Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Krzysztof Tuczapski, prezes Zamojskiego Szpitala Niepublicznego w Zamościu od 1 marca będzie dyrektorem lubelskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.
Lubelski oddział NFZ nie zmieni zasad konkursu dla szkolnych gabinetów stomatologicznych. Oznacza to, że nie mają one większych szans z konkurencją działającą poza szkołami. Nieoficjalnie mówi się, że jednak będzie rozwiązanie sytuacji.
Narodowy Fundusz Zdrowia ogłosił pierwszą część listy poradni, w których nocą lub w święta skorzystamy od 1 marca z pomocy lekarza lub pielęgniarki. Druga część listy – w piątek.
Nadzór Uniwersytetu Medycznego w Lublinie nad szpitalami klinicznymi był nierzetelny, uczelnia nieprawidłowo gospodarowała też majątkiem - wynika z raportu Najwyższej Izby Kontroli.
Dyrektorzy szpitali zrywają umowy z NZOZ-ami, które prowadzą badania wykrywające gruźlicę. – To zagrożenie dla zdrowia – uważają lekarze. Wojewódzki konsultant w dziedzinie chorób płuc zamierza interweniować u władz miasta i województwa.
Przez noc z piątku na sobotę intensywnie padał śnieg i silnie wiało. Temperatura spadła do -5 stopni C. Na drogach i chodnikach zrobiło się ślisko.
Trzydziestoletnia mieszkanka Piotrkowa i dwudziestolatka z Lublina w nocy z czwartku na piątek trafiły na Oddział Toksykologii szpitala im. Jana Bożego w Lublinie. To ostatnie ofiary tzw. czadu.
Od marca w Szpitalu Wojskowym przy Al. Racławickich pacjenci skorzystają z nowoczesnej Pracowni Diagnostyki Obrazowej. Będzie tam nie tylko rezonans magnetyczny, ale też nowy mammograf.
Przez ostatnie kilka lat do zakładu anatomii zgłosiło się 150 osób, które po śmierci, chcą swoje ciała podarować nauce. Ale kolejnych zgłoszeń uczelnia już nie przyjmuje. – Za dwa lata może zabraknąć nam miejsca na ciała – obawiają się medycy.
W Lublinie coraz mniej aptek czynnych całą dobę. Krakowskie Przedmieście 49 to jeden ze starszych aptecznych adresów w mieście. Kilka pokoleń klientów szukało tu pomocy w dzień i w nocy. Od tego miesiąca napis na drzwiach \"całodobowa” nie jest aktualny.