Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Autor

Katarzyna Prus

Podpis:

Katarzyna Prus, kp

Adres e-mail:

katarzyna.prus@dziennikwschodni.pl

Lista artykułów:

Tadeusz Duszyński i Piotr Dreher

Dyrektorzy szpitali z koronawirusem. Zakażenie potwierdzono u szefów dwóch lecznic w Lublinie

Dyrektorzy dwóch lubelskich szpitali mają koronawirusa. Zakażenie potwierdzono u Piotra Drehera, który kieruje Szpitalem Neuropsychiatrycznym i Tadeusza Duszyńskiego, szefa szpitala wojewódzkiego im. Jana Bożego.

W szpitalach brakuje pracowników. Wojewoda lubelski będzie wysyłał medykom skierowania do pracy

W szpitalach brakuje pracowników. Wojewoda lubelski będzie wysyłał medykom skierowania do pracy

– W miarę zwiększania liczby łóżek zakaźnych, potrzeby kadrowe będą coraz większe – przyznaje wojewoda i nie wyklucza, że w najbliższym czasie skieruje kolejnych medyków do pracy w szpitalach w związku ze wzrostem liczby pacjentów zakażonych koronawirusem.

Karetki oczekujące przed SOR przy ul. Jaczewskiego to już niemal codzienność
Alarm 24

Coraz więcej chorych. Przed szpitalem w Lublinie kolejka karetek

Pięć karetek z pacjentami czekało dzisiaj wczesnym popołudniem przed szpitalnym oddziałem ratunkowym Szpitala Klinicznego nr 4 w Lublinie.

Wtorek, 13 października 2020. Punkt pobrań przy ul. Biernackiego
Alarm 24

Lublin: W kolejce na test z wirusem. Albo po wirusa?

– Jeśli ktoś nie jest chory, to jest duże ryzyko, że zakazi się w takiej kolejce – denerwuje się nasza Czytelniczka, która dostała skierowanie na test na koronawirusa. W sobotę pojechała do jednego z punktów pobrań w Lublinie. Na wymaz czekało tam kilkanaście innych osób.

Klinika Anestezjologii i Intensywnej Terapii SPSK1 w Lublinie

Lubelskie: Liczba chorych na COVID-19 rośnie, a liczba wykonywanych testów jest mała

249 wykonanych testów i aż 163 pozytywne wyniki badania. Dlaczego testów wykonuje się tak mało, skoro liczba chorych na Covid-19 rośnie w takim tempie?

Na zdjęciu: Przemysław Czarnek
Aktualizacja

Szybki test na koronawirusa, szybki wynik. Specjalnie dla przyszłego ministra Przemysława Czarnka

Specjalny test na obecność koronawirusa wykonano w lubelskim sanepidzie dla posła PiS Przemysława Czarnka. Test jest szybki, ale też drogi

Kontenery produkowane przez firmę Zurad należącą do Polskiej Grupy Zbrojeniowej

Takie kontenery staną przed szpitalem przy al. Kraśnickiej w Lublinie

W ciągu dwóch najbliższych tygodni przed szpitalem wojewódzkim przy al. Kraśnickiej w Lublinie mają się pojawić specjalistyczne kontenery do wstępnej selekcji segregacji pacjentów, które zastąpią dotychczasowe namioty.

Rekordowa liczba zachorowań w Lubelskiem. Raport z niedzieli, 11 października
Covid-19
galeria

Rekordowa liczba zachorowań w Lubelskiem. Raport z niedzieli, 11 października

740 nowych zakażeń koronawirusem - to rekordowy bilans ostatnich trzech dni w województwie lubelskim. W tym czasie zmarło 12 pacjentów.

Tak medycy walczą o życie chorych na COVID-19. Praca w klinice przy ul. Staszica w Lublinie
zdjęcia
galeria

Tak medycy walczą o życie chorych na COVID-19. Praca w klinice przy ul. Staszica w Lublinie

Tylko w niedzielę w naszym województwie przybyło 304 zakażonych koronawirusem. Najciężej chorzy trafiają do Kliniki Anestezjologii i Intensywnej Terapii Szpitala Klinicznego Nr 1 w Lublinie. Klinika pracuje na pełnych obrotach. Osiem łóżek dla pacjentów z Covid-19 jest cały czas zajętych. Niektórzy pacjenci wymagają podłączenia do ECMO czyli tzw. płucoserca. Takie urządzenia stosuje się w przypadku ostrej niewydolności oddechowej. Do lubelskiej kliniki trafiają chorzy nie tylko z naszego regionu, ale i sąsiednich województw, a nawet Małopolski.

zdjęcie ilustracyjne

Szpital apeluje o pomoc: Brakuje osocza ozdrowieńców

Brakuje osocza ozdrowieńców, które w ramach terapii dostawali pacjenci z Covid-19 w Szpitalu Klinicznym nr 1 w Lublinie. - Dawcy po prostu przestali się zgłaszać, prosimy o pomoc - apeluje dyrekcja szpitala.