Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Autor

ANNA SZEWC

Lista artykułów:

Kiedy już przychodzę do biblioteki, wypożyczam kilka książek, najczęściej takich grubych, żebym miała co czytać przez miesiąc – mówi Krystyna Siemko

Książnica Zamojska podsumowała rok. „Budzimy się po pandemii”

Gorzej niż w czasie pandemii być nie może, ale do stanu sprzed koronawirusa jeszcze trochę brakuje. Na szczęście w zeszłym roku po okresie lockdownu czytelnicy dość licznie wrócili do Książnicy Zamojskiej.

Mariusz i Bartek uwielbiają spędzać czas z babcią i dziadkiem. Podobno też tylko u babci mają okazję zjeść najlepsze na świecie gołąbki i... parówki z „dżemikiem” czyli ketchupem

Babcia i dziadek na etacie. Jak się żyje z wnukami?

Odchowali dzieci, spełnili się zawodowo, przeszli na emeryturę i... nadal nie mają czasu dla siebie. Ale nie żałują. Wprost przeciwnie. Dla większości babć i dziadków każda chwila spędzona z wnukami jest bezcenna. Oto jak wygląda jedna z bardzo wielu takich wyjątkowych, rodzinnych relacji.

Katarzyna Szadkowska

Dziś Dzień Babci "Bez babć i dziadków ani rusz"

Są gwarantem bezpieczeństwa i miłości, skarbnicą wartości, życiowych mądrości i wiedzy przekazywanej z pokolenia na pokolenie – tak o roli babć i dziadków mówi w rozmowie z nami Katarzyna Szadkowska, wykładowczyni w zakładzie pedagogiki Akademii Zamojskiej, nauczycielka Przedszkola Miejskiego nr 10 w Zamościu.

Znalazły się pieniądze, więc w szpitalu w Zamościu pojawił się nowy sprzęt. Pacjenci już z niego korzystają.
galeria

Nowy sprzęt w szpitalu „papieskim”. Nie ma awarii, są krótsze kolejki

Mammograf był tak zużyty, że nadawał się do wyrzucenia. Rezonans prosił się o wymianę wszystkiego, co mieściła jego obudowa. Stary tomograf „nie wyrabiał na zakrętach” i przy potężnej liczbie pacjentów ciągle się psuł. To wszystko w zamojskim szpitalu „papieskim” należy już na szczęście do przeszłości.

Patrycja i Joey w czwartek zwiedzali Zamość. Zaparkowali na Placu Stefanidesa i sami kupili bilet, bo parkingowego akurat wtedy nie było

Stare stawki, nowe parkomaty. Ile to kosztuje w Zamościu?

Jest ich 10. Są nowe, a więc sprawne, podobno łatwiejsze w obsłudze niż poprzednie, a na dodatek ekologiczne, bo zasilane energią słoneczną. Od niedawna na Starym Mieście w Zamościu bilety za parkowanie można kupować w nowych automatach. To nie oznacza, że znikną parkingowi.

Październikowa uchwała radnych o nadaniu skwerowi im. Stefana Sendłaka została opublikowana w Dzienniku Urzędowym Województwa Lubelskiego 7 listopada, a w życie weszła 14 dni później, więc póki co jest obowiązująca. W ostatni z inicjatywy radnego Kupczyka przy ul. Partyzantów stanęła tablica z informacjami przypominającymi zasługi patrona tego miejsca.

Sendłak czy powstańcy? Zamieszanie wokół nazwy skweru

W październiku spory skwer przy ul. Partyzantów, jednej z głównych w Zamościu otrzymał imię Stefana Sendłaka. Ale jest możliwe, że teraz zostanie podzielony i jego większa część będzie upamiętniać Bohaterów Powstania Zamojskiego. Nie wszystkim się to podoba.

Bielik z lasu pod Bukowcem mógł zjeść mięso z trutką. Na szczęście został znaleziony na tyle szybko, że jest szansa na uratowanie go

Kolejny zatruty bielik. Ten ma szanse przeżyć

W Ośrodku Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu trwa walka o przepięknego bielika, który został znaleziony na terenie Nadleśnictwa Tomaszów Lubelski. To już kolejny w ostatnim czasie taki chroniony ptak w Lubelskiem, który najprawdopodobniej zjadł padlinę z trucizną.

Marzenia stały się rzeczywistością, budowa świetlicy w Olszance ruszyła pełną parą. Wprawdzie brakuje nam jeszcze funduszy, ale liczymy na pomoc mieszkańców naszej wsi i ewentualnych dobroczyńców – napisały gosposie z Olszanki na swoim facebookowym profilu zamieszczając zdjęcia z placu budowy.

Wiejskie gospodynie spełniają marzenia. Ruszyła budowa świetlicy

Miały dość spotykania się po domach, więc zbudowały sobie altankę. Ale było im mało. Członkinie KGW „Pod Olchą” w Olszance (gm. Turobin) zdecydowały, że postawią świetlicę. Zdobyły część pieniędzy i budowa ruszyła. By ją sfinalizować, potrzebują jeszcze sporego zastrzyku gotówki.

 – Jakby jeszcze o drzewa nad stawem zadbali i zabezpieczyli je przed bobrami, byłoby już pięknie – podpowiada nasz Czytelnik.

Park pięknieje, a bobry harcują

Po chaszczach, które jeszcze latem przysłaniały zabytkowy park pałacowy w Świdnikach (gm. Miączyn) nie ma już śladu. Gmina, zgodnie z zapowiedzią, zagospodarowała teren. Ale nasz Czytelnik, dostrzegł, że spustoszenie przy parkowych stawach sieją bobry. Bardzo go to niepokoi.

Szkoła Podstawowa w Werbkowicach

Pat w Werbkowicach. Kuratorium swoje, a dyrektor swoje. Co na to minister?

Wybrana na wicedyrektorkę nauczycielka nie zgodziła się objąć tej funkcji. Według kuratorium nie została więc skutecznie powołana, a to oznacza, że dyrektor szkoły w Werbkowicach nie wykonał wydanych mu poleceń, co wszczyna procedurę jego odwołania. Ale Szczepan Jabłoński się z tym nie zgadza. Teraz sprawą zajmie się ministerstwo edukacji.