Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Widziałeś zdarzenie, którym chciałbyś się z nami podzielić? Masz dla nas informacje, zdjęcie lub wideo? Czekamy na Twoją wiadomość.
Wypełnij formularz poniżej, dzięki któremu Twoje materiały trafią do naszej redakcji, albo - jeśli wolisz - napisz na adres alarm24@dziennikwschodni.pl. Możesz redagować z nami naszą stronę!
Pod koniec marca opisaliśmy na naszych łamach fatalny stan latarni na osiedlu Garbarskim w Lubartowie. Mieszkańcy zaalarmowali nas, że niektóre metalowe słupy są tak skorodowane, że u ich podstawy utworzyły się duże dziury. – Tak naprawdę, to strach chodzić koło tych latarni – mówił wówczas pan Robert, mieszkaniec jednego z bloków przy ul. 3 Maja.
– Nasza rodzina została postawiona w bardzo trudnej sytuacji – mówi Henryk Boguta, mieszkaniec Niedrzwicy Kościelnej-Kolonia, który obawia się, że w związku z budową drogi S19 nie będzie mógł normalnie żyć.
Od połowy marca Powiatowy Urząd Pracy w Puławach nie przyjmuje interesantów. Osoby, które chcą się zarejestrować muszą to zrobić zdalnie - przez internet. Nie wszyscy jednak dają sobie z tym radę. Jeden z kłopotów udało się rozwiązać po naszej interwencji.
- Nocna opieka nie istnieje! Wróciłem do domu z niczym – oburza się nasz Czytelnik. Mężczyzna choruje na astmę. Po tym jak dostał silnych duszności, a leki od lekarza rodzinnego nie działały, chciał skorzystać z pomocy w ramach nocnej opieki. Próbował w trzech punktach, bez skutku.
Na zmianę zasad dotyczących samochodów hybrydowych w Strefie Płatnego Parkowania skarży się jeden z naszych Czytelników. Dziwi go, że posiadaczom nowszych pojazdów może być trudniej o tańszy abonament niż właścicielom samochodów kilkuletnich. Ratusz odpowiada: takie są normy.
Przed granicznymi szlabanami w Dorohusku od tygodnia koczują setki Ukraińców. Nie mają wody, toalet, śpią pod gołym niebem na bagażach. Z braku środków transportu nie mogą przedostać się do swojego kraju.
Zwrotu pieniędzy za bilety okresowe lub przedłużenia ich ważności oczekuje część osób, które przestały korzystać z komunikacji przez epidemię koronawirusa. – Proponujemy skierowanie do nas wniosku z uzasadnieniem – radzi Zarząd Transportu Miejskiego, ale nie deklaruje, jak rozpatrzy te wnioski.
Kontrolerzy biletów zostali wysłani na przystanki, aby liczyli pasażerów w pojazdach. – W ogóle nie powinniśmy wychodzić – obrusza się Czytelnik przedstawiający się jako jeden z kontrolerów. – Wiarygodność tej informacji jest wątpliwa – komentuje ZTM, chociaż… przyznaje, że takie liczenie rzeczywiście się odbywa.
Recepta „puszczana” przez zakratowane okno przychodni. Filmik, na którym ukazany został taki właśnie „sposób” kontaktowania się z pacjentami, przysłał nam jeden z naszych Czytelników. – Moim zdaniem pielęgniarka nie zrobiła nic złego – komentuje sytuację Jadwiga Gliniewicz z przychodni w Kraśniku, w której miało dojść do opisanej sytuacji.
Mieszkanka Lubartowa oskarża spółdzielnię mieszkaniową o zbyt radykalne cięcia. Ta broni się, że działa na wniosek innych mieszkańców oraz zgodnie z przepisami. Urząd Miasta rozpoczął kontrolę.