Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Autor

ANNA SZEWC

Lista artykułów:

Aby wejść do środka i zrobić „zakupy” wystarczy okazać ukraiński paszport

Jedyny taki sklep w Zamościu. Zamiast gotówki ukraiński paszport

Poniedziałek, zbliża się godz. 11. Przed galerią handlową na ul. Lubelskiej w Zamościu parkują samochody na ukraińskich tablicach. Wysiadają z nich kobiety z dziećmi. Wszystkie idą do jednego sklepu, a później wychodzą z pełnymi torbami. Żadna za te sprawunki nie płaci ani złotówki.

Pluszaki Huggy Wuggy można kupić na straganach. Mnóstwo ofert sprzedaży jest też w internecie. Ceny wahają się od kilkudziesięciu do ponad 100 złotych, w zależności od wielkości zabawki.

Przytulanie i zabijanie. Przedszkole ostrzega przed tą zabawką

Pluszak jak pluszak. Niezbyt ładny, ale sam w sobie niegroźny. Gorzej, jeśli maluch dotrze do informacji o tym, co robi potrafi Huggy Wuggy. Bo to stwór z komputerowej gry, który przytula tak mocno, że... zabija.

Dr n. med. Anną Mika pracuje w centrum krwiodawstwa i sama też oddaje krew.

Dlaczego warto być krwiodawcą? Zniżki na przejazdy, ulgi podatkowe i program lojalnościowy

Rozmowa z dr n. med. Anną Mika, kierownik Terenowego Oddziału w Zamościu Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie.

W miejscu, gdzie doszło do zbrodni, dawno już nie ma domu zamordowanej kobiety. Ktoś w międzyczasie kupił nieruchomość, budynki wyburzył. Ale w Feliksówce wszyscy pamiętają, co wydarzyło się tutaj w styczniu 1989 roku
Pierwsza strona dziennika

Zabójca sądzony po 33 latach. Wieś znów żyje zbrodnią, którą miał popełnić brat senatora

W Feliksówce mówią, że początek 1989 roku to był horror. Po tym, jak brutalnie zamordowano i zgwałcono mieszkankę wsi, wszyscy się bali. Potem mijały tygodnie, miesiące, lata, sprawcy nie znaleziono i ludzie zapomnieli. Ale zatrzymanie Waldemara Ch. i rozpoczęty w tym tygodniu jego proces sprawiły, że dawne, złe wspomnienia odżyły.

Burmistrz Żukowski spotkał się z ekipą Sokolni we wtorek i zapewnił, że miasto weźmie na siebie i odpowiedzialność za funkcjonowanie tego punktu.

Sokolnia w Tomaszowie Lubelskim wciąż działa. I prosi o wsparcie

Już nie pod skrzydłami starosty, ale burmistrza Tomaszowa Lubelskiego ma działać Sokolnia, magazyn darów dla Ukrainy i Ukraińców. Niezmiennie potrzebna jest tam pomoc. Bo ostatnio darów jest znacznie mniej niż jeszcze kilka tygodni temu.

A wszystko zaczęło się od wystąpienia zamościanki Elżbiety Witkowskiej.

Gorąco na sesji rady. Prezydent Zamościa nie chce być porównywany do posła Kowalskiego

Prezydent Andrzej Wnuk nie ma nic przeciwko naszemu członkostwu w Unii Europejskiej, ale uważa, że w tym momencie jakoś specjalnie jej honorować nie należy. No i zdecydowanie nie chce być porównywany ani do posła Janusza Kowalskiego, ani do sędzi Krystyny Pawłowicz. Tego można się było dowiedzieć z poniedziałkowej sesji Rady Miasta Zamość.

W ostatnią niedzielę w Żdanowie krew oddało 86 osób. Chętnych było więcej.
galeria

Konkursy, występy, warsztaty i dobra zabawa. To nie impreza, to ludzie oddają krew

Loterie fantowe, wystawy, występy, warsztaty, prezenty dla wszystkich, dużo dobrego jedzenia i świetnej zabawy. To opis pikniku? Nie. Tak zawsze wyglądają akcje krwiodawstwa organizowane w gminie Zamość. Są naprawdę wyjątkowe, a krew leje się na nich strumieniami.

Zdjęcie ilustracyjne

Co dziesiąte dziecko nie jest zaszczepione. "Po to jest medycyna, żeby ufać specjalistom, a nie znachorom"

Jeszcze w 2013 roku szczepieniom obowiązkowym poddawane były niemal wszystkie dzieci z Zamościa i powiatu zamojskiego, które powinny. A już w 2021 roku, np. przeciwko błonicy, tężcowi i krztuściowi, zabezpieczonych zostało tylko 87 procent pacjentów.

Stefan Sendłak urodził się we wsi Podpole, na terenach znajdujących się obecnie w granicach Zamościa.

Zamość: Stefan Sendłak zrobił wiele, a mało kto go pamięta

Urodził się w Zamościu i zrobił dla miasta wiele, ale jest tu niemal nieznany. Czy dojdzie do upamiętnienia postaci Stefana Sendłaka, działacza PPS i aktywnego członka „Żegoty”? Niedawno bezskutecznie zabiegał o to radny Lewicy, teraz z podobną propozycją występuje lubelski IPN.

O sprawie zrobiło się głośno, gdy do sieci trafiły filmy przedstawiające moment obezwładniania Mateusza K. Nagrania opatrzono komentarzami: „Paralizatorem i gazem za brak maseczki – milicja w akcji w Zamościu” czy „Interwencja wobec braku maseczki w sklepie. SKANDALICZNE!”. W odpowiedzi policja opublikowała zapis z całości zajścia, co rzuciło nowe światło na interwencję.
Pierwsza strona
film

Maseczki, gaz, paralizator i akt oskarżenia. Finał głośnej interwencji w galerii handlowej

Gdy mundurowi zwrócili im uwagę, że nie mają maseczek, brat rzucili się na policjanta z pięściami, a siostra z wulgaryzmami. Funkcjonariusz zrewanżował się gazem i paralizatorem. I choć w internecie krążył film stawiający policję w złym świetle, to śledczy nie mieli wątpliwości, kogo oskarżyć.