Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Tigran Haszmanian z Erewanu przed 14 laty spakował do walizki trochę książek i rylce. Wysiadł na dworcu w Puławach i tu został. Czasem tęskni za tamtym klimatem, za zapachem słodkich melonów i aromatycznej, czarnej jak smoła, kawy. Za obrazami Suchumi, gdzie jeździł do babci. Ale tamte obrazy zmieniły się. Może źle byłoby je teraz oglądać. Wie też, że gdyby tam wrócił, tęskniłby za Puławami. Mimo że cierpi tu w zimie i niecierpliwie czeka na słońce
Klub Przedszkolaka otwarty w ubiegłym tygodniu w Matczynie jest trzecim, jaki działa na terenie gminy Bełżyce. Dzieci spotykają się tu trzy razy w tygodniu przez trzy godziny.
Remont wieży ariańskiej, budowa bulwaru nad Czerką i założenie skweru – na to chcą w Wojciechowie wydać fundusze europejskie. Gmina wystąpiła o pieniądze z programu „Odnowa wsi”.
Gmina Bełżyce będzie musiała zmienić pokrycia dachowe większości obiektów publicznych, a często nawet ocieplenie. Dotyczy to szkół, magazynów i ośrodków zdrowia. Właśnie trwa inwentaryzacja domów zbudowanych z materiałów zawierających azbest.
Zima tuż-tuż, a nie wszyscy zdążyli kupić buty. Czasem brakuje pieniędzy, czasem trudno trafić na wymarzony fason. Może przemyśleć, czy warto rozstawać się z ubiegłorocznym obuwiem? Szewc jeszcze za nieduże pieniądze ulubione kozaczki zreperuje i posłużą kolejny sezon. Trzeba przemyśleć, czy zamiast modnych, eleganckich, ale na pewno zimnych i niewygodnych butów ze szpicami, nie kupić sobie sportowych i ciepłych? I trzeba zrobić przegląd przed zimą – wypastować, natłuścić, kupić dobry preparat, który przywróci im urodę. A jeśli już ktoś ma kupić, niech przeliczy pieniądze. Bo ceny zimowych butów nie są niskie
Część pensjonariuszy kończy jeść obiad. W holu słychać brzęk talerzy i sztućców. Na schodach prowadzących w dół staje się cisza. Koniec widnego korytarza robi się coraz bardziej kolorowy. Na ścianach wiszą obrazy i witraże. Wejście po lewej prowadzi do obszernej pracowni plastycznej Domu Pomocy Społecznej im. Matki Teresy z Kalkuty
Zaspany rankiem Lublin szykuje się do pracy. Na ulicach powstają pierwsze korki. W lubelskim Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia trwa poranna odprawa
Nasz kozłek jest najlepszy. I my powinniśmy mieć patent na niego – upiera się Stanisław Janek. Choć wie, że uprawa tego magicznego ziela to dziś grosze marne, a harówa ciężka – kocha swoją robotę.
Wczesne wykrycie raka daje duże szanse na wyleczenie choroby. W Polsce notujemy wysoką umieralność na nowotwory, bo są zbyt późno zdiagnozowane.
Ryszard Figura schyla nisko głowę i ostrożnie, po wąskich, wydeptanych stopniach, schodzi do podziemi. Łukowate sklepienie nad schodami zmusza do zgięcia karku. W czeluści, na samym dole, posadzka z terakoty lśni od wilgoci. Czuć charakterystyczną dla głębokiej piwnicy, choć niezbyt mocną stęchliznę. Światło słabej żarówki ledwo wydobywa na wierzch zakamarki lochów. Zimno.