Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Autor

AGNIESZKA MAZUŚ

Lista artykułów:

Lublin. Miejsce na uboczu, bez kamer. Od dziś można tu zostawić dziecko i dać mu życie
galeria

Lublin. Miejsce na uboczu, bez kamer. Od dziś można tu zostawić dziecko i dać mu życie

– Ktoś w momencie beznadziejności swojego życia będzie mógł powiedzieć: wiem, co mam robić, bo w hospicjum jest okno życia – mówi o. Filip Buczyński. Od środy w Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia w Lublinie można zostawić nowo narodzone dziecko.

21 października 2018: wieczór wyborczy w sztabie komitetu Krzysztofa Żuka. Prezydent Krzysztof Żuk  i Piotr Kowalczyk cieszą się z wyników głosowania.

Spotkanie w Kartoflisku i akcja "Chryzantema". Co kryją akta najgłośniejszej afery w Lublinie

Gdzie lubelscy przedsiębiorcy z branży architektoniczno-deweloperskiej spotykali się z agentem CBA udającym biznesmena zainteresowanego wybudowaniem pierwszego w mieście drapacza chmur? Kto mógł wejść „z ulicy” do prezydenta Lublina? Jak wyglądało spotkanie biznesmenów i agenta z Krzysztofem Żukiem w jego gabinecie? Kto do kogo dzwonił i jak często? Tego wszystkiego można dowiedzieć się z materiałów zgromadzonych przez CBA i śledczych Prokuratury Okręgowej w Zamościu w aktach sprawy Piotra Kowalczyka, byłego przewodniczącego Rady Miasta Lublin.

- Powiesiliśmy je wczoraj wieczorem. Ludzie zatrzymują się i czytają. Żadne marzenie dotąd nie zniknęło – cieszy się Dariusz Jedlina, lubelski przedsiębiorca
galeria

Przyjdź na ulicę Zamojską. Zobacz, o czym marzą jej mieszkańcy

Ktoś chce „mieć święty spokój”. Ktoś inny „zwiedzić Polskę”. Ktoś przyznaje, że „nie ma marzeń”

– Jako pierwsi na świecie mamy lek na COVID – mówił na specjalnej konferencji prasowej we wrześniu ubiegłego roku senator Grzegorz Czelej
Pierwsza strona dziennika

Miał być pierwszy na świecie lek na COVID-19, a jest rozczarowanie

O braku skuteczności preparatu produkowanego z osocza ozdrowieńców poinformowała Agencja Badań Medycznych oraz lubelska spółka Biomed – jego producent.

Lubelski rolniku, masz tylko miesiąc na złożenie wniosku o dopłaty

Lubelski rolniku, masz tylko miesiąc na złożenie wniosku o dopłaty

Niecały miesiąc pozostał na złożenie wniosków o dopłaty do tegorocznych upraw. Dotąd zrobiło to 62 proc. rolników z regionu. Plantatorzy mają dostać w tym roku więcej pieniędzy, oprócz tych, którzy posiali jedną z najpopularniejszych odmian konopi.

Leśna Baza pod Lublinem. Trochę natury i dzieci są szczęśliwe
Magazyn
galeria

Leśna Baza pod Lublinem. Trochę natury i dzieci są szczęśliwe

Rozmowa z Marią Artemiuk-Kozicką z Leśnej Bazy NaTurka pod Lublinem

Nikt nie pyta o paragon. W tym sklepie w Lublinie przyjmują wszystkie butelki zwrotne po piwie

Nikt nie pyta o paragon. W tym sklepie w Lublinie przyjmują wszystkie butelki zwrotne po piwie

Już nie tylko w teorii, ale też w praktyce. I nikt nie pyta o paragon zakupu. Jedna z sieci supermarketów spożywczych przyjmuje wszystkie butelki zwrotne po piwie. – Akcja została przyjęta z bardzo dużym entuzjazmem klientów – podkreśla Carrefour.

Akcja protestacyjna w Puszczy Karpackiej
Rozmowa

Chcą zablokować wycinkę cennego rezerwatu przyrody. Aktywista z Lublina: To był szok, ale nie poddajemy się

Byli mieszkańcy z okolicy, którzy kazali nam iść do pracy oraz pijany pracownik leśny. Z kolei pani, która prowadzi agroturystykę w Kalwarii Pacławskiej, przyniosła cztery termosy kawy i jedzenie – mówi aktywista z Lublina z Inicjatywy Dzikie Karpaty.

Charakterystyczne dekoracje, sklepowe szyldy oraz koziołek. Projekt "Wzory Lublina"
Magazyn
galeria

Charakterystyczne dekoracje, sklepowe szyldy oraz koziołek. Projekt "Wzory Lublina"

Charakterystyczne rozmieszczenie okien, dekoracje fasad, kształty dachów, sklepowe szyldy, wzory posadzek i kostki brukowej, kogucik, toporek i koziołek: powstała niezwykła kolekcja monochromatycznych wzorów inspirowanych Lublinem – Rozmowa z Tomaszem Smutkiem, lubelskim grafikiem, autorem projektu „Wzory Lublina”

Ptaki zaczynają na gwałt szukać pokarmu przy pierwszych mrozach. Jeśli zaczniemy je dokarmiać to trzeba być konsekwentnym.
Magazyn

Gawron, mewa, czajka zagrożone wyginięciem. "Ale najszybciej znikają motyle"

– Kiedyś ptasi gwar był ogromny, dziś trzeba uważnie nasłuchiwać. Środowisko już zmieniło się na tyle, że nie usłyszymy też roju pszczół czy innych owadów – mówi Agnieszka Tańczuk*.