Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Autor

Paweł Puzio

Lista artykułów:

Wójt Dorohuska rozwiązał protest

Wójt Dorohuska rozwiązuje protest na granicy. Przewoźnicy nie odpuszczą

Wojciech Sawa, wójt Dorohuska, rozwiązał protest przewoźników blokujących przejście graniczne w Dorohusku. Protestujący są zaskoczeni i zapowiadają odwołanie się od decyzji wójta Sawy.

Lawina wniosków i miliardy dla lubelskich rolników

Lawina wniosków i miliardy dla lubelskich rolników

Do ponad 161 tysięcy gospodarstw rolnych w województwie lubelskim trafiło ponad 3 miliardy złotych rożnego rodzaju dopłat. Tak olbrzymią kwotę obsłużyli pracownicy Lubelskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Chcieli zaoszczędzić, więc założyli panele. Teraz dostają „faktury grozy”

Chcieli zaoszczędzić, więc założyli panele. Teraz dostają „faktury grozy”

Magdalena i Przemysław Kuśmierczykowie z Woli Gardzienickiej z olbrzymim niepokojem oczekują najbliższego rachunku za prąd. Gdy ponad rok temu założyli fotowoltaikę, liczyli na niskie opłaty za energię. Tymczasem przychodzące „faktury grozy” rujnują im życie.

Czy kolej dojedzie do Kraśnika  Fabrycznego?

Czy kolej dojedzie do Kraśnika Fabrycznego?

Sprawa planowanej budowy linii kolejowej do Kraśnika Fabrycznego, z łącznicą do dzielnicy starej, rozpala emocje mieszkańców tego miasta. Wprawdzie lina jest na razie w fazie projektowania, ale zaproponowane warianty przebiegu już polaryzują lokalną społeczność. Linia kolejowa to kolejna po spalarni śmieci, inwestycja dzieląca mieszkańców tego miasta. Ostatnie spotkanie zirytowanych kraśniczan z kolejarzami miało miejsce 30 listopada w Lublinie.

Stare lodówki jak kopalnie. Tak to się robi w Lublinie
galeria

Stare lodówki jak kopalnie. Tak to się robi w Lublinie

Robot systematycznie nakłuwa obudowę lodówki, aby zbadać czy w piance izolacyjnej nie ma wybuchowego gazu. Tak zaczyna się proces przetwarzania starej lodówki. W zakładzie przy ulicy Metalurgicznej w Lublinie uruchomiono najnowszą w Polsce linię technologiczną dającą lodówkom „życie po życiu”.

W uroczystości w kopalnianej cechowni wzięło udział ponad 200 górników

Barbórka w Bogdance w cieniu tragedii na Śląsku

Niedawana tragiczna śmierć czterech górników w kopalni Sobieski w Jaworznie rzuciła cień na tegoroczne obchody Barbórki w Bogdance. Do tej tragedii nawiązał Kasjana Wyligała, prezes LW Bogdanka, podczas uroczystości odsłonięcia symbolicznego pomnika pamięci górników. Był to pierwszy punkt obchodów górniczego święta.

 Spalarnia ma powstać przy Veolii Wschód w Kraśniku Fabrycznym

Zielone światło dla spalarni śmieci w Kraśniku. Przeciwnicy zapowiadają walkę

Wojciech Wilk, burmistrz Kraśnika wydał pozytywną decyzję środowiskową dla budowy Zakładu Odzysku Energii, potocznie nazywanego spalarnią odpadów. Przeciwnicy tej inwestycji są wściekli i zapowiadają dalszą batalię w celu jej zatrzymania.

zdjęcie ilustracyjne

Ewakuowano liceum i dwa przedszkola. Straż odbierała kolejne zgłoszenia

– W liceum Reja w Kraśniku Fabrycznym było czuć gazem, uczniów ewakuowano. Dziecko wraca ze szkoły, bo się źle poczuło – zaalarmował nas czytelnik. W środę ewakuowano także dwa przedszkola. Mieszkańcy miasta zdenerwowali się, a wszystkiemu winny był nawaniacz upuszczony w stacji gazowej przy ul. Krasińskiego 38.

Truchło klępy od tygodnia leży na polu po kukurydzy

Zastrzelił chronionego łosia dla zabawy?

Zastrzelony łoś od tygodnia leży na polu po kukurydzy. O martwym zwierzęciu w Wojsławicach (pow. chełmski) powiadomił nas Czytelnik. Kto ustrzelił zwierzę objęte moratorium, tę zagadkę może rozwiązać tylko policja.

Konferencja podsumowująca trzeci rok badań żurawi z Poleskiego Parku Narodowego

Żurawie spod Urszulina w 10 godzin dotarły na Węgry

W Polsce są ich tysiące, ale tylko pięć ma nadajniki GPS/GSM, tzw. loggery, dzięki którym przyrodnicy śledzą trasy migracji żurawi z Poleskiego Parku Narodowego. Dziś żurawie z polskich mokradeł bawią na Węgrzech, ale za kilka dni mogą cieszyć się słońcem środkowej Hiszpanii, łagodnym klimatem doliny rzeki Pad we Włoszech czy mokradłami Camargue w południowej Francji.