Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Autor

Anna Szewc

Podpis:

Anna Szewc, ak, oprac. ak

Adres e-mail:

anna.szewc@dziennikwschodni.pl

Lista artykułów:

Projekt ruszył w maju br. Ale dopiero we wrześniu do Krasnobrodu dotarł nowiutki bus, który kosztował ok. 178 tys. zł. Jego oficjalne przekazanie, z udziałem władz powiatu zamojskiego i przedstawicieli PFRON odbyło się natomiast na początku października.

Każda osoba mająca problemy z mobilnością zostanie dowieziona gdzie zechce. Za darmo

Projekt trwa od maja, ale we wrześniu nabrał rozpędu, bo już nie trzeba wynajmować busa. Jest do dyspozycji nowiutki, 9-osobowy. Każdego dnia renault trafic pokonuje nawet kilkaset kilometrów, aby osoby, które tego potrzebują dowieźć do celu i odwieźć z powrotem. I to zupełnie za darmo.

Regał na znicze do ponownego wykorzystania na cmentarzu przy ul. Braterstwa Broni w Zamościu jest jeden. Na nekropolii przy ul. Lubelskiej w Biłgoraju nawet trzy, dwa przy tzw. Lapidarium, a jeden na ul. Batorego

Bądźmy eko na cmentarzu. "Nie twórzmy wielu ton śmieci z plastiku i szkła"

Jeśli oprawa znicza nie jest zniszczona, można ją wykorzystać. A jeśli już kupować nowe, to w ograniczonej ilości. Zamiast sztucznych wiązanek, lepiej wybrać naturalne, biodegradowalne. No i należy pamiętać o segregacji. To rady urzędników dla osób odwiedzających cmentarze.

Nie każdy umowę podpisywał, ale wszyscy chętnie pozowali do zdjęć
galeria

Powstanie kolejna część S17. Umowa podpisana. Kiedy budowa?

Sukces ma wielu ojców. Piątkowa uroczystość podpisania umowy na budowę jednego z odcinków drogi S17 nie pozostawiła co do tego najmniejszych złudzeń. Dokument parafowali przedstawiciele Generalnej Dróg Krajowych i Autostrad oraz prezes firmy Budimex, która inwestycję zrealizuje, ale towarzyszyła im wielokrotnie liczniejsza grupa polityków PiS.

Stary, drewniany most w Brodzicy ma już ponad 20 lat. Był w przeszłości remontowany, ale po prostu nadaje się do wymiany. Zanim powstanie nowy, trzeba go jednak doprowadzić do stanu używalności

Zamykają most nad Huczwą. Utrudnienia w gminie Hrubieszów

Do końca tygodnia po moście nad Huczwą w Brodzicy (gm. Hrubieszów) będzie można jeździć, jak dotąd, ale od poniedziałku zostanie zamknięty. Co najmniej na kilka dni.

W ostatnich wyborach samorządowych Sławomir Ćwik ubiegał się nie tylko o mandat w Radzie Miasta Zamość, który zdobył, ale był też kandydatem na prezydenta Zamościa. W pierwszej turze zdobył nieco ponad 17 proc. głosów.

Radny rezygnuje na znak protestu. Skończy kadencję o czasie, czyli wcześniej

Dopracuje do końca kadencji, tej, jaką zakładano, gdy obejmował mandat. A po 31 października 2023 Sławomir Ćwik (Polska 2050) rozstanie się z Radą Miasta Zamość. Swoją decyzję ogłosił na koniec wtorkowej sesji. Dlaczego ją podjął?

Proces Waldemara Ch. rozpoczął się w maju, ale w najbliższym czasie ruszy na nowo

Kiedy umierała, jeszcze ją zgwałcił. Ciało kobiety znalazł listonosz

Odbyło się kilka rozpraw. Ta zaplanowana na wrzesień została odwołana, ponieważ sędzia referent powołany do składu orzekającego w procesie Waldemara Ch. oskarżonego o dokonanie przeszło 30 lat temu brutalnego zabójstwa w Feliksówce, wziął półroczny urlop na leczenie. Proces musi więc ruszyć na nowo.

Zadłużenie Zamościa wzrośnie. Jest zgoda na emisję obligacji

Zadłużenie Zamościa wzrośnie. Jest zgoda na emisję obligacji

Podczas wrześniowej sesji zabrakło jednego głosu, a w budżecie Zamościa 17 mln zł, które miały go zasilić z emisji obligacji. We wtorek radni zebrali się ponownie. Obrady zwołano głównie po to, by wrócić do tematu.

Konfernencja prasowa została zorganizowana w Sali Consulatus zamojskiego ratusza

Wiadomo na co pójdą rządowe pieniądze. Na liście rozbudowa sanatorium w Krasnobrodzie

Samorządowcy związani z PiS z dawnego województwa zamojskiego cieszą się z rządowych pieniędzy, które mają im w jakimś stopniu zrekompensować utracone dochody z podatków CIT i PIT.

Hulajnogi na ulicach Zamościa pojawiły się w maju, z dnia na dzień. A w październiku równie nagle zniknęły

Hulajnogi odjechały. Nie ma ich już ani w Zamościu, ani w Chełmie

Pojawiły się wiosną i właśnie zniknęły. Operator elektrycznych hulajnóg wycofał je z Chełma i z Zamościa. Dlaczego?

Deportacje Żydów z getta założonego w Zamościu w 1941 roku rozpoczęły się w kwietniu 1942 roku. Ostatnie  przeprowadzono w październiku.
14 października 2022, 17:30

Kiedyś w Zamościu mieszkało 12 tys. Żydów. To dla nich będzie Marsz Pamięci

Przed wojną Żydzi stanowili nawet 40 procent ludności Zamościa. Żyło ich tu ok. 12 tys. Niemal wszyscy zginęli. Ale pamięć o nich powinna trwać. Dlatego w 80. rocznicę likwidacji zamojskiego getta organizowany jest Marsz Pamięci, a także kilka wydarzeń edukacyjnych.