Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Autor

ANNA SZEWC

Lista artykułów:

Przedstawiciele CPK spotkali się z dziennikarzami w hotelowej sali konferencyjnej. Mieszkańców zainteresowanych inwestycją było niewielu, ale nie pozwolono im wejść do środka. Przez cały czas trwania blisko dwugodzinnego „śniadania prasowego” stali ze swoimi transparentami przed hotelem.

Wywłaszczenia, tunel pod Zamościem i szprycha. Ujawniają plany na tory do CPK

W Bełżcu mogą odetchnąć - tory szybkiej kolei ominą wieś. Mieszkańcy innych miejscowości na trasie tzw. 5 szprychy od Centralnego Portu Komunikacyjnego do granicy z Ukrainą wciąż jednak nie wiedzą, który z wariantów przebiegu linii zostanie wybrany. I nadal są pełni obaw co do tego, jakie pieniądze dostaną, gdy dojdzie do wywłaszczeń.

Stary basen jak nowy. Będą zjeżdżalnie, jacuzzi i sztuczna rzeka
galeria

Stary basen jak nowy. Będą zjeżdżalnie, jacuzzi i sztuczna rzeka

Są plany, by wydać nawet ok. 50 mln zł. Teraz tylko musi znaleźć się firma, która za takie pieniądze rozbuduje i zmodernizuje liczącą ponad 30 lat powiatową krytą pływalnię w Biłgoraju. Przetarg już ogłoszono.

Do przestępstw miało dochodzić w latach 2012-2013.

Ponad 40 celników z zarzutami. Pogrążyli ich Białorusini

Już 43 byłych i obecnych celników z polsko-białoruskich przejść granicznych, m.in. w województwie lubelskim usłyszało zarzuty przekroczenia uprawnień i poświadczenia nieprawdy w dokumentach. To efekt trwającego dwa lata śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Okręgową w Lublinie.

Zamość to piękne miasto, ale niestety liczba przestępst w nim popełnianych była w tym roku wyższa, niż w 2021

Zamość to bezpieczne miasto? Nie tak bardzo jak rok wcześniej

Więcej przestępstw, więcej wypadków, więcej pijanych kierowców – oto obraz Zamościa, jaki wyłania się z policyjnego raportu dotyczącego stanu bezpieczeństwa w mieście w pierwszym półroczu br.

Afera w spółdzielni mieszkaniowej. Prezes na darmowych „szkoleniach” w Indiach i na Kubie
Pierwsza strona

Afera w spółdzielni mieszkaniowej. Prezes na darmowych „szkoleniach” w Indiach i na Kubie

Co pozwiedzał - to jego. I choć za żadną z pięciu egzotycznych wycieczek prezes zamojskiej spółdzielni mieszkaniowej płacić nie musiał, to jednak te wyjazdy sporo mogą go dziś kosztować. Trafił na ławę oskarżonych o korupcję, może zostać skazany i trafić za kratki.

Inwestycja trwa sporo ponad rok, ale na trasie trudno znaleźć miejsca, które wyglądałyby na już gotowe.

Wylotówka z Zamościa wciąż w budowie. To jeszcze potrwa i podrożeje

Miejscowi rozumieją, że duże inwestycje rządzą się własnymi prawami i muszą trwać. Ale jednak sposób prowadzenia prac w miejscach, gdzie przebudowywana jest droga krajowa nr 17 na odcinku z Zamościa do Łabuń, nie wszystkim się podoba.

Bociany, które we wtorek żerowały na zaoranym polu w Żukowie niedaleko Zamościa najpewniej zrobiły sobie tutaj postój na wysokoenergetyczny posiłek w długiej podróży do Afryki
wideo
film

Takich sejmików nie widzi się codziennie. Kilkaset bocianów na jednym polu

Bocianie sejmiki o tej porze roku to nic nadzwyczajnego, ale tak liczne, jak ten, który nasz Czytelnik zaobserwował we wtorek w Żukowie w Działach Grabowieckich do codzienności nie należą. Żerowało tam kilkaset ptaków. To tym cenniejsze, że bocianów białych w Polsce stale ubywa.

Krajowa 74 miała być przebudowywana na kilkunastokilometrowym odcinku od Zamościa do Klemensowa. Ale GDDKiA jednak się z tej inwestycji zupełnie wycofała.

Lubelskie: Nici z przebudowy "krajówki". Mieszkańcy odetchnęli z ulgą

Zebrali ok. 2 tys. podpisów przeciwko przedstawionej im koncepcji przebudowy drogi krajowej nr 74 z Zamościa do Klemensowa. Mieszkańcy Płoskiego i Zawady w gm. Zamość oraz Wielączy i Bodaczowa w gm. Szczebrzeszyn są zadowoleni. GDDKiA wycofała się z inwestycji, którą jeszcze kilka miesięcy temu forsowała.

Postępowanie w sprawie wpisania rzeźby do rejestru zabytków zostało wszczęte w maju. Konserwatorzy odwiedzili nekropolię wraz z proboszczem prawosławnej parafii

Jezus Chrystus zabytkowy. Nie ma dłoni, będzie bardziej chroniony

Ta rzeźba wyszła spod dłuta Konstantego Hegla, autora m.in. pomnika Syrenki na Starym Mieście w Warszawie czy nagrobka Aleksandry i Stanisława Kostki Potockich w Wilanowie. Jego Jezus Chrystus z 1862 roku stoi i niszczeje na cmentarzu prawosławnym w Poturzynie (gm. Telatyn). Los rzeźby powinien się zmienić.

– Jeszcze za cara chłopi mieli prawo wypasać bydło na pańskich łąkach, a z lasu mieli dostawać konkretne ilości surowca tartacznego, żerdzi, drewna opałowego, a według potrzeb pobierać piasek i glinę. Zasada była taka, że to miało służyć do utrzymania albo naprawy budynków – opowiada Jan Pacyk
Magazyn

Carski ukaz i wydawanie serwitutów, czyli drewna. Przywilej z XIX wieku jest teraz na wagę złota

Polska zdążyła wyjść spod zaborów, odzyskać w 1918 roku niepodległość, przetrwać II wojnę światową, a później czasy PRL i stan wojenny, by wreszcie dojść do demokracji, a pod Biłgorajem ludzie nadal mają korzyści z ukazu wydanego przez... cara Rosji w 1864 roku.