Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Naukowcy z Wojskowego Instytutu Higieny i Epidemiologii w Puławach potwierdzili dwa przypadki \"świńskiej grypy”. Próbki pobrano od mieszkańców Zamościa.
Z aptek masowo znikają leki zawierające pseudoefydrynę – ostrzega Krzysztof Przystupa, prezes Lubelskiej Okręgowej Izby Aptekarskiej. To środki stosowane jako używki.
Lubelskie szpitale wypowiadają wojnę NZOZ-om. Do końca miesiąca zerwą współpracę ze wszystkim niepublicznym poradniami. W ten sposób chcą walczyć z konkurencją w relacjach z Narodowym Funduszem Zdrowia.
To pierwsza śmiertelna ofiara wirusa AH1N1 w woj. lubelskim w tym roku – poinformował dziś Janusz Słodziński, dyr. Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie.
Do końca miesiąca dowiemy się, ilu lekarzy zatrudnionych w SPSK 1 w Lublinie oraz w szpitalu w Chełmie straci pracę. Dyrektorzy, by wymóc na Narodowym Funduszu Zdrowia lepszy kontrakt, postawili ich przed wyborem.
To nie były kolejne przypadki zachorowań na AH1N1 – mówi prof. Michał Bartoszcze, dyrektor Ośrodka Diagnostyki i Zwalczania Zagrożeń Biologicznych Wojskowego Instytutu higieny i Epidemiologii w Puławach. We wtorek zbadali 4 próbki pobrane od pacjentów, u których podejrzewano zakażenie wirusem AH1N1. Jedna z nich pochodziła od pacjenta z Lublina. Pozostałe trzy od mieszkańców Opoczna.
Naczelna Izba Lekarska przyjrzy się działaniom dyrektorów szpitala w Chełmie oraz SPSK 1 w Lublinie. Obaj, by zwiększyć szanse swoich placówek w konkursie ofert NFZ, postawili swoich lekarzy pod ścianą: jeśli nie zrezygnują z dodatkowej pracy innych gabinetach, stracą zatrudnienie w szpitalu.
We wtorek dowiemy się, ilu lekarzy straci etaty w SPSK 1, jeśli nie zrezygnują z pracy w innych gabinetach. Taki warunek postawiła dyrekcja szpitala, by zwiększyć szanse na wyższy kontrakt z funduszem zdrowia.
Chodzi o blisko 20 tys. uczniów, którzy do tej pory mogli leczyć zęby w szkołach. Narodowy Fundusz Zdrowia nie przyznał kontraktu dla 41 takich placówek w Lublinie.
Mandaty na łączną kwotę 850 zł to grzywna, jaką inspektorzy wypisali dla czterech z pięciu skontrolowanych lokali. Inspektorzy zajrzeli do lubelskich lokali w weekend.