Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Autor

PAWEŁ BUCZKOWSKI

Lista artykułów:

Po roku działania programu Profilaktyka 40 Plus z bezpłatnych badań skorzystało zaledwie 3 proc. uprawnionych

Bezpłatne badania Profilaktyka 40 Plus to na razie porażka. Będzie loteria dla pacjentów

Po roku działania programu Profilaktyka 40 Plus z bezpłatnych badań skorzystało zaledwie 3 proc. uprawnionych. Rząd sięga więc po sposoby znane z pandemii i organizuje loterię dla tych, którzy sprawdzą stan swego zdrowia. Będzie też płacić przychodniom, które namówią do tego pacjentów.

Minister ochrony zdrowia Wiktor Laszuk zwiedził Centrum Symulacji Medycznej w Lublinie
galeria

Walka o przeżycie. Tam karetka nie dotrze

Ludzie umierają od obrażeń wojennych, ale także z powodu zawałów czy udarów, bo karetka nie może do nich dojechać. 101 szpitali ukraińskich zostało całkowicie zniszczonych przez Rosjan – o dramatycznej sytuacji w swoim kraju mówił dzisiaj w Lublinie minister ochrony zdrowia Ukrainy.

OSP Wojciechów swoją karetkę wykorzystuje do interwencji przy wypadkach drogowych, ale i do zabezpieczania imprez masowych

Rząd chce kupić po karetce dla każdej gminy w Polsce. Specjaliści zwracają uwagę na inny problem

Karetka pogotowia ma trafić do każdej z blisko 2,5 tysiąca gmin Polski – zakłada projekt ustawy o ochronie ludności i stanie klęski żywiołowej. Samorządowcy z mniejszych miejscowości się cieszą. Ale specjaliści przestrzegają, że to nie karetek potrzeba, a ratowników.

Zdjęcie ilustracyjne

Zaskakujące dane. Tych znanych chorób w pandemii notowano bardzo niewiele. Teraz wracają

Więcej przypadków boreliozy, znacznie więcej szkarlatyny i aż ponad 4 razy więcej zachorowań na ospę wietrzną w porównaniu do poprzedniego roku, odnotował od 1 stycznia do końca maja Państwowy Zakład Higieny. Znane choroby zakaźne znowu zaczynają pojawiać się w statystykach, po dwóch latach epidemicznej nieobecności.

COZL w Lublinie

Zbudowali szpital i to ich dobiło. W rok koszty wyższe o 65 mln złotych

Aż 46 milionów złotych straty miało w 2021 roku Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej. Dyrekcja szpitala tłumaczy fatalny wynik finansowy koniecznością zatrudnienia nowych pracowników jeszcze przed podpisaniem kontraktu z NFZ.

Oddział medycyny paliatywnej przy ul. Biernackiego od dwóch tygodni przyjmuje pacjentów. Oddział geriatryczny ruszy 1 lipca

Dwa nowe oddziały szpitalne w Lublinie. Dla osób starszych i nieuleczalnie chorych

Dwa nowe oddziały szpitalne przeznaczone dla osób starszych oraz nieuleczalnie chorych powstają w Lublinie.

Wynalazcy opatrunku do leczenia trudno gojących się ran: dr hab. n. farm. Agata Przekora-Kuśmierz, dr n. farm. Paulina Kazimierczak, dr Michał Wójcik i dr n. farm. Władysław Vivcharenko
galeria

Wynalazki naukowców Uniwersytetu Medycznego zdobywają nagrody. Pomogą w leczeniu pacjentów

Leczenie trudno gojących się ran, zwalczanie chorób grzybiczych w jamie ustnej czy wczesne diagnozowanie miażdżycy, zanim jeszcze pojawią się objawy kliniczne. Wynalazki naukowców Uniwersytetu Medycznego zdobywają nagrody. Następny krok to ich wykorzystanie w leczeniu pacjentów.

Zdjęcie ilustracyjne

Lublinianka mniej chce, czy mniej może?

Za domowy budżet w lubelskiej rodzinie częściej odpowiada mężczyzna. Kobieta najbardziej skupia się na założeniu rodziny niż karierze zawodowej – wynika z badania przeprowadzonego przez Instytut Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. – Myślenie o zmianie sytuacji kobiet trzeba rozpocząć od naszego własnego domu – przekonuje dr Dorota Gizicka z KUL.

COZL ma już w sumie 179 mln zł długu
Pierwsza strona
galeria

Leczą i toną w długach. Marszałkowskie szpitale mają już 1 miliard 131 milionów złotych zadłużenia

Wzrost cen i „presja płacowa”, czyli wynagrodzenia pracowników – z tego powodu zdaniem urzędników marszałka w 10 podległych mu zakładach opieki zdrowotnej pogorszyła się sytuacja finansowa. Cztery z nich zakończyły miniony rok stratą, a najwyższą zanotowało Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej.

Każda wymówka dobra, by oddać trochę krwi. Odznaczenia dla lubelskich honorowych krwiodawców
Zdjęcia
galeria

Każda wymówka dobra, by oddać trochę krwi. Odznaczenia dla lubelskich honorowych krwiodawców

Często zaczyna się przypadkowo, np. od wymówki, żeby nie pisać klasówki w szkole. Tak w wieku 19 lat zaczynał Tomasz Ogrodnik. Dziś ma lat 47, a na koncie oddanych prawie 80 litrów krwi. I olbrzymi wkład w promocję krwiodawstwa.