Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
– Jedyne czego się obawiam, to czy będę miała jakieś niepożądane objawy, np. bóle ręki – mówi pani Basia, nauczycielka z Lublina, która w piątek jako jedna z pierwszych zgłosiła się do szczepienia w szpitalu wojewódzkim przy al. Kraśnickiej w Lublinie.
Dyrektorzy szkół otrzymali formularz zgłoszeniowy, za pomocą którego od poniedziałku do środy mogli przekazywać w Systemie Informacji Oświatowej dane chętnych do szczepień nauczycieli. Już w poniedziałek po południu chętnych było 100 tys. osób., a dzisiaj wiceminister edukacji i nauki Marzena Machałek poinformowała, że zarejestrowało się w sumie 268 tys. nauczycieli
Milionowe koszty organizacji, wysokie utrzymania i tylko piętnastu pacjentów – tak wygląda bilans działania szpitala tymczasowego dla chorych na Covid-19 w Targach Lublin. Wczoraj leżał tam jeden pacjent.
– Pacjentów z poważnymi powikłaniami po Covid-19 jest coraz więcej – przyznają lekarze. – Wiek nie jest tu żadnym wyznacznikiem.
Większa precyzja i krótszy czas leczenia pacjenta. Zabiegi radioterapii śródoperacyjnej wracają do Lublina po siedmioletniej przerwie. Już w połowie lutego będą z nich mogły skorzystać pacjentki chore na raka piersi.
Na początku lutego ubiegłego roku naukowcy już wskazywali na wiele znaków zapytania i niepokojących sygnałów dotyczących nowego koronawirusa z Chin, ale nikt nie mówił jeszcze o pandemii (WHO ogłosiła ją 11 marca).
Zabiegi przerywania ciąży z powodu ciężkich wad płodu są niezwykle rzadkie w naszym województwie. W 2019 roku było ich zaledwie osiem. Ale lekarze mówią, że statystyki nie uwzględniają tzw. turystyki aborcyjnej.
– Jesteśmy lekceważone – skarżą się pielęgniarki z Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii SPSK4 w Lublinie. To kolejni pracownicy tego szpitala, którzy nie mogą doczekać się dodatków za pracę z pacjentami zakażonymi koronawirusem
Pierwsza w województwie lubelskim poradnia leczenia marihuaną medyczną zacznie działać jeszcze w tym miesiącu w Lublinie. Będą mogli z niej korzystać m.in. pacjenci z przewlekłym bólem, a także z padaczką lekooporną, czy stwardnieniem rozsianym.
– Nie czujemy się bezpiecznie – skarżą się mieszkańcy bloku przy ul. Lubartowskiej w Lublinie. Twierdzą, że przychodnia naraża ich na zakażenie koronawirusem. Spółdzielnia na pomoc wzywa sanepid, a lekarze policję.