Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Artykuły zewnętrzne

1 lutego 2024 r.
11:14

Jakie usprawnienia daje zabudowa samochodowa?

0 0 A A

Jeśli prowadzisz własną firmę, której profil działalności wymaga częstego przewozu różnego rodzaju towarów, z pewnością wiesz, jak ważny jest odpowiedni skład zabudowy busa. Praktyka pokazuje, że większość pojazdów bazujących na firmowym wyposażeniu nie radzi sobie najlepiej z logistyką, jeśli chodzi o specjalistyczne wyposażenie. Aby poradzić sobie z tym problemem, zdecyduj się na profesjonalną zabudowę samochodową. Z czego składa się taka zabudowa i dlaczego warto ją wybrać?

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Z czego składa się zabudowa samochodu dostawczego?

Zabudowy pojazdów specjalnego przeznaczenia to specjalne konstrukcje modułowe pozwalające zoptymalizować dostępną przestrzeń załadunkową. Dzięki nim możliwy jest wygodny transport dużej ilości towaru bez ryzyka uszkodzenia poszczególnych jego partii lub pomieszania się ich albo zagubienia podczas jazdy. Do podstawowych elementów zabudowy busa zalicza się przede wszystkim regały wyposażone w wytrzymałe półki oraz pasy transportowe, ale w rzeczywistości możliwości jest znacznie więcej.

Typowa zabudowa ścienna może być uzupełniona o różnego rodzaju infrastrukturę dopasowaną do potrzeb konkretnej działalności. Doskonałym przykładem dostawcy zabudowy specjalnej jest firma GEMA Poland, która w samochodach swoich klientów montuje takie rozwiązania, jak np.:

  • boxy i kuwety warsztatowe na drobne elementy;
  • blaty robocze umożliwiające wykonywanie prac manualnych bezpośrednio w samochodzie;
  • uchwyty na sprzęt specjalistyczny, np. kable, elektronarzędzia;
  • szyny aluminiowe do montażu skrzyń narzędziowych;
  • rozkładane imadło lub platformę na kompresor.

Specjaliści z firmy GEMA przygotowują każdy projekt indywidualnie, z uwzględnieniem wytycznych tak, aby zabudowa wykorzystywała całą wolną przestrzeń. Jeśli wiesz, co jest ważnym elementem zabudowy busa w przypadku Twojej firmy, dany element może zostać wykonany na zamówienie.

Co daje zabudowa busa?

Zabudowa specjalna to znacznie więcej niż tylko profesjonalny wygląd kabiny. Przemyślane rozwiązania stwarzają ergonomiczne środowisko pracy, które pozwala na usprawnienie wykonywanych prac oraz zwiększenie wolumenu obsługiwanych zamówień. Dzięki niej Twoja firma szybciej pracuje i więcej zarabia. Co sprawia, że warto zainwestować z zabudowę profesjonalnego dostawcy?

Zwiększona odporność na uszkodzenia

Zabudowa chroni przed zarysowaniami oraz innymi uszkodzeniami przestrzeni transportowej. Wytrzymałe elementy sprawdzają się przez długie lata, są bezawaryjne, a dzięki modułowej konstrukcji łatwo je rozbudować o kolejne części.

Ochrona ładunku

Zabudowa ścienna okazuje się nieoceniona do zabezpieczenia ładunku podczas jazdy. Przemyślane rozwiązania umożliwiają unieruchomienie ładunku, dzięki czemu dotrze on w nienaruszonym stanie do celu. Jest to szczególnie istotne w przypadku drobnych elementów, które mogą pogubić się po drodze, ale też kosztownego ekwipunku, np. specjalistycznej aparatury pomiarowej wartej wiele tysięcy złotych.

Większy komfort użytkowania pojazdu

Poszczególne elementy zabudowy wyposażane są w rozwiązania ułatwiające załadunek i rozładunek towaru. W przypadku rozwiązań firmy GEMA są to np. kompozytowe spody szuflad oraz półki zapobiegające przemieszczaniu się ładunku, regulowane separatory w szufladach czy możliwość zastosowania specjalnych paneli, które zakrywają zawartość szuflad i półek przed wzrokiem osób trzecich. Idealny porządek pozwala też na zachowanie zadbanego wyglądu wnętrza pojazdu.

Warto pamiętać, że oczekiwania firm są różne w zależności od branży. Do zabudowy kurierskiej stosuje się inne rozwiązania, niż w przypadku firm monterskich, instalacyjnych lub remontowych. Kluczowe znaczenie w doborze rozwiązań ma spersonalizowane podejście do projektu oraz elastyczność.

Jak prawidłowo wybrać elementy zabudowy?

