Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
738 łóżek zakaźnych od dzisiaj i 80 kolejnych od przyszłego wtorku. W szpitalach szykuje się coraz więcej miejsc dla pacjentów z Covid-19.
– Było pół roku na przygotowania. Covid mówi „sprawdzam” – punktuje polski rząd lekarz, który leczy pacjentów zakażonych koronawirusem. Jakub Kosikowski wylicza co należało zrobić już dawno.
Nawet po 12 godzin dziennie pracują już niektóre punkty wymazowe, w których można wykonać bezpłatny test na koronawirusa.
– W miarę zwiększania liczby łóżek zakaźnych, potrzeby kadrowe będą coraz większe – przyznaje wojewoda i nie wyklucza, że w najbliższym czasie skieruje kolejnych medyków do pracy w szpitalach w związku ze wzrostem liczby pacjentów zakażonych koronawirusem.
Pięć karetek z pacjentami czekało dzisiaj wczesnym popołudniem przed szpitalnym oddziałem ratunkowym Szpitala Klinicznego nr 4 w Lublinie.
– Jeśli ktoś nie jest chory, to jest duże ryzyko, że zakazi się w takiej kolejce – denerwuje się nasza Czytelniczka, która dostała skierowanie na test na koronawirusa. W sobotę pojechała do jednego z punktów pobrań w Lublinie. Na wymaz czekało tam kilkanaście innych osób.
249 wykonanych testów i aż 163 pozytywne wyniki badania. Dlaczego testów wykonuje się tak mało, skoro liczba chorych na Covid-19 rośnie w takim tempie?
W ciągu dwóch najbliższych tygodni przed szpitalem wojewódzkim przy al. Kraśnickiej w Lublinie mają się pojawić specjalistyczne kontenery do wstępnej selekcji segregacji pacjentów, które zastąpią dotychczasowe namioty.
Brakuje osocza ozdrowieńców, które w ramach terapii dostawali pacjenci z Covid-19 w Szpitalu Klinicznym nr 1 w Lublinie. - Dawcy po prostu przestali się zgłaszać, prosimy o pomoc - apeluje dyrekcja szpitala.
- To są naprawdę wyjątkowe sytuacje, w których byłoby uzasadnienie do nienoszenia maseczki - podkreśla wojewoda lubelski. Od dzisiaj obowiązek zasłaniania ust i nosa obowiązuje już nie tylko w sklepie czy autobusie, ale również na ulicy. Zwalnia z tego zaświadczenie lekarskie lud dokument potwierdzający niepełnosprawność.