Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Dyrektorzy dwóch lubelskich szpitali mają koronawirusa. Zakażenie potwierdzono u Piotra Drehera, który kieruje Szpitalem Neuropsychiatrycznym i Tadeusza Duszyńskiego, szefa szpitala wojewódzkiego im. Jana Bożego.
– W miarę zwiększania liczby łóżek zakaźnych, potrzeby kadrowe będą coraz większe – przyznaje wojewoda i nie wyklucza, że w najbliższym czasie skieruje kolejnych medyków do pracy w szpitalach w związku ze wzrostem liczby pacjentów zakażonych koronawirusem.
Pięć karetek z pacjentami czekało dzisiaj wczesnym popołudniem przed szpitalnym oddziałem ratunkowym Szpitala Klinicznego nr 4 w Lublinie.
– Jeśli ktoś nie jest chory, to jest duże ryzyko, że zakazi się w takiej kolejce – denerwuje się nasza Czytelniczka, która dostała skierowanie na test na koronawirusa. W sobotę pojechała do jednego z punktów pobrań w Lublinie. Na wymaz czekało tam kilkanaście innych osób.
249 wykonanych testów i aż 163 pozytywne wyniki badania. Dlaczego testów wykonuje się tak mało, skoro liczba chorych na Covid-19 rośnie w takim tempie?
Specjalny test na obecność koronawirusa wykonano w lubelskim sanepidzie dla posła PiS Przemysława Czarnka. Test jest szybki, ale też drogi
W ciągu dwóch najbliższych tygodni przed szpitalem wojewódzkim przy al. Kraśnickiej w Lublinie mają się pojawić specjalistyczne kontenery do wstępnej selekcji segregacji pacjentów, które zastąpią dotychczasowe namioty.
740 nowych zakażeń koronawirusem - to rekordowy bilans ostatnich trzech dni w województwie lubelskim. W tym czasie zmarło 12 pacjentów.
Tylko w niedzielę w naszym województwie przybyło 304 zakażonych koronawirusem. Najciężej chorzy trafiają do Kliniki Anestezjologii i Intensywnej Terapii Szpitala Klinicznego Nr 1 w Lublinie. Klinika pracuje na pełnych obrotach. Osiem łóżek dla pacjentów z Covid-19 jest cały czas zajętych. Niektórzy pacjenci wymagają podłączenia do ECMO czyli tzw. płucoserca. Takie urządzenia stosuje się w przypadku ostrej niewydolności oddechowej. Do lubelskiej kliniki trafiają chorzy nie tylko z naszego regionu, ale i sąsiednich województw, a nawet Małopolski.
Brakuje osocza ozdrowieńców, które w ramach terapii dostawali pacjenci z Covid-19 w Szpitalu Klinicznym nr 1 w Lublinie. - Dawcy po prostu przestali się zgłaszać, prosimy o pomoc - apeluje dyrekcja szpitala.