Eksperci NCBR zapraszają na wyjątkowe warsztaty 27 czerwca do Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego.
27 czerwca w Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym, odbędzie się spotkanie z cyklu NCBR dla Firm - wsparcie przedsiębiorców z POIR (Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój). Przedstawiciele regionalnych firm i jednostek naukowych będą mieli możliwość uzyskania praktycznej wiedzy jak zdobyć dofinansowanie z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju na realizację innowacyjnych projektów.
Przedsiębiorcy z lubelskiego chętnie korzystają z dofinansowania z NCBR. Tylko w latach 2016-2018 z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, o którym mowa na spotkaniach, projekty z województwa otrzymało dofinansowanie rzędu niemal 400 milionów złotych. Wśród przedsiębiorstw z regionu, które już skorzystały z Funduszy Europejskich jest firma Accrea, która dzięki dofinansowaniu z NCBR stworzyła Inteligentne, lekkie ramię robotyczne, zintegrowane z wózkiem inwalidzkim, dla osób cierpiących na niedowład kończyn.
W ramach konkursu „Szybka Ścieżka” przedsiębiorcy mogą otrzymać od kilkuset tysięcy do kilkudziesięciu milionów złotych dofinansowania na działalność rozwojową i wspieranie innowacyjnych projektów biznesowych. Starać się mogą o nie zarówno duże firmy jak i start-upy, które realizują innowacyjne projekty, polegające na opracowaniu nowej lub rozwojowi już istniejącej technologii. Beneficjenci mogą liczyć na dofinansowanie 80 procent ich projektu. Pozostałe 20 procent musi pochodzić ze środków własnych. W tym roku nowością jest możliwość udziału w konkursie nie tylko samych firm, ale także konsorcjów przedsiębiorców i jednostek naukowych.
Cały budżet tegorocznej edycji Programu Szybka Ścieżka prowadzonego przez NCBR to aż 2,25 miliarda złotych!
Zapraszamy przedsiębiorców i naukowców z regionu, którzy planują realizację prac badawczo-rozwojowych na spotkanie NCBR dla Firm. Składają się ono z dwóch części: informacyjnej i warsztatowej. W jego trakcie eksperci NCBR prezentują możliwości uzyskania dofinansowania na wprowadzenie nowatorskich rozwiązań lub udoskonalenie już istniejących produktów lub usług. Przedstawiane są zasady udziału i kryteria oceny w konkursach NCBR finansowanych z Programu Inteligentny Rozwój. Przedsiębiorcy mają również możliwość odbycia indywidualnych spotkań z ekspertami, w trakcie których mogą przeanalizować założenia swojego pomysłu i uzyskać porady dotyczące przygotowania projektu B+R.
Eksperci NCBR prezentują konkretne przykłady innowacyjnych projektów dofinansowanych z POIR.
Spotkania dla przedsiębiorców oraz jednostek naukowych realizowane są w całej Polsce od 2018 roku. Do tej pory odbyło się ich blisko 60. Przed nami kolejne!
Na spotkaniu NCBR dla Firm każdy przedsiębiorca może dowiedzieć się, jak dobrze zaplanować projekt B+R, na co ma prawo przeznaczyć uzyskane z NCBR dofinansowanie, jak wdrażać rezultaty projektu czy poznać zasady uzyskiwania i rozliczania dofinansowania.
Szczegółowy program spotkania NCBR dla Firm. Wsparcie przedsiębiorców z POIR, oraz formularz rejestracyjny można znaleźć na stronie www.NCBRdlaFirm.pl. Spotkania są bezpłatne.
Kontakt dla mediów : izabela.lewandowska@ncbr.gov.pl
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) jest agencją wykonawczą Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Od ponad 10 lat Centrum łączy świat nauki i biznesu, tworząc odpowiednie warunki do prowadzenia prac badawczo-rozwojowych. Poprzez współfinansowanie procesów B+R wspiera rodzimych przedsiębiorców, istotnie zmniejszając ich ryzyko biznesowe towarzyszące wdrażaniu przełomowych projektów badawczych. Misją NCBR jest realizacja zadań służących społecznemu i gospodarczemu rozwojowi Polski oraz rozwiązywanie konkretnych cywilizacyjnych problemów jej mieszkańców. NCBR pełni funkcję Instytucji Pośredniczącej w programach operacyjnych: Inteligentny Rozwój oraz Wiedza Edukacja Rozwój. Realizuje także szereg programów krajowych i międzynarodowych, a także projekty związane z bezpieczeństwem i obronnością państwa.
Z rocznym budżetem na prace B+R rzędu miliarda euro NCBR jest obecnie największym w kraju i regionie ośrodkiem wspierania rozwoju nauki i gospodarki.
Więcej informacji na stronie ncbr.gov.pl
https://gde-default.hit.gemius.pl/hitredir/id=zC6VH3CmyUdRtkh7qvGLTKdCLW7UvkLVqdJ1T5AMBoD.Z7/fastid=exiqidznmrvqjvmjsxpgoktbzuoe/stparam=pldhglgkkt/nc=0/gdpr=0/gdpr_consent=/url=