Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Najpierw długa chemioterapia, potem radioterapia, a na koniec chirurgiczne usunięcie guza z równoczesnym napromieniowaniem dużą dawką fal. 71-letni pacjent z Lublina przeszedł operację raka trzustki z wykorzystaniem radioterapii śródoperacyjnej. Gdyby nie ta metoda, jego rokowania byłyby znacznie gorsze.
O pierwszym przypadku małpiej ospy w Polsce poinformował dziś minister zdrowia Adam Niedzielski.
Anna T.-B. osierociła czwórkę dzieci. Na ulicy w centrum Lubartowa zamordował ją nożem ojciec dwóch z nich – Paweł B. Sąd nie znalazł żadnych okoliczności łagodzących w zachowaniu mężczyzny i skazał go na dożywocie.
Robot da Vinci kosztował 15 milionów złotych i miał wykonywać 400 operacji rocznie, żeby zakup „nie był marnowaniem publicznych pieniędzy”. Przez 1,5 miesiąca w szpitalu przy al. Kraśnickiej operacji zrobiono 8. Na dodatek w dwóch przypadkach pacjenci musieli przechodzić ponowne operacje z powodu komplikacji. Jeden z pacjentów zmarł.
„Jako jedyna zachowała zimną krew. Od razu podbiegła i wiedziała co robić. Tu chcielibyśmy przeprosić, że trochę staliśmy jak głąby. Ale widok był mrożący krew w żyłach” – to fragment wpisu w mediach społecznościowych sąsiada mężczyzny, który w piątek przewrócił się i zaczął silnie krwawić.
Od dziś do 10 czerwca trwają Lubelskie Dni Promujące Zdrowie. Można skorzystać z porad, badań profilaktycznych, konsultacji i wykładów. Wydarzenie zaczęło się od piątkowego festynu na placu Kaczyńskiego.
Osoby cierpiące na gruźlicę, astmę, inne choroby płuc czy alergie – wszystkie będą mogły otrzymać pomoc w Regionalnym Centrum Pulmonologii, które za niecałe dwa lata powstanie przy szpitalu przy ul. Herberta. Pieniądze na inwestycję już są. Jedyny problem może być z lekarzami.
Do tej pory lekarz anestezjolog dyżurował w części szpitala przy Biernackiego na stałe, teraz będzie się pojawiać tylko na planowe zabiegi. Będzie też pod telefonem w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia pacjenta. Dyrekcja tłumaczy te zmiany „racjonalizacją czasu pracy lekarzy”.
Bliscy i znajomi 45-letniej Agnieszki modlili się i liczyli na to, że kobieta dojdzie do zdrowia po potrąceniu przez samochód kierowany przez pijaną Annę K. Niestety dzisiaj ze szpitala przy ulicy Jaczewskiego w Lublinie przyszły złe wiadomości.
Dobra, troskliwa matka – tak o swojej sąsiadce mówią mieszkańcy ulicy Kościuszki w Krasnymstawie. Szczęśliwe życie jej rodziny przerwał nagle pijacki rajd Anny K., która wjechała samochodem w kobietę i jej synka.