Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Autor

Katarzyna prus

Lista artykułów:

Kacperek Boruta z mamą

Najdroższy lek na świecie podano w lubelskiej klinice. Pomoże choremu chłopcu

Półtoraroczny Kacperek z rdzeniowym zanikiem mięśni ma szansę na samodzielne chodzenie. Jako pierwszy w Polsce dostał lek, dzięki któremu będzie mógł się prawidłowo rozwijać. Podano go w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie.

Dla kogo koronawirus może być groźny? Pierwsze na świecie testy trafią do szpitali w Lublinie i Puławach
film

Dla kogo koronawirus może być groźny? Pierwsze na świecie testy trafią do szpitali w Lublinie i Puławach

Pozwolą ocenić ryzyko zakażenia koronawirusem, a także przebieg Covid-19 u osób już zakażonych. Z pierwszych na świecie testów na podatność na SARS-Cov-2 skorzystają lekarze w Lublinie i Puławach.

Lubelskie: Będzie więcej testów na obecność koronawirusa? "Badane są wszystkie próbki, które do nas spłyną"

Lubelskie: Będzie więcej testów na obecność koronawirusa? "Badane są wszystkie próbki, które do nas spłyną"

Tylko 167 osób zostało przebadanych pod kątem koronawirusa w województwie lubelskim w ciągu doby – wynika z danych sanepidu z poniedziałku. W tym czasie w całym kraju wykonano ponad 7 tysięcy testów

Biomed jest jedyną firmą w Polsce i jedną z nielicznych w Europie, która posiada technologię wytwarzania immunoglobulin z osocza ozdrowieńców

Lubelski Biomed pracuje nad lekiem na COVID-19 z osocza ozdrowieńców

Lubelska spółka Biomed rozpoczyna współpracę ze szpitalem klinicznym nr 1 w Lublinie w zakresie produkcji immunoglobuliny z osocza ozdrowieńców, czyli osób, które pokonały koronawirusa

Zdjęcie ilustracyjne

Kwarantanna może być niebezpieczna. Do okulistów trafia coraz więcej dzieci i dorosłych

Coraz więcej jest dorosłych z ciężkimi urazami oczu, a także dzieci z poparzeniami po zabawach środkami do czyszczenia. – W ciągu tygodnia mamy teraz tyle przypadków, ile przed epidemią w ciągu miesiąca – alarmują okuliści.

Szpital zapewnia, że sprawa zostanie wyjaśniona
Alarm 24

Lubelski szpital wypuścił samą do domu starszą kobietę po udarze. Córka szukała jej z policją

– Jak można 87-letnią kobietę po udarze i z demencją wypuścić ze szpitala do domu bez powiadomienia rodziny? – oburza się Anna Oguz, która razem z policją przez prawie dwie godziny szukała swojej matki.

Szpital przy al. Kraśnickiej

Pacjenci czekają na operacje, a lekarze rozkładają ręce

Pacjenci nie mogą się doczekać na planowe zabiegi, a szpitale rozkładają ręce. Nieoficjalnie mówi się, że odmrażanie opieki medycznej sprzed epidemii koronawirusa miałoby zacząć się już na początku maja. Decyzji ministra zdrowia nadal jednak nie ma

Nawet po zniesieniu ograniczeń będzie to na pewno inna rzeczywistość, niż ta, którą do tej pory znaliśmy. Uważam też, że powinny cały czas obowiązywać zalecenia dotyczące maseczek, nie tylko w maju czy czerwcu, ale też kolejnych miesiącach – mówi prof. Agnieszka Szuster-Ciesielska.
Magazyn

Koronawirus: Musimy się przygotować na drugą falę epidemii w okresie jesienno-zimowym

– Wszystko tak naprawdę zależy teraz od dyscypliny ludzi i tego, jak się będą zachowywać, czy nie będą stwarzać ryzykownych sytuacji, kiedy ograniczenia zostaną poluzowane. A do tego na pewno dojdzie, chociażby ze względów ekonomicznych. Rozmowa z prof. Agnieszką Szuster-Ciesielską z Katedry Wirusologii i Immunologii UMCS w Lublinie.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie

Odwołanie dyrektora lubelskiego szpitala. Nie za złe zarządzanie w czasie epidemii tylko za „niezgodność wizji”

– Nie wiemy na jakiej podstawie tak się stało, bo pracownikom nie podano żadnego konkretnego powodu – komentuje odwołanie dyrektora szpitala na al. Kraśnickiej związek zawodowy lekarzy.

Zawał serca zabija szybciej niż koronawirus. "Ludzie obawiają się wezwać karetkę pogotowia"
Rozmowa

Zawał serca zabija szybciej niż koronawirus. "Ludzie obawiają się wezwać karetkę pogotowia"

Rozmowa z prof. Jarosławem Wójcikiem, szefem Szpitala Kardiologii Inwazyjnej „Ikardia” w Nałęczowie.