Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Autor

AGNIESZKA MAZUŚ

Lista artykułów:

Od lewej: Magda Krasuska i Ala Bąk (Fot. Maciej Kaczanowski)

Opowieści ze Żmigrodu. Tak to nazywamy

Dzień dobry. Jestem z Domu Słów. Chciałabym porozmawiać o Żmigrodzie

Fot. Materiały organizatora
9 października 2015, 0:00

XX Konfrontacje Teatralne: Takiego teatru nie zobaczycie nigdzie indziej

Polityka i cenzura. Scena queer i Zagłada. Anty-opera i talk-show. Dziś w Lublinie rozpoczynają się XX Konfrontacje Teatralne. Wysmakowana teatralna uczta potrwa ponad tydzień

Fot. Paulina Furtak / Społeczna Pracownia Mozaiki

Żółty maluch z glazury, czyli nowa mozaika na LSM. "Chcemy, by ludzie uśmiechali się na ich widok"

Ma oryginalną klamkę, wlot paliwa i rozmiary prawdziwego fiata 126p. Żółte auto z pociętych płytek to ostatnia w tym roku realizacja Społecznej Pracowni Mozaiki (część projektu lokatorzy.eu).

Fot. Materiał Organizatora
7 października 2015, 0:00

Konfrontacje Teatralne 2015: Nie będzie ani przyzwoicie, ani politycznie poprawnie

Do Lublina przyjadą jedne z najwybitniejszych grup niezależnego teatru z Polski i świata. W środę, 7 października rozpoczynają się 20. Konfrontacje Teatralne. Zobaczymy najlepsze spektakle, które powstają poza nurtem repertuarowym

Symboliczne podpisanie nowej Unii Lubelskiej. Kiedyś akt podpisali królowie, szlachta i przedstawiciele Kościoła. Teraz swoje podpisy pod deklaracją wieloletniej współpracy na rzecz budowy społeczeństwa obywatelskiego złożyli przedstawiciele organizacji pozarządowych i społecznicy (Fot. Materiał organizatora)

O wschodniej Europie w Lublinie. Przyjechało ponad tysiąc osób z 20 krajów świata

Trwa IV Kongres Inicjatyw Europy Wschodniej. Na trzy dni Lublin stał się międzynarodową platformą dyskusji i wymiany doświadczeń samorządowców, ludzi kultury, nauki i organizacji pozarządowych.

Filip Springer „13 pięter”, Wydawnictwo Czarne

Filip Springer „13 pięter”

Najnowsza książka znakomitego polskiego reportażysty. Temat na pozór nudny – problemy mieszkaniowe Polaków – ale wciąga jak niejedna sensacja.

"Alicja w Krainie Czarów" (fot. Maciej Kaczanowski)
film

Alicja tańczy, kolory czarują. Premiery w Teatrze Andersena

Ostatnie tygodnie wakacji to w teatrze przy ul. Dominikańskiej 1 był czas intensywnej pracy. Na scenie głównej trwały próby do „Alicji w krainie czarów”. To spektakl-eksperyment. Pada w nim zaledwie kilka słów, praktycznie nie ma też muzyki. To, czy taka nietypowa forma spodoba się małych widzów okaże się w sobotę; na premierze.

W centrum Lwowa już stoi Tężnia – monumentalna instalacja lubelskiego artysty Roberta Kuśmirowskiego. Fot. mat. organizatora

Z Lublina do Lwowa. III Kongres Kultury Partnerstwa Wschodniego

W najbliższy piątek na Uniwersytecie im I. Franka we Lwowie rozpoczyna się III Kongres Kultury Partnerstwa Wschodniego. Na Ukrainę wybierają się przedstawiciele środowisk twórczych, artyści i kuratorzy, reprezentanci środowisk akademickich, a także przedstawiciele administracji samorządowej, urzędnicy z ministerstw i instytucji unijnych. Ulice w centrum Lwowa zamieniają się już w plenerowe galerie sztuki.

X Słodko-Gorzki Festiwal Teatralny
12 czerwca 2015, 16:00

X Słodko-Gorzki Festiwal Teatralny

7 spektakli, 3 koncerty, 2 imprezy. W piątek w Centrum Kultury rozpoczyna się Słodko-Gorzki Festiwal Teatralny

Landarty w tym roku powstaną nad Bugiem

Landarty w tym roku powstaną nad Bugiem

Pierwsze były kilkusetmetrowe ryby wyorane w polu na pograniczu Polski i Ukrainy. Potem w dolinie Wisły pojawiły się lustra odbijające promienie słoneczne, a w kazimierskich kamieniołomach łuki triumfalne ze słomy. Co roku, gdzieś w Lubelskiem, przez kilkanaście dni z przyrodą mierzą się artyści i architekci z całego świata. Dziś to największe tego typu przedsięwzięcie w Polsce. Na wszystkie wydarzenia Land Art Festiwal wstęp wolny.