Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Autor

Agnieszka Dybek

Podpis:

Agnieszka Dybek, agdy

Adres e-mail:

agnieszka.dybek@dziennikwschodni.pl

Numer telefonu:

81 46 26 864

Lista artykułów:

Śladami Czechowicza, śladami Wędrowca po Lublinie
27 lipca 2018, 19:00

Śladami Czechowicza, śladami Wędrowca po Lublinie

Co Gdzie Kiedy. W piątek lipcowa pełnia Księżyca. Przyjdźcie o godz. 19, tam gdzie zawsze. To powinno wystarczyć by zapowiedzieć wydarzenie organizowane po raz szesnasty! 27 lipca na Wiadukcie Poniatowskiego zacznie się spacer trasą „Poematu o mieście Lublinie” Józefa Czechowicza. Będzie inaczej niż zwykle.

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu
Magazyn
galeria

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu

Dziś rocznica urodzin księdza Ignacego Kłopotowskiego. Był związany z Lublinem ponad 20 lat. Pomagał wykluczonym. Mając ich sporo pod opieką, był specjalistą crowdfundingu i nie był mu obcy fundraising. Z konieczności propagował i stosował idee zero waste. Twórca konsorcjum wydawniczego, publicysta wykorzystujący mechanizmy marketingu i public relations. Co w tym niezwykłego? Błogosławiony ksiądz Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu.

MOM słucha i notuje: od lewej Paulina Paga, Jerzy Płatakis i Iwona Mariańska-Księżniak

Muzeum Osiedli Mieszkaniowych w Lublinie. Drobne wspomnienia z wielkiej płyty

Najnowsza placówka muzealna w Lublinie nie ma jeszcze miesiąca. Jest tak bardzo obywatelska jak tylko można sobie wyobrazić. Każdy może przynieść obiekt muzealny i podzielić się jego historią ze zwiedzającymi. Jest tylko jeden warunek - trzeba być mieszkańcem osiedla mieszkaniowego. Bo to Muzeum Osiedli Mieszkaniowych.

Dominika Stręciwilk (6 lipca, CSK, wernisaż prac dyplomowych)

"Archiwum" rodzinne na zakończenie studiów na UMCS. Wystawa w CSK

Ma lupę, nawet taką z oświetleniem, ale wolała malować bez. Żeby był bezpośredni kontakt oko - obraz. To nic, że jej płótna składające się na cykl „archiwum” są wielkości dłoni. O dyplomowej pracy, obrazach z mrożonego mięsa i radości z oblania egzaminów na Akademię Sztuk Pięknych opowiada Dominika Stręciwilk.

Z lwem pod pachą. Tak kiedyś wyglądało zoo w Zamościu
galeria

Z lwem pod pachą. Tak kiedyś wyglądało zoo w Zamościu

Te archiwalne fotografie świetne znają pracownicy Ogrodu Zoologicznego im. Stefana Milera. Na kimś, kto nie zna historii placówki i przedwojennych zasad opieki nad zwierzętami robią wrażenie. Zwłaszcza te, na których sfotografowane czworonogi sprawiają wrażenie pluszaków.

Twórcy Moony Lab jeszcze w starej siedzibie w Świdniku

Lubelska firma dostała milion złotych na rozwój. Przeniesie się ze Świdnika do Lublina

13. w piątek, firma Moony Lab przeprowadza się ze Świdnika do Lublina. Zamiana poddasza na 500-metrową halę to początek wydawania miliona złotych. Taką kwotą twórców aplikacji mobilnej, pozwalającej na szybkie wywoływanie zdjęć bezpośrednio z telefonu, wsparł właśnie Podlaski Fundusz Kapitałowy

Bibliotekarz na tropie czytelniczych tajemnic

Bibliotekarz na tropie czytelniczych tajemnic

Zdjęcie roznegliżowanej nałożnicy Ramzesa czyli fotos z „Faraona” Jerzego Kawalerowicza to jeden z ciekawszych eksponatów. Na niezwykłej wystawie bibliotekarze z Czytelni Zakładowej Instytutu Filologii Polskiej KUL pokazują co czytelnicy zostawili w książkach

"Kupuj tylko w źródle fachowym". Jak wyglądał mały biznes w przedwojennym Lublinie?
galeria

"Kupuj tylko w źródle fachowym". Jak wyglądał mały biznes w przedwojennym Lublinie?

Fabryczka wyrzutników do bomb przy Szopena, piekarnie i masarnie przy Narutowicza, mleczarnia w Rynku, fabryka wód gazowo-owocowych i lodów przy Grodzkiej, fabryki waty przy Floriańskiej i Siennej. Dzięki zachowanej korespondencji przedsiębiorców z urzędnikami, kronice kryminalnej i ogłoszeniom w gazetach można sobie wyrobić pojęcie o biznesowym, przedwojennym Lublinie

Koniec czerwca to stanowczo za późno na szukanie noclegu nad jeziorem Białym

Jezioro Białe przeżywa oblężenie. "Na lipiec w Okunince trudno o pokój"

Okuninka nad Jeziorem Białym to największy wakacyjny kurort w naszym regionie. To tutaj częściej pytamy o noclegi niż w Kazimierzu czy Zwierzyńcu. - Sezon jak sezon - komentują wynajmujący. I uprzedzają: Na lipiec to już nigdzie w Okunince nic wolnego raczej nie ma. Może na sierpień coś się znajdzie

Ta ulica w Lublinie przejdzie podróż w czasie. Zamieni się w przedwojenną
galeria

Ta ulica w Lublinie przejdzie podróż w czasie. Zamieni się w przedwojenną

Niecała jest jeszcze zwykłą ulicą zastawioną autami i współczesną. W Noc Kultury zamieni się w ulicę przedwojenną. Podglądaliśmy przygotowania do tej podróży w czasie.