Klasyczna zabudowa może kojarzyć się ze stalowymi półkami na całej przestrzeni ścian kabiny. Dzisiaj stosuje się jednak nowocześniejsze rozwiązania, które zapewniają wygodę korzystania oraz pozwalają na zmniejszenie kosztów prowadzenia działalności.

Aluminiowy szkielet zabudowy

Wykorzystanie anodyzowanego aluminium pozwala znacząco zredukować masę zabudowy, a przez to odciążyć pojazd i obniżyć spalanie nawet o 0,5 litra na każde przejechane 100 km. Jednocześnie aluminium wyróżnia się wytrzymałością zbliżoną do stali, a dzięki procesowi eloksalacji staje się ono bardziej odporne na działanie warunków atmosferycznych.

Kompozytowe półki i spody szuflad

Wykorzystanie specjalnych polimerów daje wiele korzyści. Są one odporne na uszkodzenie, łatwe do uszkodzenia w czystości i eliminują konieczność korzystania z nieestetycznych i niepraktycznych mat gumowych. Taka zabudowa sprawdzi się wszędzie tam, gdzie przestrzeń bagażowa jest poddawana znacznym obciążeniom i konieczna staje się niezawodność.

Zarządzaj przestrzenią ładunkową dzięki zabudowie firmy GEMA Poland

Profesjonalna zabudowa samochodowa znajduje zastosowanie wszędzie tam, gdzie liczy się wygodna jazda i możliwość przewozu dużej ilości specjalistycznego ładunku. Jeśli szukasz sprawdzonych rozwiązań dopasowanych do modeli TGE marki MAN, zajrzyj na: https://gemapoland.pl/zabudowa-samochodowa/man/. Zabudowy samochodów firmy GEMA Poland to rezultat ponad 30-letniej praktyki i współpracy z przedsiębiorcami z wielu różnych branż. Postaw na współpracę z profesjonalistami, opatentowane rozwiązania i indywidualne podejście do klienta.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Sygnatariusze listu intencyjnego. Intencją jest odbudowa polskich zdolności do produkcji materiałów wybuchowych, w tym prochów strzelniczych
zbrojenia

Polska potrzebuje własnego prochu do amunicji. Pomoże Grupa Azoty

Grupa Azoty będzie współpracowała z Polską Grupą Zbrojeniową, Mesko oraz Agencją Rozwoju Przemysłu. Celem jest rozwój bazy surowcowej i zdolności do produkcji polskiej amunicji. Docelowo chodzi o budowę fabryki nitrocelulozy.

U zbiegu ulicy Nałęczowskiej i alei Kraśnickiej może stanąć 70-metrowy wieżowiec

Ma być najwyższym wieżowcem w Lublinie. Będą negocjacje z inwestorem

U zbiegu Nałęczowskiej i Kraśnickiej może stanąć 70-metrowa wieża - najwyższy budynek mieszkalny na Lubelszczyźnie. Żeby go postawić konieczne będą zmiany planistyczne, bo tak wysokie obiekty w tym miejscu Lublina nie były przewidziane. Co miasto chce uzyskać za ewentualną zgodę? Lista życzeń jest długa.

Torby, na które czekają organizatorzy akcji nie muszą być nowe, ale powinny być w dobrym stanie. Najmilej widziane są te duże, ale tak naprawdę także mniejsze również się przydadzą
Zamość

Wędrujące, używane torby na prezenty. Masz na zbyciu? Oddaj

Z ciekawą inicjatywą wyszła Zamojska Akademia Kultury. Zachęca mieszkańców do przekazywania używanych, ale jeszcze w dobrym stanie toreb na prezenty. Będą w nie pakowane upominki dla potrzebujących.

Powiat puławski ma już projekt budżetu na przyszły rok. Na inwestycje tym razem przeznaczy 37 mln zł, z czego lwia część trafi na drogi oraz dokończenie siedziby puławskiej PSP
Puławy
galeria

Nowy budżet mniejszy od starego. Połowa wydatków trafi na oświatę

Radni powiatu puławskiego otrzymali już projekt budżetu na 2025 rok. Przyszłoroczne dochody mają spaść z ponad 250 do niecałych 240 mln zł. Cięcie czekają również wydatki, zwłaszcza te na inwestycje. Najwięcej pieniędzy pochłonie oświata i wychowanie.

Niedoceniany zawód, choć jakże ważny. „Ludzie kojarzą nas z rozdawaniem darów”
galeria

Niedoceniany zawód, choć jakże ważny. „Ludzie kojarzą nas z rozdawaniem darów”

Dzisiaj obchodzimy Dzień Pracownika Socjalnego. To okazja do uhonorowania najbardziej zasłużonych oraz podjęcia dyskusji o zmianach, których potrzebują osoby wykonujące ten zawód.

