Zauważyliśmy, że coraz więcej osób włącza do swojej codziennej rutyny irygatory, zwany także irygatorem doustnym. Jak musimy zacząć? Czy naprawdę go potrzebuję? Jak wybrać? Czy to jest warte tych pieniędzy? Te pytania utkwiły nam w głowie i postanowiliśmy każdemu na nie odpowiedzieć. Po przeprowadzeniu badań testowaliśmy kilka najpopularniejszych urządzeń przez kilka tygodni i oto nasze zdanie na ten temat.
Co zauważyliśmy po pierwszym tygodniu stosowania irygatora?
Ogólnie biorąc, to doświadczenie miało pozytywny wpływ na moją codzienną rutynę stomatologiczną. Na początku nie spodziewałam się wiele, ale już po pierwszym zastosowaniu zauważyłam znaczną poprawę. Nie miałam pojęcia, że w różnych miejscach znajdował się osad, który był przyczyną nieświeżego oddechu, ale po kilku pierwszych dniach zniknął, a moje zęby były bardziej czyste niż wcześniej. W porównaniu z tradycyjnymi nitkami, szczoteczkami międzyzębowymi, a nawet elektrycznymi szczotec zkami do zębów, irygator STORMO wyróżnia się zdolnością delikatnego i skutecznego czyszczenia trudno dostępnych miejsc bez powodowania dyskomfortu.
Testowanie irygatora STORMO: odkrywamy korzyści
Bez względu na to, jakiego urządzenia używałam w pierwszym tygodniu, wrażenia były dość podobne, ponieważ musiałam nauczyć się podstawowych technik. Woda pryskała, proces czyszczenia był wolniejszy i trochę brudny. Niektóre urządzenia nie miały zbyt wielu trybów rozpylania do wyboru i miałam wrażenie, że ciężko było znaleźć ten właściwy, bo zęby były na początku wrażliwe. Na następny tydzień zauważyłam, że niektóre urządzenia nie mają wystarczającej mocy do czyszczenia ciasnych przestrzeni, mały zbiornik na wodę wymaga
ponownego uzupełniania, co przedłuża proces czyszczenia, a konstrukcja produktu może
sprawić, że całe doświadczenie będzie niewygodne. Osobiście najlepsze wrażenia zrobił na mnie irygator STORMO. Żadne inne urządzenie bezprzewodowe nie posiadało dużego zbiornika na wodę, który pozwoliłby mi dokończyć czyszczenie za jednym napełnieniem. 5 regulowanych ustawień nacisku było nieocenionych w pierwszym tygodniu czyszczenia, posiada nawet tryb dla dzieci. Teraz nie muszę przypominać córce o czyszczeniu zębów, miłą chęcią używa irygator. Jest również wodoodporny i bezpieczny w użyciu. Co więcej, STORMO sprawiało wrażenie urządzenia najwyższej jakości, mimo że znajdowało się w średnim przedziale cenowym, więc wartość produktu znacznie przewyższała resztę innych.
Najważniejsze zalety irygatorów
Niezależnie od tego, czy chcesz usprawnić codzienną pielęgnację jamy ustnej, czy znaleźć delikatniejszą alternatywę dla nitki do zębów, zrozumienie zalet irygatorów wodnych może pomóc Ci w podjęciu świadomej decyzji.
-
Polepszenie higieny jamy ustnej: Irygatory bardzo skutecznie usuwają płytkę nazębną i resztki jedzenia. Badania wykazały, że mogą irygatory mogą być skuteczniejsze niż tradycyjna nić dentystyczna w walce z zapaleniem i chorobami dziąseł. Pulsująca woda dociera do miejsc, w których często nie dociera nić dentystyczna, zapewniając dokładniejsze czyszczenie.
-
Delikatny dla dziąseł: Wiele osób uważa, że tradycyjne czyszczenie nicią dentystyczną jest ostre, co prowadzi do krwawienia dziąseł i dyskomfortu. Irygatory są delikatne i rzadziej powodują podrażnienia dziąseł. Dzięki temu są doskonałym wyborem dla osób z wrażliwymi dziąsłami lub po zabiegach stomatologicznych.
-
Łatwe w użyciu: Używanie irygatora jest proste i mniej wymagające od techniki w porównaniu do używania nić dentystyczną. Ta prostota zachęca do bardziej konsekwentnego stosowania, szczególnie wśród dzieci, osób starszych. Idealnie pasuje do aparatu ortodontycznego i prac dentystycznych: Irygatory są szczególnie korzystne dla osób noszących aparat ortodontyczny, mosty, implanty i korony. Strumień wody może ominąć aparaty ortodontyczne i prace stomatologiczne skuteczniej niż tradycyjna nić dentystyczna, utrzymując te obszary w czystości i usunąć płytkę nazębną.
-
Poprawia zdrowie dziąseł: Regularne używanie Irygatora może poprawić zdrowie dziąseł. Działanie wody stymuluje przepływ krwi do dziąseł, poprawiając ogólny stan zdrowia dziąseł i potencjalnie zmniejszając ryzyko chorób przyzębia. Zmniejsza nieświeży oddech: Skutecznie usuwa cząsteczki jedzenia i usuwa płytkę nazębną, irygatory pomagają zmniejszyć nieświeży oddech. Oczyszczają obszary, które często są wylęgarnią bakterii odpowiedzialnych za nieświeży oddech.
Wybór odpowiedniego irygatora wodnego
Wybierając wodne oko, pamiętaj o pięciu ważnych wskazówkach:
-
Ustawienia ciśnienia: Wybierz model z wieloma ustawieniami ciśnienia, aby znaleźć najbardziej komfortowy i efektywny poziom dla siebie. Poszukaj mocniejszych urządzeń, ponieważ niektóre produkty o niższej jakości mogą nie mieć wystarczającej mocy, aby skutecznie czyścić.
-
Rozmiar zbiornika na wodę: Większy zbiornik oznacza rzadziej trzeba będzie napełniać go podczas użytkowania, co może być wygodniejsze i oszczędzać czas. Urządzenia bezprzewodowe i urządzenia stacjonarne. Modele bezprzewodowe zapewniają przenośność i doskonale nadają się do podróżowania, natomiast modele stacjonarne zazwyczaj oferują więcej funkcji i większy zbiornik na wodę.
-
Opcje dysz: Niektóre modele są wyposażone w różne dysze przeznaczone do konkretnych potrzeb, takie jak końcówki ortodontyczne lub końcówki do płytki nazębnej. Opinie klientów: Jeśli chodzi o wybór odpowiedniego irygatora, opinie klientów mogą być bezcenne. Zawsze dobrze jest sprawdzić, czy wybrany produkt nie ma jakichś większych wad.
Czy było warto?
Zdecydowanie byłam zaskoczona wynikami tego urządzenia. Po pierwsze, nie miałam pojęcia, że mimo dokładnej higieny jamy ustnej, w kilku miejscach między zębami utknęły mi zanieczyszczenia. Po drugie, testowałam urządzenia Philipsa, Waterpik, STORMO i COSLUS i nie spodziewałam się, że znane marki niekoniecznie mają lepsze produkty. Jak w przypadku każdego urządzenia do pielęgnacji jamy ustnej, kluczem jest konsystencja. Gorąco polecam spróbować samemu i włączyć do swojej codziennej rutyny. Istnieją zarówno krótko-, jak i długoterminowe korzyści, które pozwolą Ci zaoszczędzić czas, pieniądze i wysiłki związane z późniejszymi problemami stomatologicznymi.