W Zespole Szkół w Chodlu już od dwóch lat odbywają się spotkania z ciekawymi ludźmi w ramach akcji „Ciekawi ludzie, ludzie sukcesu”. W ramach spotkań szkołę odwiedzają wybitni ludzie, którzy dzięki swojej ciężkiej pracy czy inteligencji osiągnęli życiowy sukces.
Dotychczas szkołę odwiedzili chorąży Paweł Konarski – uczestnik misji pokojowej w Iraku, Karolina Michalczuk – mistrzyni świata w boksie, Tomasz Iwanek – mistrz świata w karate tradycyjnym, Maciej Bancer – mistrz świata w trójboju siłowym.
Duże zainteresowanie młodzieży udowadnia, że spotkania są ciekawymi lekcjami patriotyzmu oraz kształtują postawy sportowe i społeczne. Udowadniają one, że warto się uczyć, uparcie dążyć do wyznaczonego celu, rezygnować z nijakości na rzecz prawości.
Spotkania są też dla Zespołu Szkół w Chodlu doskonałym momentem na promocję szkoły w lokalnym środowisku. Pozwalają przybliżyć młodzieży gimnazjalnej ofertę naszej szkoły, zapoznać się z panującym tu klimatem oraz bazą dydaktyczną.
Drugiego grudnia 2009 roku szkołę odwiedzili trener i piłkarze Klubu Sportowego Motor Lublin. W spotkaniu oprócz młodzieży z Zespołu Szkól w Chodlu uczestniczyli także gimnazjaliści z Chodla i Poniatowej.
Spotkanie rozpoczęło się od meczu towarzyskiego pomiędzy piłkarzami klubu a uczniami szkoły, którym udało się strzelić aż trzy gole! Ostateczny wynik meczu to 3:1 (0:1) dla Zespołu Szkół w Chodlu. Bramki zdobyli: dla gości Michał Maciejewski, a dla szkoły Kamil Pietroń (2) i Krystian Krasucki (1).
Drugą część spotkania stanowił wywiad przeprowadzony przez uczennice szkoły z trenerem i piłkarzami. Pierwsza część pytań była skierowana do trenera drużyny Mirosława Kosowskiego. Uczniowie chcieli wiedzieć między innymi, która z funkcji pełnionych przez niego dotychczas była najtrudniejsza, a która dawała mu najwięcej satysfakcji.
Trener podkreślił, że dużo radości przynosiła mu praca nauczyciela wychowania fizycznego – jednocześnie interesująca i trudna, jednak zdecydowanie najwięcej satysfakcji daje mu praca trenera klubu piłkarskiego.
Następna grupa pytań została skierowana do piłkarzy. Uczniów interesowało przede wszystkim to, jak można zostać dobrym zawodnikiem oraz jak pogodzić obowiązki szkolne i sport. Piłkarze podkreślali, że zawsze priorytetem powinna być nauka, natomiast sport stawiali na drugim miejscu.
W swojej wypowiedzi podkreślili oni, że w życiu warto być dobrym piłkarzem, trenerem oraz człowiekiem.
Następnie przyszedł czas na upominki. Każdy z gości został obdarowany symbolicznym upominkiem, zaś gimnazjaliści otrzymali folder z ofertą edukacyjną szkoły. Goście zorganizowali konkurs dla uczniów, który miał wyłonić najlepszego zawodnika odbijającego piłkę głową.
Uczestniczyli w nim zarówno gimnazjaliści jak i uczniowie Zespołu Szkół. Najlepszy okazał się uczeń klasy II TB Krystian Krasucki, któremu udało się odbić piłkę aż 63 razy!
Spotkanie nie mogło zakończyć się bez rozdania autografów. O tym jak bardzo było ciekawe świadczy fakt, że uczniowie bardzo niechętnie żegnali wyjątkowych gości.