Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
W Lubelskiem nie ma jeszcze takiego miejsca, choć cmentarze dla zwierząt domowych funkcjonują już w kilkunastu lokalizacjach w kraju. W Kraśniku pojawił się taki pomysł, wcześniej był w Lublinie.
Najważniejsze, że jest kuchnia – cieszy się Grażyna Maciążek, emerytowana nauczycielka z Lublina. – Mieszkanie bardzo mi się podoba. Jest na parterze i w centrum miasta. Wszędzie będę mieć blisko. Radości by nie było, gdyby nie pomoc setek ofiarnych i wrażliwych na ludzką krzywdę osób.
Nie będą mogli być świadkami na ślubie kościelnym. Nie zostaną też chrzestnymi. Problem może być też z organizacją kościelnego pogrzebu. Ale czy będą zbawieni? Tak KUL chce ostrzegać osoby, które mają zamiar „wypisać” się z Kościoła katolickiego.
Amstaffy, które w Elizówce koło Lublina zagryzły maltańczyka i poraniły jego właścicielkę trafiły na obserwację. W odosobnieniu od właścicieli spędzą nieco ponad 2 tygodnie.
„To jest wstyd, ale tutejsze społeczeństwo nie toleruje obcych” – to jeden z komentarzy po sesji w Bełżycach. Radni nie przychylili się bowiem do pomysłu sprowadzenia rodziny repatriantów z Kazachstanu, co wiązałoby się z przygotowaniem dla nich mieszkania. – Nie jesteśmy grupą ksenofobów – odpiera zarzuty przewodniczący rady miejskiej.
Przy ul. Fabrycznej w Kraśniku ma powstać Zakład Odzysku Energii. Inwestor – firma Ekoland przekonuje, że odpady, które teraz służą produkcji cementu, będą mogły zostać wykorzystane do produkcji ciepła w mieście oraz energii elektrycznej. Niektórzy radni mają jednak obawy. Chodzi o reakcję kraśniczan na tego typu inwestycje
Nigdy czegoś takiego nie widziałem. Widok był przerażający – relacjonuje lekarz weterynarii, który przyjechał na miejsce ataku czterech amstaffów w Elizówce pod Lublinem. Pani Elżbieta trzymała swoją suczkę na rękach, kiedy agresywne psy się na nią rzuciły i rozszarpały jej pupila. Okoliczni mieszkańcy boją się również o swoje zdrowie
Rozmowa z ks. Arturem Potrapelukiem, twórcą platformy Agappe.pl (platforma społecznościowa katolickich social mediów), koordynatorem lubelskiej Odnowy w Duchu Świętym.
Pszczelarz z powiatu kraśnickiego jest inicjatorem akcji banerowej poświęconej ochronie pszczół. – Mimo kursów chemizacyjnych nie wszyscy rolnicy są świadomi jak powinni stosować opryski aby nie zaszkodzić pszczołom – podkreśla.
„Na trzymanie kciuków jest już za późno” – te słowa usłyszała Ewa Buchajczuk od fotografki, z którą rozmawiała o akcji organizowanej dla 2-letniej Niny Słupskiej z Lublina. Rodzice dziewczynki zbierają pieniądze na niezwykle kosztowną terapie genową dla ich dziecka. W przypadku Ewy i wielu innych wolontariuszy z Armii Niny na słowach wsparcia się nie skończyło. Walka o zdrowie Niny trwa. Do zebrania zostało jeszcze ponad 3 mln zł