Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
W Opolu Lubelskim Romowie mogą odpracować zaległości czynszowe. To pierwsza taka akcja w mieście, wsparta rządowym programem. Chcą też do niego przystąpić Puławy, które już mają doświadczenie w zmniejszaniu długów poprzez pracę na rzecz miasta.
Przedszkolaki siedzące na oryginalnym XIX-wiecznym parkiecie? Tak teraz jest w bibliotece gminnej w Rybczewicach, mieszczącej się w dawnej ziemiańskiej siedzibie. Gmina wyremontowała dwór tak dobrze, że właśnie został wyróżniony Laurem Konserwatorskim. Nagród jest więcej.
Od 1 lipca zmienią się opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Mieszkaniec z domu w mieście zapłaci 23 złote miesięcznie a wiejskiego 21 złotych. Mieszkańcy z zabudowy wielorodzinnej zapłacą identycznie bez względu na lokalizację – 25 złotych. Będzie premiowanie kompostowników.
Wisła się do nas pcha – alarmują mieszkańcy, którzy mają pola w pobliżu wału przeciwpowodziowego w Kępie Soleckiej i Gosteckiej. Chodzi o niemal sto hektarów upraw w gminie Łaziska. Przedstawiciele Wód Polskich byli na miejscu i choć oceniają stan wału jako dobry, zapowiadają, że zajmą się sprawą.
Turyści już oblegają zabytkowy pałac i park w Kozłówce. Atrakcji dla zwiedzających miało być więcej ale nie ma. Adaptacja oficyn, dawnej stajni i teatralni utknęła w martwym punkcie. Sprawą zajmuje się prokuratura w związku z nieprawidłowościami do jakich miało dojść podczas remontu.
Nawet mieszkańcy okolicznych bloków nie pamiętali, że w wysokich krzakach kryje się kamienna postać Marii Konopnickiej. Patronka osiedla w sobotę obchodziła 180. urodziny. Ma teraz do towarzystwa krasnoludki.
Klapki i kąpielówki - od 25 czerwca. W późniejszym terminie wieczór przy świecach na pomoście nad wodą. Tak się zmienia miejskie kąpielisko i sam zalew. Miasto bez zabytków chce kusić turystów.
Gmina Józefów nad Wisłą apeluje do mieszkańców, żeby nie podlewali wodą pitną upraw. Pobór w gminnym wodociągu jest dwa razy wyższy niż normalnie. Ogrodnicy i sadownicy wolą płacić kilkusetzłotowe rachunki niż stracić zbiory.
Spór na co wydać milion złotych trwa, choć tyle wiadomo, że tężni w parku nie będzie. Radni już przegłosowali: pieniądze pójdą na remonty dróg, a nie solankowe areozole. Ale jeszcze nie zdecydowali na które drogi. Propozycja wójta by był to dojazd do Uściąża Kolonii na razie nie zyskała aprobaty.
Radni będą się zastanawiać nad zmianami w zakładzie, dzięki któremu w kranach w całej gminie jest woda. Wójt alarmuje, że będzie katastrofa, bo są zaległości w opłatach za prąd, który zasila hydrofornie i oczyszczalnię.