Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Artykuły zewnętrzne

27 marca 2024 r.
14:25

Rozbudź w dziecku miłość do natury – poprzez domowy wylęg piskląt

0 A A

Kreatywność, empatia, łatwość radzenia sobie z problemami, spokój, uszanowanie natury i otaczającego nas świata – to wszystko chcielibyśmy zaszczepić naszym dzieciom, by radziły sobie jak najlepiej gdy dorosną. Czy plastikowe zabawki, jakie one by nie były, są w stanie zastąpić naturalne bodźce? Na pewno nie!

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Wylęg kurczaczków z jajek to fenomen natury, który zachwyca dorosłych i który kochają małe dzieci. Możemy całą rodziną, na wiosnę, u nas w domu samodzielnie przeprowadzić lęgi. Nakładać jaja lęgowe, prześwietlać je, by w 8 dniu zobaczyć jak w surowym jajku budzi się bijące serduszko pisklaczka.By wkońcu w 21 dniu patrzeć, jak pęka skorupka i wyskakują piękne, łaknące życia kurczęta. Inkubacja krok po kroku to coś, co powinniśmy zrobić z naszymi dziećmi.

W dzisiejszych czasach, coraz więcej rodzin decyduje się na zaangażowanie dzieci w proces inkubacji jaj kurzych. To fascynujące doświadczenie, które nie tylko dostarcza emocji, ale również pełni funkcję edukacyjną. W tym artykule przyjrzymy się bliżej korzyściom wynikającym z inkubacji jaj z udziałem dzieci oraz jak wpływa to na ich rozwój.

Inkubator do jaj kurzych - co to jest?

Wylęgarka, czyli Inkubator do jaj kurzych. Jest to urządzenie, które naśladuje warunki lęgowe, czyli kurę kwokę, umożliwiając tym samym rozwój zarodka w jajku. Kontrolowane parametry takie jak temperatura i wilgotność pozwalają na przeprowadzenie procesu inkubacji. Inkubatory do jaj domowego użytku są proste w obsłudze i niedrogie.

Inkubacja jaj dzień po dniu

Proces inkubacji jaj to kilka etapów, począwszy od układania jaj w inkubatorze, przez regularne obracanie ich, aż do momentu wylęgu. Trwa dla jaj kurzych dokładnie 21 dni.  Tak naprawdę nie trzeba poświęcać dużo czasu, by przeprowadzić lęgi, ponieważ inkubator robi wszystko za nas. Jednak codzienne doglądanie jajek w inkubatorze, wynika raczej z naszych potrzeb poznawczych, niż wymogu samego procesu .

Więcej o inkubacji jaj kurzych:https://fermo.pl/blog/post/domowa-inkubacja-jaj

Inkubacja jaj z dziećmi

Inkubacja jaj z dziećmi to nie tylko nauka o biologii, ale również wyjątkowa okazja do rozwijania ważnych umiejętności życiowych. Wrażenia, jakie funduje całej rodzinie samodzielna inkubacja, są nie do opisania. 

Nauka wytrwałości i cierpliwości

Oczekiwanie na wylęg piskląt wymaga cierpliwości i wytrwałości. Dzieci uczą się, że nie wszystko można osiągnąć natychmiastowo i że ważne jest trwanie w wysiłku pomimo trudności. Inkubacja trwa 3 tygodnie, nie da się tego procesu ani przyspieszyć ani zatrzymać – takie są siły natury.

Poznawanie natury i zasad otaczającego nas świata

Inkubacja jaj daje dzieciom okazję do zgłębiania tajemnic natury oraz zrozumienia procesu życiowego. Obserwowanie rozwoju zarodków uczy empatii i wrażliwości na potrzeby innych istot.

Czas spędzony z rodziną

Wspólne zaangażowanie w inkubację jaj, kreuje wyjątkowe momenty spędzone z rodziną. To doskonała okazja do budowania więzi i dzielenia się emocjami podczas oczekiwania na moment wylęgu. Inkubacja to 3 tygodniowy plan spędzania czasu Taty z dzieckiem pełen fascynacji i pozytywnych emocji.

Dbałość o szczegóły i odpowiedzialność

Dzieci wraz z rodzicami uczą się również dbałości o szczegóły i odpowiedzialności za powierzone im zadania. Regularna kontrola warunków inkubacji oraz dbałość o dobro zarodków to ważne lekcje życiowe.

