Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
To był dobry rok dla restauratorów i szefów kuchni w regionie. Oto 10 dań wartych kulinarnego grzechu
Oto 10 potraw, które warto zjeść w lubelskich restauracjach. Są wśród nich przystawki, zupy i drugie dania. Nasz ranking jest subiektywny, a dania występują w kolejności alfabetycznej.
Olej świąteczny roztoczański z nagrodą główną, piwo Jagiełło Chmielaki najlepsze według Czytelników. Podczas wtorkowej Gali Finałowej w Dworku Jabłonna doceniliśmy to, co najlepsze. A nie ma nic lepszego od dobrej żywność pochodzącej od lokalnych, sprawdzonych producentów.
Anush Chilingaryan prowadzi w Lublinie ormiańską restaurację Jazzve. Od 23 lat mieszka w Polsce. Najpierw do swego domu zaprasza rodziców na tradycyjną Wigilię. Natomiast 6 stycznia idzie do rodziców na ormiańskie Boże Narodzenie. Obchodzone jako narodziny i chrzest Jezusa. Tak mieszają się w Lublinie świąteczne smaki dwóch narodów
Mariia Viznovych. Ukraińska kucharka z restauracji Old Pub. Przez kilka lat pracowała dla Magdy Gessler. Dziś w Lublinie twórczo łączy kuchnię ukraińską z polską. Nam opowiada o swojej Wigilii
Wigilia w kulinarnym wymiarze miała swoją konstrukcję, w której trzeba było połączyć coś postnego z czymś niezwykłym i świątecznym. Ale też postnym. Rzeczy lokalne i sezonowe (na przykład suszone grzyby) z produktami egzotycznymi (bakalie, cytrusy, dalekowschodnie przyprawy do piernika czy karpia po żydowsku). Słodko pikantny smak i korzenny zapach jest dla dzisiejszej Wigilii charakterystyczny. Co ciekawe, w XVII i XVIII wieku na Wigilię mówiło się Kutia
Piotr Skwarek. Jeden z najciekawszych szefów kuchni po prawej stronie Wisły. Na talerzu potrafi wyczarować cuda. Nie byłoby tych cudów, gdyby nie korzenie. Źródło. To kuchnia jego mamy
Składniki: kiszona kapusta 500 g, marchew 80 g, cebula180 g, czosnek 15 g, wywar grzybowy 400 ml, suszone grzyby 60 g, pieczarki 400 g, olej 100 ml, liść laurowy 2 szt., ziele angielskie 4 szt., pieprz ziołowy do smaku, sól i pieprz.
Składniki: wywar z grzybów lub jarzyn 2 litry, buraki 1.3 kg, jabłko 300 g, cebula 200 g, marchew 100 g, seler korzeń 80 g, pietruszka korzeń 80 g, czosnek 40 g, zakwas buraczany do smaku, liść laurowy 2 szt., ziele angielskie 5 szt., ziarna pieprzu 5 szt., sól i pieprz, cukier do smaku, majeranek.