Tysiące ludzi bez czystej wody. Sanepid potwierdza skażenie mikrobiologiczne
zdrowie

Tysiące ludzi bez czystej wody. Sanepid potwierdza skażenie mikrobiologiczne

Kilka tysięcy mieszkańców prawobrzeżnej części gminy wiejskiej Puławy obecnie pozbawiona jest wody pitnej z wodociągu. Sanepid potwierdza skażenie na ujęciu w Gołębiu, które zaopatruje sześć miejscowości. Samorząd udostępnia mieszkańcom wodę w butelkach.

"Warunek cudu" na Targowej – mozaika przypomina żydowską historię Lublina
Lublin
galeria

"Warunek cudu" na Targowej – mozaika przypomina żydowską historię Lublina

Na ścianie budynku przy ul. Targowej w Lublinie powstała mozaika „Warunek cudu”. Dzieło autorstwa Ingi Levi nawiązuje do żydowskiego dziedzictwa tej części miasta, przypominając o historycznym znaczeniu ulicy dla społeczności żydowskiej.

Rolnik wciągnięty przez rozdrabniacz słomy. Wezwano ratowniczy śmigłowiec
wypadek

Rolnik wciągnięty przez rozdrabniacz słomy. Wezwano ratowniczy śmigłowiec

Do tego nieszczęśliwego wypadku doszło wczoraj w Trzebieszowie Pierwsyzm w powiecie łukowskim. 37-letni rolnik obsługiwał rozdrabniacz słomy. W pewnym momencie znalazł się zbyt blisko podajnika. Na miejsce wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Edyta Majdzińska najprawdopodobniej będzie dalej prowadzić MKS FunFloor Lubin

Edyta Majdzińska (MKS FunFloor Lublin): Wierzę w kierunek mojej pracy i wierzę w ten zespół

Przedwczesne odpadnięcie z europejskich pucharów najprawdopodobniej nie wywoła burzy w MKS FunFloor. Wydaje się, że Edyta Majdzińska przetrwa ten okres niepokoju.

Kilka lat temu kino Bajka było popularnym miejscem spotkań studentów. Jak jest teraz - zapytaliśmy jego właściciela
magazyn
galeria

Jak radzi sobie lubelskie kino Bajka? "Nie wiem czy przetrwamy"

Po zakończeniu pandemii koronawirusa właściciele kin zauważają zmiany w preferencjach widzów dotyczących sposobu oglądania filmów. Czy mieszkańcy Lublina chętnie odwiedzają lokalne kina? Jak właściciele radzą sobie w nowej rzeczywistości? O sytuacji kina „Bajka” w Lublinie opowiedział nam Waldemar Niedźwiedź.

Jakie zadaszenie tarasu wybrać aby połączyć funkcjonalność i styl?

Jakie zadaszenie tarasu wybrać aby połączyć funkcjonalność i styl?

Zadaszenie tarasu to praktyczne rozwiązanie, które pozwala cieszyć się przestrzenią na świeżym powietrzu niezależnie od pogody. Odpowiednio dobrane chroni przed słońcem, deszczem oraz zapewnia prywatność. W tym artykule przyjrzymy się inspiracjom, jakie można wykorzystać przy wyborze zadaszenia tarasu.

Zbadaj piersi jeszcze dziś. Sprawdzamy, gdzie i kiedy zaparkuje mammobus

Zbadaj piersi jeszcze dziś. Sprawdzamy, gdzie i kiedy zaparkuje mammobus

Nowotwór piersi jest najczęstszą przyczyną przedwczesnej śmierci wśród polskich kobiet. Kluczem do zdrowia jest m.in. regularna mammografia. Będzie ją można zrobić w mobilnym gabinecie, który właśnie przejeżdża przez nasz region.

Czym są kampery i jak działają?

Czym są kampery i jak działają?

Kampery to specjalnie zaprojektowane pojazdy, umożliwiające komfortowe podróżowanie i nocowanie w różnych miejscach. Ich unikalna konstrukcja łączy funkcje samochodu z przestrzenią mieszkalną.

Niezwykły duet – Smolik//Kev Fox w Świdniku
koncert
22 listopada 2024, 18:00
film

Niezwykły duet – Smolik//Kev Fox w Świdniku

Smolik//Kev Fox to eklektyczny i wymykający się jasno określonym ramom duet Andrzeja Smolika – znakomitego polskiego producenta i Keva Foxa brytyjskiego songwrittera, który w najbliższy piątek zagra w Świdniku.

Będzie ślisko. Noga z gazu

Będzie ślisko. Noga z gazu

Będzie ślisko na drogach. Oblodzenie pojawi się w całym regionie.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium