Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Autor

ANNA SZEWC

Lista artykułów:

Podpisanie porozumienia gminnego przypieczętowało i sformalizowało działania podejmowane w ramach partnerstwa. Następny krok to już starania o unijne pieniądze na realizację ambitnych zamierzeń
galeria

Połączył ich park krajobrazowy. Osiem gmin wspólnie ruszy po unijne dotacje

Połączył ich Skierbieszowski Park Krajobrazowy. Wokół jego potencjału najpierw zawarli partnerstwo, a w czwartek oficjalnie je przypieczętowali podpisanym w Skierbieszowie porozumieniem międzygminnym. Przystąpiło do niego osiem samorządów położonych na terenie dwóch powiatów województwa lubelskiego.

Mieszkańcy bloków na ul. Parkowej w Zamościu są źli i rozczarowani, ale przede wszystkim smutni. Bo w kilka miesięcy po tym, jak wprowadzili się do mieszkań, ich marzenia i nadzieje prysły
galeria

Miało być pięknie, a wyszło... Mieszkanie Plus

Rozgoryczenie i rozczarowanie, żal, złość, ale przede wszystkim smutek – takie uczucia towarzyszyły najemcom mieszkań w blokach, które na ulicy Parkowej w Zamościu powstały w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus, kiedy w piątkowe popołudnie spotkali się z mediami. Zrobili to, aby głośno zakomunikować, że czują się oszukani.

Z religią na bakier? Co trzeci uczeń nie chodzi na te lekcje

Z religią na bakier? Co trzeci uczeń nie chodzi na te lekcje

Ile miasto wydaje na organizację religii w szkołach? Jak wiele osób w związku z tym zatrudnia, a ilu uczniów w tych lekcjach uczestniczy? – interpelację z takimi pytaniami złożył w styczniu jeden z zamojskich radnych. Właśnie otrzymał odpowiedź. Jak wygląda sytuacja?

Zdjęcie ilustracyjne

Bunt aptekarzy. Nie chcą pracować nocami i w święta

W Hrubieszowie jest kilkanaście aptek, a sytuacja z ich nocnymi i świątecznymi dyżurami patowa. Aptekarze, zgodnie z zapowiedzią, bojkotują od początku lutego przyjęty jeszcze w 2022 roku harmonogram dyżurów. Nie zamierzają też podejmować tych, które im na kolejne 12 miesięcy wyznaczono w uchwale podjętej w zeszłym tygodniu.

Podsumowując niedawno miniony rok Książnica Zamojska podała, że doliczono się w tym czasie 11 tys. 258 osób, które zarejestrowano jako czytelników przychodzących i wypożyczających książki do domu. W tej grupie kilkanaście procent stanowią mieszkańcy miejscowości z okolic Zamościa

Zamość. Starosto, dorzuć więcej do kultury

Miasto wyda w tym roku ok. 3 mln zł na funkcjonowanie Książnicy Zamojskiej. W ubiegłym starostwo powiatowe zasiliło tę placówkę kwotą 100 tys. zł. Zdaniem radnych Zamościa to powinno się zmienić, a samorząd powiatowy przeznaczyć większe pieniądze, by wspierać bibliotekę, zwłaszcza że własnej nie ma.

Zdaniem dyrektor Jarosińskiej, największym atutem oddziału jest kadra, nie tylko wykwalifikowana, ale też bardzo empatyczna i z sercem podchodząca do pacjentek
galeria

Jak poród to w Hrubieszowie "Warunki niemal luksusowe"

Na świat przychodzi tam ok. 300 dzieci rocznie. Mogłoby więcej, bo są ku temu warunki lokalowe, odpowiednia kadra, do której niedawno dołączył nowy lekarz, a także plany na przyszłość, np. porody w wodzie.

Nataliia i Denis znaleźli dla siebie miejsce, postawili na swoim i stworzyli coś swojego. „Jak w domu” jest dla nich, skoro dom jest tak daleko. Jest też dla Polaków, którzy dali im dom.

Dom został w Ukrainie. W Biłgoraju jest kawiarnia "Jak w domu"

Długa, bardzo szczera rozmowa przy kawie. O wybuchu wojny, ucieczce, podróży w nieznane, szukaniu swojego miejsca, nieocenionej pomocy udzielonej przez wielu Polaków. Spokojna, momentami nawet pogodna. Ale tylko do momentu, gdy pytam za czym tęskni najbardziej. Wtedy ona zaczyna płakać i musi potem długo się uspokajać.

Kiedy otrzymuje się kilkusetstronicową odpowiedź bez odpowiedzi, nie wiadomo czy śmiać się czy płakać – komentuje sytuację Jacek Szkałuba, wiceprezes SM im. Jana Zamoyskiego.

Spółdzielnia zapytała urząd o powody podwyżki cen ciepła. Odpowiedź na blisko 600 stron

Powtarzane wielokrotnie pytanie było proste. Z reguły brzmiało mniej więcej tak: z czego wynika wzrost cen energii cieplnej w Zamościu? Odpowiedzi też były podobne do siebie: nigdy nie zawierały wyjaśnień. Ale ostatnia, jaką Spółdzielnia Mieszkaniowa im. J. Zamoyskiego w Zamościu otrzymała z URE była wyjątkowa.

Na tym rozległym, ale niewykorzystywanym od lat terenie przy ul. Wyszyńskiego plan zagospodarowania przestrzennego przewiduje bloki, ale trzykondygnacyjne. Natomiast i PR-BUD Developer i TBS chcieli budować wyższe, dlatego potrzebowali w ramach specustawy zgody radnych. Ale ani dla prywatnego inwestora, ani dla miejskiej spółki nie ma na to „zielonego światła”.

Miejska spółka poszła drogą lex deweloper. Radni stają twardo przeciw nowym blokom

Towarzystwo Budownictwa Społecznego nie dostało zgody Rady Miasta Zamość na to, by przy ul. Wyszyńskiego zbudować dwa pięciokondygnacyjne bloki z podziemnymi garażami.

Francuski konwój nie był pierwszym, który dotarł do Zamościa i na pewno nie ostatnim. Wszystko, co przyjechało z Bordeuax, Grenoble i Lyonu, trafi do Ukraińców
galeria

Francuzi z konwojem dla Ukrainy. Młodzież zrobiła piecyki dla żołnierzy na front

Agregaty prądotwórcze, piecyki, panele fotowoltaiczne, mnóstwo leków, ale też ciepła odzież, koce, latarki, powerbanki, środki higieny osobistej, a nawet kilka worków z pluszakami dla dzieci. Taki transport dotarł w sobotę do Zamościa z Francji. W poniedziałek i wtorek ma ruszyć dalej, do Ukrainy, głównie na front.