Co czujemy, gdy lęgną się pisklęta

Moment, gdy pisklęta wylęgają się z jaj, jest niezwykle emocjonujący. Dzieci doświadczają wówczas uczucia radości i dumy z osiągnięcia sukcesu oraz związanego z nim połączenia z naturą.

Inkubacja to także problemy, które trzeba rozwiązać

Nie zawsze proces inkubacji przebiega gładko. Występują problemy, takie jak nieprawidłowe rozwijanie się zarodków, czy trudności w utrzymaniu odpowiednich warunków inkubacji. Jednakże, rozwiązywanie tych problemów jest doskonałą lekcją pokazującą dzieciom, jak radzić sobie w sytuacjach trudnych.

Co zrobić z pisklętami po wylęgu?

Po wylęgu, pisklęta wymagają opieki i odpowiednich warunków bytowania. Rodzina może zadecydować o dalszym losie piskląt, czy będą towarzyszyć im w hodowli, czy też zostaną przekazane np. Babci na wieś czy sąsiadowi.

Podsumowując, inkubacja jaj z dziećmi to nie tylko pasjonujące doświadczenie, ale również okazja do nauki wielu ważnych wartości i umiejętności życiowych. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu w proces inkubacji, dzieci uczą się empatii, wytrwałości oraz odpowiedzialności, co stanowi niezwykle cenny wkład w ich rozwój osobisty i społeczny. Otaczający nas świat pędzi jak oszalały, trudno złapać chwilę wytchnienia – może domowa inkubacja to także dobry pomysł dla nas?

 

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Sygnatariusze listu intencyjnego. Intencją jest odbudowa polskich zdolności do produkcji materiałów wybuchowych, w tym prochów strzelniczych
zbrojenia

Polska potrzebuje własnego prochu do amunicji. Pomoże Grupa Azoty

Grupa Azoty będzie współpracowała z Polską Grupą Zbrojeniową, Mesko oraz Agencją Rozwoju Przemysłu. Celem jest rozwój bazy surowcowej i zdolności do produkcji polskiej amunicji. Docelowo chodzi o budowę fabryki nitrocelulozy.

U zbiegu ulicy Nałęczowskiej i alei Kraśnickiej może stanąć 70-metrowy wieżowiec

Ma być najwyższym wieżowcem w Lublinie. Będą negocjacje z inwestorem

U zbiegu Nałęczowskiej i Kraśnickiej może stanąć 70-metrowa wieża - najwyższy budynek mieszkalny na Lubelszczyźnie. Żeby go postawić konieczne będą zmiany planistyczne, bo tak wysokie obiekty w tym miejscu Lublina nie były przewidziane. Co miasto chce uzyskać za ewentualną zgodę? Lista życzeń jest długa.

Torby, na które czekają organizatorzy akcji nie muszą być nowe, ale powinny być w dobrym stanie. Najmilej widziane są te duże, ale tak naprawdę także mniejsze również się przydadzą
Zamość

Wędrujące, używane torby na prezenty. Masz na zbyciu? Oddaj

Z ciekawą inicjatywą wyszła Zamojska Akademia Kultury. Zachęca mieszkańców do przekazywania używanych, ale jeszcze w dobrym stanie toreb na prezenty. Będą w nie pakowane upominki dla potrzebujących.

Powiat puławski ma już projekt budżetu na przyszły rok. Na inwestycje tym razem przeznaczy 37 mln zł, z czego lwia część trafi na drogi oraz dokończenie siedziby puławskiej PSP
Puławy
galeria

Nowy budżet mniejszy od starego. Połowa wydatków trafi na oświatę

Radni powiatu puławskiego otrzymali już projekt budżetu na 2025 rok. Przyszłoroczne dochody mają spaść z ponad 250 do niecałych 240 mln zł. Cięcie czekają również wydatki, zwłaszcza te na inwestycje. Najwięcej pieniędzy pochłonie oświata i wychowanie.

Niedoceniany zawód, choć jakże ważny. „Ludzie kojarzą nas z rozdawaniem darów”
galeria

Niedoceniany zawód, choć jakże ważny. „Ludzie kojarzą nas z rozdawaniem darów”

Dzisiaj obchodzimy Dzień Pracownika Socjalnego. To okazja do uhonorowania najbardziej zasłużonych oraz podjęcia dyskusji o zmianach, których potrzebują osoby wykonujące ten zawód.

