Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Dlaczego lubelscy urzędnicy nie pozwolili mi sprzedawać alkoholu w restauracji, a ktoś inny – w tym samym miejscu – może to robić? – pyta oburzony restaurator, który chciał wydzierżawić dawną Karczmę Słupską. Ale właśnie z powodu alkoholu zrezygnował.
Odkryty na UMCS antygen malarii i wykopane przez lubelskich archeologów skarby z Czermna znalazły się wśród pięciu najważniejszych odkryć polskiej nauki w 2011 r. Walczą o Travelera, doroczną nagrodę miesięcznika \"National Geographic”.
Eksperci z Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Lublinie dostali nowe urządzenia do badań genetycznych. To najnowocześniejszy sprzęt tego typu na świecie.
Aż siedem sądów z woj. lubelskiego znalazło się na czarnej liście Ministerstwa Sprawiedliwości. Resort chce w ich miejsce stworzyć wydziały zamiejscowe sądów z innych miast.
Już kilkanaście szkół do likwidacji zgłosiły lubelskiemu kuratorium samorządy z naszego regionu. To dopiero początek, bo gminy mają na to jeszcze dwa miesiące.
Lubelskim studentom i naukowcom przybędzie w tym roku kilka budynków z nowymi aulami, laboratoriami i najnowocześniejszym sprzętem. Co ważne, będą też nowe parkingi.
Kropla krwi Jana Pawła II trafi do Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Zostanie przekazana społeczności akademickiej w najbliższą niedzielę – podczas mszy świętej transmitowanej przez TVP Polonia.
Sporo zamieszania wywołały zmiany w sposobie otwierania drzwi w pojazdach komunikacji miejskiej w Lublinie. Od poniedziałku muszą to robić sami pasażerowie, i to przy wsiadaniu i przy wysiadaniu z autobusu.
Koniec remontu zabytkowego mostu przy ul. Zamojskiej w Lublinie. Był w tak kiepskim stanie, że wymagał niemal całkowitej odbudowy. Teraz wygląda imponująco, zwłaszcza w nocy.
Rozmowa z prof. Wiesławem A. Kamińskim, fizykiem z lubelskiego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej.