Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Autor

ANNA SZEWC

Lista artykułów:

Jobon jest obecny w Zwierzyńcu od 1991 roku. W szczytowych okresach pracę miało tu nawet do 1,8 tysiąca osób.

Setki ludzi trafią na bruk. Bo covid, bo wojna, bo wyższa płaca minimalna

150 osób już dostało wypowiedzenia. Drugie tyle może się tego spodziewać zaraz po wakacjach. Fabryka tapicerowanych mebli Jobon ze Zwierzyńca rozpoczęła zwolnienia grupowe. Pracę stracą mieszkańcy powiatów zamojskiego, biłgorajskiego, ale też kraśnickiego, gdzie firma ma szwalnię.

PKS Biłgoraj, z należącego do firmy dworca w Zamościu, w ciągu doby wykonuje kilka kursów do wielu miast, również do Krakowa.

Śpiesz się powoli, ale sikaj w pośpiechu. Bo PKS nie czeka

Ta podróż do Krakowa kosztowała zamościankę ponad 200 złotych i wyjątkowo wiele nerwów. Na przystanku na trasie chciała skorzystać z toalety, ale wróciła z niej odrobinę za późno i niestety, zobaczyła tylko jak bus z jej bagażem odjeżdża z dworca. Przewoźnik nie ma sobie nic do zarzucenia.

Zamość, Piłsudskiego godzina 16.50 – to nie była pierwsza taka sytuacja zaobserwowana i sfotografowana w zeszłym tygodniu

Zwariowane latarnie w Zamościu. Robią co chcą i nie ma nie rady

To nie zdarza się codziennie, ale stosunkowo często i w różnych częściach miasta. Świecące w dzień latarnie dziwią mieszkańców, a jednego z radnych wręcz irytują, zwłaszcza w sytuacji, gdy dług Zamościa rośnie i powinno się „każdą złotówkę oglądać dwa razy”.

W schronisku na ul. Orlicz-Dreszera 2 w Zamościu, gdzie mieści się też kuchnia MCPR, pojawiły się pluskwy. Na czas dezynfekcji wszyscy musieli budynek opuścić. Bezdomni mieli radzić sobie sami

Pluskwy w schronisku. Bezdomni jeszcze bardziej bezdomni

Nocleg pod gołym niebem, pod balkonem, w pustostanie, w cudzym samochodzie, kątem u kogoś to dla nich właściwie nic nadzwyczajnego. Na jedną noc, z czwartku na piątek, bezdomni z zamojskiego schroniska im. św. Brata Alberta, którzy na co dzień mają tutaj dach nad głową, znów musieli szukać sobie miejsca do spania na własną rękę.

"Byliśmy tutaj zawsze". Dlaczego protestują przeciwko planom budowy szybkich kolei?
magazyn

"Byliśmy tutaj zawsze". Dlaczego protestują przeciwko planom budowy szybkich kolei?

Jak na gotówkę przeliczyć lata pracy kilku pokoleń? Jak oszacować wartość zniszczonego zdrowia? Ile można zapłacić za czas, który ojciec stracił z dorastania syna? Czy jakiekolwiek pieniądze są w stanie zrekompensować ludziom utratę domów? Nie budynków, ale domów, w których znaleźli szczęście i spokój?

– Jeśli ktoś przyjdzie po ubrania, to zawsze coś dla siebie znajdzie – mówi Natalia.

Uchodźcy z Ukrainy wciąż potrzebują pomocy. W Zamościu został ostatni punkt wsparcia

Staszica 35 na Starym Mieście w Zamościu – to adres, pod którym funkcjonuje już jedyny w mieście czynny niemal cały tydzień punkt pomocowy dla uchodźców. By działał nadal, także potrzebna jest pomoc.

Zdecydowana większość mieszkańców Zamościa wyprowadza swoje psy na smyczy

W Zamościu spacery z psem tylko na smyczy. Czy radni złamali prawo?

Pies wyprowadzany bez smyczy? Pod pewnymi warunkami to powinno być dopuszczalne – uznała prokuratura i skierowała do sądu administracyjnego skargę na przyjętą przez Radę Miasta Zamość uchwałę.

Budynek dawnej szkoły w Osuchach od lat nie był użytkowany i popadał w ruinę. Zgodę na przekazanie go powiatowi radni gminy Łukowa wyrazili uchwałą z grudnia 2020 roku. Dopiero teraz znalazły się pieniądze na jego adaptację i rozbudowę.

Lubelskie. W starej szkole chcą muzeum podobnego do Muzeum Powstania Warszawskiego

Ponad 10 mln zł ma do wydania powiat biłgorajski na utworzenie w Osuchach (gm. Łukowa) Muzeum Partyzantów Polskich. Ale to tylko część pieniędzy niezbędnych do uruchomienia placówki. Wystarczy na prace budowlane. Na wyposażenie i spełnienie kolejnych wizji trzeba będzie znaleźć nowe źródła finansowania.

Anna Maciejewska z synem Ryszardem przeglądają pamiątkowe zdjęcia rodzinne
galeria

Niemcy weszli do Soch i zaczęli mordować mieszkańców. Pani Anna cudem ocalała

Najlepiej, żeby to się nigdy nie zdarzyło – mówi pani Anna Maciejewska. Była niespełna 4-letnią dziewczynką, gdy 1 czerwca 1943 roku Niemcy napadli na Sochy pod Zwierzyńcem i bestialsko zabili 200 osób. We wtorek w swojej rodzinnej wiosce wraz z prezydentem Andrzejem Dudą uczestniczyła w uroczystości z okazji Dnia Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej

Egzaminy na prawo jazdy w WORD w Zamościu i Biłgoraju. Czy jeszcze trwa protest?

Egzaminy na prawo jazdy w WORD w Zamościu i Biłgoraju. Czy jeszcze trwa protest?

W ubiegłym tygodniu egzaminatorzy się pochorowali. Ośrodki miały problem ze zorganizowaniem egzaminów. Jak sytuacja wygląda obecnie?