Tysiące ludzi bez czystej wody. Sanepid potwierdza skażenie mikrobiologiczne
zdrowie

Tysiące ludzi bez czystej wody. Sanepid potwierdza skażenie mikrobiologiczne

Kilka tysięcy mieszkańców prawobrzeżnej części gminy wiejskiej Puławy obecnie pozbawiona jest wody pitnej z wodociągu. Sanepid potwierdza skażenie na ujęciu w Gołębiu, które zaopatruje sześć miejscowości. Samorząd udostępnia mieszkańcom wodę w butelkach.

"Warunek cudu" na Targowej – mozaika przypomina żydowską historię Lublina
Lublin
galeria

"Warunek cudu" na Targowej – mozaika przypomina żydowską historię Lublina

Na ścianie budynku przy ul. Targowej w Lublinie powstała mozaika „Warunek cudu”. Dzieło autorstwa Ingi Levi nawiązuje do żydowskiego dziedzictwa tej części miasta, przypominając o historycznym znaczeniu ulicy dla społeczności żydowskiej.

Rolnik wciągnięty przez rozdrabniacz słomy. Wezwano ratowniczy śmigłowiec
wypadek

Rolnik wciągnięty przez rozdrabniacz słomy. Wezwano ratowniczy śmigłowiec

Do tego nieszczęśliwego wypadku doszło wczoraj w Trzebieszowie Pierwsyzm w powiecie łukowskim. 37-letni rolnik obsługiwał rozdrabniacz słomy. W pewnym momencie znalazł się zbyt blisko podajnika. Na miejsce wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Edyta Majdzińska najprawdopodobniej będzie dalej prowadzić MKS FunFloor Lubin

Edyta Majdzińska (MKS FunFloor Lublin): Wierzę w kierunek mojej pracy i wierzę w ten zespół

Przedwczesne odpadnięcie z europejskich pucharów najprawdopodobniej nie wywoła burzy w MKS FunFloor. Wydaje się, że Edyta Majdzińska przetrwa ten okres niepokoju.

Kilka lat temu kino Bajka było popularnym miejscem spotkań studentów. Jak jest teraz - zapytaliśmy jego właściciela
magazyn
galeria

Jak radzi sobie lubelskie kino Bajka? "Nie wiem czy przetrwamy"

Po zakończeniu pandemii koronawirusa właściciele kin zauważają zmiany w preferencjach widzów dotyczących sposobu oglądania filmów. Czy mieszkańcy Lublina chętnie odwiedzają lokalne kina? Jak właściciele radzą sobie w nowej rzeczywistości? O sytuacji kina „Bajka” w Lublinie opowiedział nam Waldemar Niedźwiedź.

Jakie zadaszenie tarasu wybrać aby połączyć funkcjonalność i styl?

Jakie zadaszenie tarasu wybrać aby połączyć funkcjonalność i styl?

Zadaszenie tarasu to praktyczne rozwiązanie, które pozwala cieszyć się przestrzenią na świeżym powietrzu niezależnie od pogody. Odpowiednio dobrane chroni przed słońcem, deszczem oraz zapewnia prywatność. W tym artykule przyjrzymy się inspiracjom, jakie można wykorzystać przy wyborze zadaszenia tarasu.

Zbadaj piersi jeszcze dziś. Sprawdzamy, gdzie i kiedy zaparkuje mammobus

Zbadaj piersi jeszcze dziś. Sprawdzamy, gdzie i kiedy zaparkuje mammobus

Nowotwór piersi jest najczęstszą przyczyną przedwczesnej śmierci wśród polskich kobiet. Kluczem do zdrowia jest m.in. regularna mammografia. Będzie ją można zrobić w mobilnym gabinecie, który właśnie przejeżdża przez nasz region.

Czym są kampery i jak działają?

Czym są kampery i jak działają?

Kampery to specjalnie zaprojektowane pojazdy, umożliwiające komfortowe podróżowanie i nocowanie w różnych miejscach. Ich unikalna konstrukcja łączy funkcje samochodu z przestrzenią mieszkalną.

Niezwykły duet – Smolik//Kev Fox w Świdniku
koncert
22 listopada 2024, 18:00
film

Niezwykły duet – Smolik//Kev Fox w Świdniku

Smolik//Kev Fox to eklektyczny i wymykający się jasno określonym ramom duet Andrzeja Smolika – znakomitego polskiego producenta i Keva Foxa brytyjskiego songwrittera, który w najbliższy piątek zagra w Świdniku.

Będzie ślisko. Noga z gazu

Będzie ślisko. Noga z gazu

Będzie ślisko na drogach. Oblodzenie pojawi się w całym regionie.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium