Pali się słoma, zboże na pniu, czasem kombajny albo prasy rolnicze do słomy – tak jest zawsze w czasie żniw. Tegoroczne już w pełni. Dlatego straż pożarna przypomina rolnikom, jak pracować, aby takich sytuacji unknąć.
Nowe płytki na podłogach, gładź na ścianach i odświeżenie całości – w budynku kwatermistrzowskim Zakładu Karnego w Zamościu trwa remont. Pracują przy nim skazani, a skorzystają funkcjonariusze, bo poprawią się ich warunki pracy.
Na pewno nie w tym i nie w przyszłym roku. Ale perspektywa pięciu lat jest bardzo realna. Taki mniej więcej termin daje sobie Roztoczański Park Narodowy na budowę i udostępnienie ścieżki w koronach drzew. Właśnie ogłoszono konkurs na koncepcję tej konstrukcji.
Jest zakaz kąpieli w zalewie w Krasnobrodzie. Decyzję podjął sanepid po przebadaniu próbek wody z akwenu. Stwierdzono w niej przekraczającą normy ilość bakterii z grupy coli oraz podwyższony poziom enterokoków.
Dokładnie 191 kilometrów dróg, w ramach 158 zadań, z dofinansowaniem sięgającym przeszło 100 mln złotych trafi do samorządów w Lubelskiem z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Premier ogłosił zatwierdzenie listy w środę, a w czwartek te informacje przekazano w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim.
Już w piątek na ekrany lubelskich kin trafią dwa prawdopodobnie najciekawiej wypromowane filmy tego roku, głównie z uwagi na ich drastycznie kontrastującą tematykę i wizualną stylistykę - kolorowa komedia "Barbie" i mroczny dramat "Oppenheimer". Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.
Od piątku w Książnicy Zamojskiej oglądać będzie można wystawę prac Agnieszki Wójtowicz. To pochodząca z Zamościa, a mieszkająca i tworząca w Lublinie artystka i projektantka wnętrz.
Ta sama stołeczna firma, która remontowała zabytek w zeszłym roku, zajmie się pracami także i teraz. Stara Brama Lwowska w Zamościu będzie odnawiana przez spółkę MGKON Konserwacja Zabytków.
Ponad 6 mln złotych wyda gmina Zamość na przebudowę swojej drogi w Sitańcu. Prace ruszyły. Nie powinny potrwać dłużej niż do połowy sierpnia.
Było zapytanie ofertowe. Były też odpowiedzi. Liczne, ale ani jedna satysfakcjonująca. Dlatego żadna z firm, które złożyły swoje oferty nie przygotuje koncepcji linii tramwajowej w Zamościu.
Traktuje nagie kobiece ciało jak piękną formę. Poszukuje w nim geometrii i abstrakcyjnego kształtu. Czy znajduje? Można się będzie przekonać odwiedzając wystawę zdjęć Wacława Wantucha, która w piątek zostanie otwarta w Galerii Fotografii Ratusz.
Aż 7 medali - 3 złote, 2 srebrne i 2 brązowe – wywalczyli reprezentanci uczelni z województwa lubelskiego w rozgrywanych w czeskim Ołomuńcu Akademickich Mistrzostwach Europy w tenisie stołowym! Pięć razy na podium stawali studenci Akademii Zamojskiej, dwukrotnie Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej z Lublina.
Od sobotniego świtu, do późnej nocy w niedzielę w niedzielę potrwają tegoroczne Dni Krasnobrodu. To będzie weekend pełen atrakcji w roztoczańskim uzdrowisku.
Szybciej niż piechotą. Sprytniej niż radiowozem. Zamojscy policjanci od kilku tygodni patrolują ulice i zaułki miasta na rowerach. Mają dwa takie nowiutkie, elektryczne.
Oferta firmy DROGMOST była jedyna i została uznana za najkorzystniejszą w przetargu na modernizację ścieżki pieszo-rowerowej nad Łabuńką w Zamościu. Tym razem wykonawca zmieścił się w zakładanym budżecie. Przy pierwszym podejściu chciał o 27 tys. więcej, niż gotowe było płacić miasto.
Od strażnika w dziale ochrony do stanowiska Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Lublinie – tak w skrócie wygląda droga zawodowa ppłk Piotra Buraka.
Wystarczy raz zapłacić 20 złotych, a potem już do woli, od rana do wieczora degustować wina i korzystać ze wszystkich przygotowanych atrakcji. Tak będzie w sobotę 12 sierpnia w Zamościu, gdzie po raz czwarty organizowany jest Festiwal Zamojskie Winogranie.
Plac zabaw jest gotowy, boisko do plażowej siatkówki także, molo zostało wyremontowane. Ale w strefie sportu, zabawy i relaksu nad zalewem miejskim w Zamościu ma powstać coś jeszcze. Tyle że już po sezonie.
Wystarczyło kilka, góra kilkanaście minut ulewy z bardzo silnym deszczem, by po burzach, które w poniedziałek po południu przeszły nad powiatem zamojskim, strażacy mieli mnóstwo wezwań na interwencje.
Trzeba ich zebrać minimum 300, by złożyć projekt uchwały, który później trafi pod obrady Rady Miasta Zamość. Lewica rozpoczyna zbiórkę podpisów. Chce, aby miasto znalazło w swoim budżecie pieniądze na leczenie niepłodności metodą in vitro.
Już sama nazwa tego wydarzenia wskazuje, że zabawa może być niezła. W sobotę, 22 lipca na boisku przy świetlicy w Jatutowie pod Zamościem odbędzie się po raz piąty „Ludowe spotkanie z zaśpiewem i przytupem”.
Oferentów było dwóch. Obaj zmieścili się w budżecie. Wybrany został tańszy. Już wiadomo, kto zajmie się remontem holu Zamojskiego Domu Kultury.
Afrykańskie upały, które od kilku dni panują w Polsce, w poniedziałek nie odpuszczą. Kolejne dni mogą przynieść delikatne ochłodzenie.