![AdBlock](https://cdn01.dziennikwschodni.pl/media/user/adblock-logos.png)
![](https://cdn01.dziennikwschodni.pl/media/news/2023/2023-02/71ea37a589e988b1157707ea6ae16b6f_std_crd_830.jpg)
Cztery wizyty studyjne w placówkach medycznych w Lublinie. Wszystko po to by podnosić umiejętności organizacyjne w zakresie opieki medycznej nad osobami niesamodzielnymi.
![AdBlock](https://cdn01.dziennikwschodni.pl/media/user/adblock-logos.png)
Centrum Wolontariatu w Lublinie wspólnie ze Stowarzyszeniem Solidarności Globalnej gości medyków z Caritas Diecezji Samborsko-Drohobyckiej, którzy pracują w szpitalu rehabilitacyjnym w Drohobyczu.
- Szpital powstał z inicjatywy Caritas, przy wsparciu lubelskiego środowiska biznesowego oraz naszych stowarzyszeń. Placówka medyczna wypełnia istotną rolę w objętej wojną Ukrainie – informuje Justyna Orłowska z Centrum Wolontariatu w Lublinie. I dodaje: - Trafiają do niej osoby ranne w wyniku działań wojennych, wymagające całodobowej opieki i rehabilitacji, a nie kwalifikujące się już, ze względu na duże obłożenie do pozostania w szpitalach państwowych.
Medycy, którzy w poniedziałek przyjechali do Lublina wezmą udział w szeregu szkoleń, warsztatów i wizyt studyjnych w placówkach medycznych. Przez pięć dni odwiedzą m.in. Hospicjum im. Małego Księcia, Środowiskowy Dom Samopomocy „Roztocze” i Dom Pomocy Społecznej „Kalina”.
Szkolenie odbywa się dzięki środkom z projektu finansowanego w ramach programu „Rita- Przemiany w Regionie”.
![e-Wydanie](https://cdn01.dziennikwschodni.pl/media/public/dziennikwschodni.pl/e-wydanie-artykul.png)