Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Ani pogotowie ratunkowe, ani lekarze nocnej opieki zdrowotnej nie przyjechali do 80-latki z Lublina, która bardzo źle się poczuła. Dopiero wezwana prywatnie pielęgniarka podłączyła odwodnionej kobiecie kroplówkę.
Zwolennicy upałów nie powinni narzekać. Najbliższe tygodnie zapowiadają się ciepło i słonecznie.Temperatura przekroczy 26 stopni Celsjusza. Nie grożą nam też nocne przymrozki.
W tym roku lubelskie położne przyjęły prawie 20 domowych porodów. – Poród w domu to ogromne ryzyko dla życia matki i dziecka – przestrzega prof. Jan Oleszczuk, konsultant wojewódzki do spraw położnictwa i ginekologii.
Do godziny 15 w pobliżu przychodni przy ul. Kompozytorów Polskich 8 stacjonować będzie dziś bus, w którym lekarze bezpłatnie zbadają pacjentów pod kątem osteoporozy.
Imię, nazwisko, PESEL, schorzenie i oddział szpitala to podstawowe informacje, jakie znajdą się na obrączkach identyfikacyjnych dla chorych. Od przyszłego roku zastąpią karty pacjentów. Chorzy będą nosić je na ręce.
Synoptycy zapowiadają silne opady deszczu i burzę, która ma przyjść popołudniu.
Inspektorzy zamknęli restaurację w hotelu Victoria przy ul. Narutowicza. Powodem był unoszący się w powietrzu pył, który sypał się klientom do talerzy. Od dwóch tygodni w lokalu trwa remont.
Przynoszą do Zakładu Medycyny Sądowej części garderoby, ręczniki, niedopałki papierosów. Ustalenie, do kogo należą znajdujące się tam ślady genetyczne, kosztuje od 500 zł do 1000 zł.
Od 6 maja do 30 listopada lubelskie poradnie będą szczepić dziewczyny urodzone w 1999 roku przeciwko wirusowi HPV mogącemu wywołać w przyszłości raka szyjki macicy.
Prawie 180 razy w ciągu doby wyjeżdżały karetki lubelskiego pogotowia. Najczęściej do przypadków pobicia, przejedzenia i zatrucia alkoholem. Rekordzista, który trafił na oddział toksykologii miał 5 promili alkoholu we krwi.